Jesteś tutaj:-, LTE, Newsy, Operatorzy, Plus, Wywiady, Zdrowie-Play – czy należy bać się nadajników komórkowych

Play – czy należy bać się nadajników komórkowych

Rozbudowa sieci komórkowych to w naszym kraju prawdziwie niewdzięczne zajęcie. Dzisiaj Marcin Gruszka, rzecznik Play, w najnowszym odcinku vloga mówimy o sieci i o „zagrożeniach” z nią związanymi.  Czy BAĆ się promieniowania elektromagnetycznego pochodzącego z masztów telefonii komórkowej?

Druga strona argumentuje, że promieniowanie towarzyszące pracy nadajników na masztach GSM zagraża zdrowiu i powoduje zachorowania, w tym na raka. W Polsce istnieje mnóstwo stowarzyszeń i fundacji, które skutecznie blokują inicjatywy telekomów. Ich pozycję osłabia nieco fakt, że unijne normy w UE są zgodne z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia.

Obecnie, według norm ustanowionych w latach 60., w zakresie częstotliwości 300 MHz – 300 GHz, a więc we wszystkich pasmach wykorzystywanych przez systemy komórkowe, maksymalny dozwolony w Polsce poziom promieniowania w miejscach dostępnych dla ludności wynosi 0,1 W/m2. Po zmianach górna, dopuszczalna granica miałaby sięgać 4,5 W/m2.

źródło: Play

Czytaj też: Ministerstwo Cyfryzacji – poziom pola elektromagnetycznego BTS w normieAutor |2018-03-14T15:44:47+02:0014 marca 2018 15:40|Kategorie: Bezpieczeństwo, LTE, Newsy, Operatorzy, Plus, Wywiady, Zdrowie|Tagi: , , , , |4 komentarze

4 komentarze

 1. Ekorator 14 marca 2018 w 22:24 - Odpowiedz

  Dopiero nasze dzieci potwierdzą czy bts nas nie zabijały

 2. […] Play – czy należy bać się nadajników komórkowych pochodzi z serwisu Portal telekomunikacyjny […]

 3. Marcin111 30 marca 2018 w 11:10 - Odpowiedz

  Nie wiem co mam myśleć o tym, żadne stanowisko mnie nie przekonało. Jeżeli robią to zgodnie z normami to chyba nie jest aż tak źle, gorzej jakby w jednej wiosce było 10 nadajników. Może zasięg będzie lepszy.

  Chciałbym zapytać czy te nadajniki bedą miały wpływ na zasięg mobile vikings? skoro korzystaja z ich nadajników? 🙂

 4. Lidia 28 maja 2018 w 11:02 - Odpowiedz

  Witam akurat jestem w omawianej sytuacji . Mieszkam na polu jestem jedynym domem w okolicy i tuż przy mojej działce 10 m od stawiają wieże z stacja bazowa. Moje pytanie brzmi czy jako jedyna rodzina w okolicy jestesmy bardziej narażeni na promieniowanie ??? Wieża ma miec 55 m . Jestem przerażona dodam ze nie Zrobią mi pomiarów ponieważ nie jestem objęta natura 2000

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.