Jesteś tutaj:-, Newsy, Tablety, Zdrowie-Powiedz STOP wykluczeniu technologicznemu osób z dysfunkcjami wzroku

Powiedz STOP wykluczeniu technologicznemu osób z dysfunkcjami wzroku

Twórcy SeeYou, wraz ze znanymi polskimi osobistościami, apelują o udostępnienie zasobów cyfrowych osobom niewidomym, słabowidzącym i starszym. Już w tę środę przyjdź w okolice stacji Metro Centrum
i włącz się do walki z wykluczeniem społecznym, składając swój podpis pod apelem. Inicjatywę poparli już m.in.: Elżbieta Zapendowska, Cezary Żak, Natalia Siwiec i Łukasz Jakóbiak.


Celem akcji jest zachęcenie firm i instytucji, aby informacje i dane niezbędne do codziennego funkcjonowania w społeczeństwie udostępniały na czytniki wykorzystywane przez osoby niewidome i słabowidzące. „Tworząc nowe technologie pamiętajmy o osobach z dysfunkcjami wzroku” – apelują organizatorzy.

Pełna treść apelu jest dostępna na stronie www.seeyou-mobile.com. Tam też można wyrazić swoje poparcie. Do tej pory pod apelem podpisało się ponad 400 internautów. Wśród nich są także osoby znane z ekranów oraz sceny, m.in.: Cezary Żak, Krystyna Mazurówna, Elżbieta Zapendowska, Łukasz Jakóbiak, Natalia Siwiec, Mandaryna, Sławomir Uniatowski oraz Katarzyna Pyszyńska. Akcję poparli również sportowcy, a wśród nich Krzysztof „Diablo” Włodarczyk i najstarsza polska drużyna amerykańskiego futbolu, Warsaw Eagles.

Już 23 stycznia swoje poparcie dla idei ułatwiania osobom z dysfunkcjami wzorku dostępu do zasobów cyfrowych będzie można wyrazić także poza światem wirtualnym. Od godz. 9.00 przed stacją Metro Centrum stanie specjalna plansza, na której każdy będzie mógł złożyć swój podpis. Do akcji zostali także zaproszeni polscy parlamentarzyści. Liczymy, że tego dnia posłowie również zaangażują się i pomogą nam nagłośnić ważny, ale niedostrzegany do tej pory problem społeczny – tłumaczy Marcin Łapa, twórca SeeYou Phone.

Zbieranie podpisów pod apelem ruszyło 9 stycznia br. Akcję zainicjowali twórcy projektu SeeYou.

źródło: Humann

Kan

Autor |2013-01-23T07:40:45+01:0023 stycznia 2013 07:40|Kategorie: Inne, Newsy, Tablety, Zdrowie|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile