Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Zdrowie-PillBox – narzędzie dla strażników domowej apteczki (wideo)

PillBox – narzędzie dla strażników domowej apteczki (wideo)

Zespołowi dr Poket udało się stworzyć PillBox – inteligentnym asystentem przyjmowania leków. System dba o to, aby odpowiednia osoba przyjęła właściwy lek we właściwym czasie informując ją o tym za pośrednictwem telefonu. Aby wdrożyć produkt na rynek niezbędne jest pozyskanie funduszy, które drPoket zbiera na portalu crowdfundingowym Kickstarter.


Producent swój produkt kieruje do osób przyjmujących regularnie leki oraz ich opiekunów. System dba o to, aby odpowiednia osoba przyjęła właściwy lek we właściwym czasie informując ją o tym za pośrednictwem telefonu.


Osobami najczęściej przyjmującymi leki regularnie są osoby starsze. Mimo coraz większej popularności urządzeń mobilnych wśród użytkowników powyżej 65 roku życia, przeważnie mają oni trudności z rozpoczęciem korzystania z nowych technologii.

Między innymi, z myślą o seniorach powstał PillBox – elektroniczny dyspenser leków.


Wyobraź sobie, że istnieje w Twojej rodzinie ktoś, kto pozwoli spać Ci spokojnie. PillBox – elektroniczny dyspenser leków, w prosty sposób zadba o to, aby odpowiedni członek Twojej rodziny przyjął właściwy lek we właściwym czasie.”

Zsynchronizowany z platformą dr Poket PillBox, wydaje odpowiednią dawkę leku o odpowiedniej porze umieszczając ją w jednym ze specjalnych pojemników. Pacjent zostaje poinformowany o konieczności przyjęcia środka dzięki sygnałom świetlnym i dźwiękowym. Jedyne, co pozostaje zrobić, to wziąć tabletkę i popić szklanką wody.


Narzędzie dla strażników domowej apteczki

System pozwala na zdalną opiekę nad osobą przyjmującą leki, a jego obsługa jest intuicyjna.

Aby wprowadzić lek do aplikacji, wystarczy zeskanować kod kreskowy z opakowania leku i wybrać użytkownika, dla którego lek jest przeznaczony. Dzięki systemowi powiadomień oraz dostępu do historii leczenia, można zdalnie kontrolować proces leczenia u podopiecznego i co najważniejsze – błyskawicznie reagować w przypadku nieprawidłowości.

PillBox został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawych: posiada duży wyświetlacz, nadaje sygnały świetlne oraz dźwiękowe, wskazujące na odpowiedni pojemnik z lekiem. Podczas prototypowania urządzenia, postanowiliśmy w sposób szczególny wesprzeć osoby niewidome. Aby wyeliminować ryzyko przyjęcia nieodpowiedniego leku, urządenie wysuwa linie naprowadzające, po których użytkownik przesuwa palec, a te doprowadzają go do właściwego pojemnika z lekiem.

dr Poket opiera się na szczegółowych i rzetelnych informacjach na temat leków dostarczanych przez największego dostawcę informacji o lekach – firmę Pharmindex Poland.

Dzięki temu pacjent nie tylko pamięta o konieczności przyjęcia leku, ale także:

    – dowiaduje się o przeciwskazaniach przyjmowanie leku,

    – jest informowany, gdy zachodzi konflikt pomiędzy składnikami dwóch leków, co pozwala ustrzec go przez niebezpiecznymi konsekwencjami ich połączenia.

Zespołowi udało się stworzyć komunikujący się z platformą prototyp urządzenia oraz układ wydający odpowiednią dawkę leku. Aby wdrożyć produkt na rynek niezbędne jest pozyskanie funduszy, które producent zbiera na potalu crowdfundingowym Kickstarter. W ciągu ostatnich 5 godzin od momentu uruchomienia kampanii drPoket osiągnął już 6 % celu finansowego (3600$/55000$).

Kampania ruszyła 5 października i potrwa 30 dni. Jeśli zakończył się sukcesem, premiera pierwszego seryjnie wyprodukowanego PillBoxa będzie miała miejsce w 2 połowie 2016 roku.

Zachęcamy do zapoznania się z kampania: http://getthepillbox.com/kickstarter. PillBox ma szanse zostać nowym, polskim rozwiązaniem telemedycznym rozwiązującym problemy starzejących się społeczeństw.

źródło: drPoket

KanAutor |2015-10-06T06:58:27+02:006 października 2015 06:58|Kategorie: Inne, Newsy, Sprzęt, Zdrowie|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Lenka 6 października 2015 w 15:06 - Odpowiedz

    Bardzo przydatne narzędzie

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.