Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Rynek-Telekomunikacja Polska pod młotek?

Telekomunikacja Polska pod młotek?

Właściciel Telekomunikacji Polskiej Grupa France Telecom sprawdza, czy znalazłby się chętny odkupienia od niej stacjonarnej części TP – dowiedział się „Parkiet”.

Gazeta napisała, że wartość potencjalnej transakcji to 8-10 miliardów złotych. Dziennik informuje, że jego informacje pochodzą od trzech niezwiązanych ze sobą osób z najwyższej kadry menedżerskiej polskiego rynku mediowo-telekomunikacyjnego. Zdaniem cytowanych przez gazetę ekspertów, TP nie pasuje do wizerunku marki Orange, a stacjonarna część grupy TP z roku na rok traci rynek. Dlatego uważają oni, że zmiana właściciela jest możliwa.

Jednocześnie gazeta przypomina, że od zainwestowania przez FT w 2000 r. w akcje Telekomunikacji Polskiej francuski właściciel otrzymał od niej blisko 12 mld zł Plus opłaty licencyjne za Orange.

Właściciel Telekomunikacji Polskiej koncern France Telecom oświadczył w czwartek, że nie zamierza pozbywać się swego biznesu w Polsce – podał Terminal Finansowy w Onet, powołując się na depeszę agencji Reuters. „Nie mamy zamiaru sprzedawać naszej działalności stacjonarnej w Polsce” – powiedział rzecznik France Telecom.

źródło: Parkiet

Kan

Autor |2012-03-15T10:39:24+01:0015 marca 2012 10:39|Kategorie: Finanse, Newsy, Operatorzy, Rynek|Tagi: , , |3 komentarze

3 komentarze

  1. oo 15 marca 2012 w 10:04 - Odpowiedz

    dlatego Orange nie wypowiada się na temat rebrandingu TP,po drodze sprzeda TP

  2. nika 15 marca 2012 w 10:07 - Odpowiedz

    i zostaną oszukani Ci którzy myśleli że będą mieć neta i tel od Orange jako dostawcy i zarządzającego linią

  3. MaTT 15 marca 2012 w 10:59 - Odpowiedz

    Nie rozumiem tego. Pracuję w Orange. To po co nam zmieniali logo w salonie tylko na Orange zamiast TP i Orange. I mamy nowy wystrój taki jak we Francji czy w Hiszpanii. Wszyscy Mdsy mówią nam, że będzie tylko Orange , że będzie to przed Euro. Paranoja !

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile