Jesteś tutaj:-, Artykuły, Inne, Internet mobilny, Zdrowie-Technologie mobilne 2017: mania fitness

Technologie mobilne 2017: mania fitness

Specjaliści zalecają, by dziennie pokonywać dystans przynajmniej 10 tysięcy kroków. Postanowiliśmy więc połączyć coraz większe zainteresowanie bieganiem z walecznym charakterem naszych Czytelników. Odpowiedzią na okresowe braki motywacji mogą być urządzenia, które poinformują nas, jak bardzo jesteśmy aktywni.

TomTom Spark GPS Fitness Watch

Technologicznie gadżety wkradają się do naszego życia. Wearable technology w dosłownym tłumaczeniu technologia ubieralna to nowy trend wśród miłośników gadżetów i wielbicieli najnowszej technologii. Odzież i akcesoria zawierające zaawansowane technologicznie gadżety wkradają się do naszego życia. Smartwatche, zegarki sportowe, smartbandy, inteligentne słuchawki – hearables i w końcu inteligentne ubrania, nie tylko ułatwiają nam codzienną pracę, ale też pozwalają zadbać o nasze samopoczucie, a co za tym idzie i zdrowie.


Budzisz się, spoglądasz na nadgarstek i już myślisz, że czas wstawać. Nic tak nie sprzyja wstawaniu, jak ulubiona muzyka sącząca się w tle, czy ulubiona stacja radiowa. Często też dzięki diodom LED odtwarzana muzyka nabiera zupełnie nowej mocy, kształtów i kolorów. Bezprzewodowe, wygodne przesyłanie dźwięku stało się dziś czymś naturalnym i wszechobecnym – głównie dlatego, że urządzenia Bluetooth audio przestały być produktem ekskluzywnym. Głośniki zapewniają dzisiejszym użytkownikom smartfona i tabletu małe, ale wydajne rozwiązanie nagłośnieniowe Bluetooth. Wielbiciele słuchania muzyki w każdym wieku mają znaleźć coś dla siebie.

Ale, co to, z okolic Twojej dłoni dobiega dźwięk alarmu. Mrugające urządzenie nalega: Czas rozpocząć poranny jogging z (dosłownie) podręcznym trenerem. Wiele osób chciałoby trenować regularnie, ale zwyczajnie trudno im się do tego zmotywować. Codzienny wysiłek jest nie lada wyczynem, toteż potrzeba kogoś lub czegoś, co przekona nas do dalszej pracy. Funkcjonalna – elektroniczna opaska w prosty sposób ułatwi prowadzenie aktywnego trybu życia każdemu użytkownikowi. Mierzenie wszelkich możliwych parametrów życiowych użytkowników to szybko zapełniająca się nisza. Zachowując logikę językową, standardowych aplikacji na smartfonach na potęgę dołączają zatem… smartzegarki, smartopaski, smartokulary i wiele innych urządzeń z rodziny o umownej nazwie wearable technology. Stają się one nie tylko naszymi osobistymi trenerami, ale po części także lekarzami. Wbudowane sensory sprawią, że osiągnięte wyniki będą widoczne w aplikacji oraz na urządzeniu. Warto skupić się na funkcji „Motion Recording” w gadżecie na nadgarstek, bo to ona jest bodźcem do działania, która przeprowadzi nas przez cały proces treningu, a co za tym idzie do osiągnięcia postawionego przed sobą celu. Funkcja ta służy ustaleniu jasnego i konkretnego celu, by następnie „wirtualny trener” mógł podsumować naszą dotychczasową aktywność i motywować do kontynuowania ruchu, aż do uzyskania założonego rezultatu. Dzięki temu żaden ambitny, aczkolwiek czasem też nieco leniwy użytkownik, nie opuści zaplanowanego treningu.

Maxell Ultimate Fitness

Podejmujący aktywność fizyczną często potrzebują dodatkowej motywacji, gdyż wytrwać w treningach wcale nie jest tak łatwo. Bezprzewodowe słuchawki sportowe sprawdzają się w tym przypadku doskonale, gdyż, jak dowodzą badania, muzyka zwiększa możliwości trenujących nawet o 15%. Bezprzewodowe słuchawki sportowe zostały zaprojektowane z myślą o ludziach aktywnych, którzy każdego dnia podejmują nowe wyzwania. Zapewniają wygodę i komfort użytkowania, co jest kluczową kwestią dla aktywnych sportowców. Pozwala to słuchawkom dopasować się do ucha użytkownika. Słuchawki sprawdzą się zarówno na siłowni (w zamkniętym pomieszczeniu), jak i na wolnym powietrzu. Dodatkowo są one odporne na pot i wyposażone w odblaskowy przewód, który ułatwia treningi po zmroku i zwiększa widoczność osoby trenującej.


