Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Zdrowie-E-zdrowie w zasięgu ręki

E-zdrowie w zasięgu ręki

Rozwój technologii stawia nowe wyzwania także w obszarze opieki zdrowotnej.

Tym bardziej, że dzisiejszy pacjent to już często e-pacjent – aktywnie poszukujący informacji w sieci. Dlatego Grupa LUX MED udostępnia Portal Pacjenta – platformę z możliwością zarządzania procesem opieki nad swoim zdrowiem, ale także konsultacji ze specjalistami.


Natłok obowiązków w ciągu dnia potrafi skutecznie zniechęcić do kompleksowego zadbania o swoje zdrowie. Odkładamy wizytę, zapominamy o skierowaniu na badania, a kiedy mamy problem szukamy porady w internecie. Nie zawsze uzyskując słuszną odpowiedź z niepewnego źródła. Dlatego coraz więcej pacjentów chce mieć możliwość szybkiego i prostego umówienia wizyty czy pozyskania merytorycznej porady niezależnie od miejsca i czasu. Innowacyjne rozwiązania z zakresu e-zdrowia zwiększają poczucie bezpieczeństwa pacjentów oraz skuteczność leczenia, a lekarzom prowadzącym dają możliwość sprawnej komunikacji ze swymi podopiecznym i oceny wyników.

Portal Pacjenta jest nowoczesną, bezpłatną platformą internetową, z której co miesiąc korzysta już ponad 500 tys. pacjentów Grupy LUX MED. Dzięki niej w szybki i prosty sposób zarządzają oni swoim zdrowiem. Nasi pacjenci mają np. możliwość otrzymania recepty w chorobie przewlekłej, bez konieczności pełnej, stacjonarnej wizyty. Mają również możliwość uczestniczenia w czatach z pielęgniarkami i lekarzami oraz skierowania zapytania online do lekarza, u którego się leczą” – mówi Agnieszka Motyl, Członek Zarządu LUX MED.

Dziś chcemy mieć wpływ na każdy obszar naszego życia, a w związku z rozwojem technologii chcemy też korzystać z innowacyjnych rozwiązań dla naszego zdrowia.

O ile łatwiej jest sięgnąć po telefon i umówić wizytę w biegu lub przed komputerem w domu? Zarządzanie swym zdrowiem powinno być naturalną częścią całościowej opieki nad pacjentem – tak dla niego samego, jak i dla zespołów medycznych.
Korzystając z interaktywnego Portalu Pacjenta LUX MED możesz m.in:

  • przeglądać grafik pracy lekarzy,
  • umawiać i odwoływać wizyty,
  • przeglądać listę zarezerwowanych wizyt,
  • odbierać online wyniki badań laboratoryjnych opatrzone komentarzem lekarskim,
  • korzystać z funkcjonalności „Zapytaj lekarza”,
  • konsultować się z naszymi specjalistami, korzystając z czatu z położna, pielęgniarką alergologiczną, pediatryczną diabetologiczną,
  • umówić się na badania diagnostyczne zlecone przez lekarza.

Więcej na www.luxmed.pl

źródło: LUX MEDAutor |2015-11-03T06:47:55+02:003 listopada 2015 06:47|Kategorie: Internet, Newsy, Rynek, Zdrowie|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.