Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Inne, Inne, Newsy, Operatorzy, Płatności, Rynek-Uwierzytelnianie kart płatniczych i kredytowych w Heyah 01

Uwierzytelnianie kart płatniczych i kredytowych w Heyah 01

Troska o bezpieczeństwo danych i płatności klientów jest dla operatora priorytetem. Dlatego Heyah przypomina, że użytkownicy Heyah 01, którzy dodali kartę płatniczą lub kredytową w aplikacji „Moja Heyah” po 1 stycznia br., powinni dokonać jej uwierzytelnienia – dzięki temu będą mogli swobodnie korzystać ze wszystkich usług na terenie Unii Europejskiej.

Zgodnie z postanowieniami unijnej dyrektywy dotyczącej regulacji usług płatniczych Payment Services Directive 2 (PDS2) wprowadzony został jednolity rynek płatności w krajach Unii Europejskiej, Norwegii, Liechtensteinie i Islandii. W związku z tym zmieniły się też wewnętrzne przepisy w poszczególnych państwach członkowskich, w tym w Polsce, dlatego podczas usług płatniczych wymagane jest silne uwierzytelnienie karty płatniczej lub kredytowej.

 

Silne uwierzytelnienie, czyli jakie?

Silne uwierzytelnienie to sposób, w jaki powinna być zweryfikowana tożsamość użytkownika usług płatniczych podczas wykonywania poszczególnych operacji. W przypadku silnego uwierzytelnienia mowa o dwuetapowym procesie weryfikacji tożsamości użytkownika, przy wykorzystaniu co najmniej dwóch z trzech poniższych kategorii:

  • coś, co użytkownik wie (np. hasło, PIN),
  • coś, co użytkownik posiada (np. smsKod przesyłany na smartfon, token, zaufane urządzenie mobilne),
  • cechy charakterystyczne użytkownika (np. biometria).

 

uwierzytelnianie kart platniczych i kredytowych w heyah 01

 

Podpiąłeś kartę w Heyah 01 po 1 stycznia 2021 r.? Sprawdź te informacje

Jeśli korzystasz z usługi Heyah 01 i po 1 stycznia 2021 r. ustawiłeś swoją kartę płatniczą lub kredytową w aplikacji „Moja Heyah” jako domyślą, powinieneś dokonać uwierzytelnienia karty. Aby dopełnić tej formalności, należy zalogować się do aplikacji „Moja Heyah” i postępować zgodnie z informacjami wysłanymi na Twój adres e-mail.

Aktualnie płacąc w internecie kartą płatniczą, transakcje są zabezpieczane usługą 3D Secure. Transakcja jest potwierdzana jednorazowym kodem, który otrzymujesz na numer telefonu. Po uwierzytelnieniu w celu autoryzacji transakcji internetowej będzie wymagane:

  • podanie danych karty: numeru karty, daty ważności, kodu CVC2/CVV2 (trzycyfrowego numer, który znajduje się na odwrocie karty),
  • podanie kodu 3D Secure z SMS-a lub
  • potwierdzenie transakcji w aplikacji bankowej.

 

A co z osobami, które nie zdecydują się uwierzytelnić swoich kart?

Tacy użytkownicy nie będą mogli korzystać z połączeń międzynarodowych, roamingu oraz połączeń, SMS-ów i MMS-ów na numery premium, ponieważ te usługi na ich kontach zostaną zablokowane po braku akceptacji przez banki płatności z nieuwierzytelnionej karty.Autor |2021-06-29T18:37:03+02:0029 czerwca 2021 20:00|Kategorie: Aplikacje, Bezpieczeństwo, Inne, Inne, Newsy, Operatorzy, Płatności, Rynek|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.