Ceny gadżetów z zakresu elektroniki ubieralnej są bardzo zróżnicowane. Opaskę treningową dobrej jakości można kupić za mniej niż 100 zł. Ceny inteligentnych zegarków wahają się między 200 a 1500 zł. Pełny ich asortyment, wraz z promocjami i sezonowymi obniżkami znajdziecie na stronie www.kod-rabatowy.pl – portalu kuponowym. To miejsce, w którym z pewnością odnajdziecie coś w sam raz dla siebie oraz dla swojego domu.

Bardziej zróżnicowane urządzenia ubieralne, na przykład zwiększające bezpieczeństwo osobiste lub inteligentna odzież, wejdą do masowego użycia po 2020 roku – wtedy też oczekiwany jest gwałtowny rozwój tego segmentu urządzeń. Co trzeci użytkownik smartfonów uważa, że po 2020 roku będzie korzystać co najmniej z pięciu urządzeń ubieralnych podłączonych do internetu.

Seria treningów z Ewą Chodakowską

Obecność smartfonów w każdym aspekcie codziennego życia, sprawia że coraz trudniej wyobrazić sobie bez nich przyszłość. W czasach, gdy życie praktycznie w całości przeniosło się do sieci, standardem stały się aplikacje pomagające w utrzymaniu formy. Najbardziej popularne pokazują nam, jak schudnąć poprzez ćwiczenia lub dietę. Aplikacje pokroju Endomondo wprowadziły trening w epokę portali społecznościowych.


W jaki sposób wykorzystać telewizor, tablet lub telefon dla zdrowia w domu, gdy na przykład choroba, czy zajęcia nie pozwolą nam ćwiczyć na łonie natury? Pomogą nam w tym aplikacje oferujące bibliotekę kursów fitness specjalnie dla ćwiczeń w domu. Program taki pomaga w prosty sposób zaplanować treningi, a wszystko w prosty i przyjazny sposób – to ważne dla nas aby planowanie treningów było wygodne. Ludzie są coraz bardziej świadomi tego, jaki wpływ na zdrowie ma odżywianie i aktywność fizyczna.


Coraz większą rolę przywiązujemy do poprawy swojego zdrowia i samopoczucia, najczęściej przy użyciu urządzeń ubieralnych (ang. wearables). W Powyższym artykule staraliśmy się przybliżyć Wam urządzenia, które często postrzegane, jako wizualnie nieatrakcyjne lub niepraktyczne w codziennym użytkowaniu mogą sprawić, że codzienne czynności stają się bardziej racjonalne i wartościowe. A co ważne na tyle mocno przeniknęły do naszego codziennego życia, że nie wyobrażamy sobie bez nich wykonywania nawet najzwyklejszych czynności. Elektronika ubieralna ma przede wszystkim ułatwić codzienne życie.

Jak dbać o zdrowie w czasach wszechobecnej technologii – czekamy na Wasze doświadczenia w tym zakresie.Autor |2017-10-08T08:40:28+02:008 października 2017 08:40|Kategorie: Aplikacje, Artykuły, Inne, Internet mobilny, Zdrowie|Tagi: , , , |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. Lenka 8 października 2017 w 09:46 - Odpowiedz

  Sprawdzają się te propozycje. Sam mam opaskę i codziennie sprawdzam ile kroków zrobiłam

 2. kiler 10 października 2017 w 08:06 - Odpowiedz

  Nie rozumiem sensu propagowania podróbek. Te opaski to marna imitacja Fitbita Charge.
  https://www.fitbit.com/chargehr
  Kilka firm próbowało lub próbuje to w Polsce sprzedawać.
  Nie mam nic przeciwko opaskom itp. Sam korzystam. Ale dawać zdjęcie podróbek w artykule?

 3. Bija 13 października 2017 w 19:04 - Odpowiedz

  A ja uwielbiam spacery. Bez tego wszystkiego łańcucha gadżetów

 4. Jola 16 października 2017 w 19:58 - Odpowiedz

  Coś dla mnie. Fajny art

 5. Wada 20 października 2017 w 06:28 - Odpowiedz

  Ja zawsze zaczynam dbać o zdrowie na wiosnę 😉

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.