Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, LTE, Newsy, Rynek, Samsung, Testy i opinie-Samsung 5G – 1,2 Gb/s, czyli 150 MB na sekundę w środowisku mobilnym

Samsung 5G – 1,2 Gb/s, czyli 150 MB na sekundę w środowisku mobilnym

Firma Samsung Electronics poinformowała, że jako pierwsza w branży osiągnęła dwa ważne etapy w rozwoju technologii sieci telekomunikacyjnych 5G. Firma ustanowiła rekord transmisji danych w środowisku stacjonarnym, który wyniósł 7,5 Gb/s, czyli 940 MB na sekundę. Samsung również jako pierwszy uzyskał nieprzerwane i stabilne połączenie z prędkością 1,2 Gb/s, czyli 150 MB na sekundę w środowisku mobilnym, w czasie jazdy z prędkością ponad 100 km/h.

Wykorzystamy te osiągnięcia i będziemy kontynuowali rozwijanie zaawansowanych technologii składających się na standard 5G – powiedział ChangYeong Kim, szef DMC R&D Center w Samsung Electronics. Oprócz korzystania z własnych globalnych możliwości w zakresie badań i rozwoju będziemy także nadal współpracowali z innymi liderami branży i ośrodkami badawczymi z całego świata. Urządzenia mobilne, przetwarzanie w chmurze, Internet rzeczy – we wszystkich tych dziedzinach standard telekomunikacji 5G i towarzyszące mu technologie będę się rozwijać.

O sukcesie stacjonarnego testu standardu 5G przeprowadzonego przez firmę Samsung świadczą nie tylko same liczby, ale także fakt, że był to pierwszy w branży test wykonany na zewnątrz. Wcześniejsze udane testy 5G były przeprowadzane w stabilnym środowisku wewnątrz pomieszczeń i w laboratoriach. Interesującym aspektem mobilnego testu 5G było przeprowadzenie go w pojeździe poruszającym się z dużą prędkością po profesjonalnym, odkrytym torze wyścigowym o długości 4,35 kilometra.


Zarówno test stacjonarny, jak i mobilny wykonano w sieci 5G wykorzystującej częstotliwość 28 GHz. Dotychczas w branży nie używano tak wysokich częstotliwości, jak 28 GHz, gdyż mimo ich przydatności w zestawianiu szybkich połączeń, oparta na nich łączność miała krótki zasięg. Firmie Samsung udało się przezwyciężyć te przeszkody dzięki opracowanej przez siebie technologii Hybrid Adaptive Array, w której pasma częstotliwości fal milimetrowej długości umożliwiają wykorzystanie wyższych częstotliwości na większych odległościach. Mimo że standard 5G nie został jeszcze oficjalnie przyjęty, można oczekiwać, że sieci 5G zaoferują dziesiątki, a może nawet setki razy szybszą transmisję niż sieci 4G LTE.

Do najnowszych osiągnięć firmy należy także siedmiokrotne zwiększenie częstotliwości w porównaniu z testami z maja 2013 roku, kiedy to Samsung jako pierwszy w branży uzyskał połączenie z prędkością 1 Gb/s w sieci 5G 28 GHz.

Samsung nadal koncentruje się na rozwijaniu technologii, a jednocześnie zaprasza inne podmioty z branży do dyskusji – między innymi na forum organizacji standaryzacyjnych – starając się pomóc w określeniu ogólnego kierunku rozwoju standardu 5G. Niedawno Samsung zaproponował innym podmiotom z branży koncepcję 5G Rainbow („Tęcza 5G”) wskazującą na siedem podstawowych filarów technicznych technologii 5G, które zapewnią osobom korzystającym z takiej łączności wyjątkową łatwość użytkowania. Filary te to: maksymalna prędkość transmisji danych, efektywność spektralna, szybkość mobilna i prędkość transmisji danych na granicy komórek, liczba jednoczesnych połączeń, opóźnienia komunikacyjne i koszty. W celu zaspokojenia potrzeb technicznych w powyższych aspektach firma Samsung już rozwija szereg kluczowych technologii, takich jak technologie transmisji w pasmach wysokiej częstotliwości, schematy wielokrotnego dostępu oraz sieci o małych opóźnieniach.

źródło: Samsung

Kan

Autor |2014-10-16T09:22:39+02:0016 października 2014 09:22|Kategorie: 5G, Internet mobilny, LTE, Newsy, Rynek, Samsung, Testy i opinie|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Adolf 18 października 2014 w 13:30 - Odpowiedz

    To bedzie bardziej zabójcze oddziaływanie na uzytkownika niż nawet bomba atomowa.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.