Jesteś tutaj:-, Newsy, Zdrowie-Fałszywa strona internetowa Ministerstwa Zdrowia

Fałszywa strona internetowa Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia ostrzega, że w sieci funkcjonuje strona internetowa, która podszywa się pod witrynę Ministerstwa Zdrowia. Strona oferuje zakup preparatu w ramach Programu Państwowego na Zwalczenie Zachorowań Układu Mięśniowo-Szkieletowego (Stawów).

Ministerstwo Zdrowia apeluje o szczególną ostrożność przed niesprawdzonymi metodami leczenia. Oferowany preparat nie jest dopuszczony do obrotu w Polsce.

Na fikcyjnej stronie internetowej produkt reklamuje osoba podająca się za lekarza – w rzeczywistości nie figuruje ona w Centralnym Rejestrze Lekarzy.

Minister zdrowia w najbliższym czasie zgłosi do Prokuratury fakt istnienia strony podszywającej się pod Ministerstwo Zdrowia jako podejrzenie popełnienia przestępstwa internetowego (art. 286 i 287 kodeksu karnego).

Ponadto minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przypomina: Promowanie w mediach osób czy też tez o wątpliwej merytorycznej wiarygodności jest niezwykle groźne. Rozumiem potrzebę dyskusji i wolności wypowiedzi, ale pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach siła przekazu jest ogromna, nasze słowa, np. w sieci, pozostają już właściwie na zawsze, dlatego wszelkie wypowiedzi dotyczące zdrowia lub życia ludzi muszą być naprawdę wyjątkowo przemyślane i odpowiedzialne.

Bardzo doceniam apele o ostrożność i zachowanie rozsądku nie tylko ze strony wiarygodnych i wykształconych specjalistów czy osób publicznych, których autorytet nie pozostawia wątpliwości, ale przede wszystkim apele dziennikarzy i ich wszelkie działania mające na celu rzetelne demaskowanie nieprawdziwych twierdzeń dotyczących naszego zdrowia i życia. Ufajmy lekarzom, trzymajmy się faktów, a w razie wątpliwości starajmy się po prostu zachować zdrowy rozsądek.

Co powinno wzbudzić niepokój:

  1. Sprzedaż produktów – żadna strona administracji rządowej nie prowadzi sprzedaży produktów.

  2. Brak „gov.pl” w adresie strony – każda strona administracji rządowej założona jest na domenie gov.pl.

  3. Domena ta jest przeznaczona tylko dla organizacji rządowych. Fałszywe strony nie zawierają jej w swoim adresie.

  4. Błędne oznakowanie strony – strona internetowa urzędu powinna zawierać prawidłowe logo danej jednostki.

  5. Niedziałające treści – zakładki strony internetowej powinny zawierać odpowiednią merytorycznie treść.

  6. Brak danych kontaktowych – na stronie internetowej powinny być dane kontaktowe do danej jednostki administracji publicznej.

źródło: Ministerstwo Zdrowia

KanAutor |2017-12-16T07:20:22+01:0016 grudnia 2017 07:20|Kategorie: Inne, Newsy, Zdrowie|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

 1. Toolek 17 grudnia 2017 w 21:48 - Odpowiedz

  Czekam aż pan minister Radziwiłł przekuje swoje słowa w czyn i doprowadzi do zakazu:
  1) sprzedaży homeopatyków w aptekach,
  2) reklamy homeopatyków,
  3) przepisywania lub zalecania homeopatyków przez lekarzy – pod groźbą zakazu wykonywania zawodu.

  Niech zabobon zwany homeopatią wróci na swoje miejsce pośród przesądów o czarnym kocie, łapaniu się za guzik po ujrzeniu kominiarza i trzykrotnym spluwaniu przez lewe ramię na odczynienie uroku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.