Jesteś tutaj:-, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Telewizja-Jak będą kibicować Polacy – wyniki ankiety TCL

Jak będą kibicować Polacy – wyniki ankiety TCL

Tuż przed rozpoczęciem najważniejszego wydarzenia piłkarskiego na świecie, firma TCL – liczący się gracz w globalnej branży telewizyjnej – przeprowadził badania w kluczowych krajach europejskich poświęcone sposobom uczestniczenia w wyjątkowej, sportowej uczcie. Opracowana we współpracy z Consumer Science & Analytics (CSA) ankieta została przeprowadzona we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce i Hiszpanii. Mimo że wyniki badania wykazały w kilku krajach pewne różnice kulturowe, to pasja do gry i chęć przeżywania sportowych emocji w towarzystwie najbliższych były cechą dominującą.

Polscy kibice zdeterminowani, ale bez szczególnej wiary w wygraną

Jak wynika z badania, ankietowani Europejczycy wykazują duże zainteresowanie piłką nożną, przy czym 7 na 10 osób twierdzi, że zazwyczaj śledzi rozgrywki międzynarodowe, a 15 % deklaruje nawet, że ogląda wszystkie mecze. Dla 61% Europejczyków zamierzających śledzić wydarzenia w 2022 roku jasne jest, że piłka nożna pozostaje priorytetem. Najbardziej zmobilizowani kibice wydają się mieszkać w Polsce (73%), Hiszpanii (71%) i Wielkiej Brytanii (68%).

61% respondentów zamierza śledzić rozgrywki w 2022 roku. Wynika to głównie z faktu, że są fanami piłki nożnej, ponieważ 83% będzie kontynuować oglądanie, nawet jeśli ich drużyna narodowa zostanie wyeliminowana. Dla prawie 1 na 3 respondentów oglądanie piłki nożnej w telewizji to czas dzielony z bliskimi, a 86% Europejczyków twierdzi, że będzie oglądać mecze w domu na swoich telewizorach. Jeśli oglądanie meczów na ekranie telewizora nie jest możliwe, 60% rozważy oglądanie ich na urządzeniu mobilnym – 8 % zamierza kupić nowy telewizor na tę konkretną okazję.

Wśród głównych motywacji do oglądania znajduje się chęć wspierania swojej drużyny narodowej (50%), a także pasja do sportu (35%). Z kolei prawie jedna piąta respondentów (18%) będzie śledzić rozgrywki, ponieważ są wśród nich fani którejś z wybranych gwiazd piłki nożnej. Ponadto zdecydowana większość (83%) będzie śledzić rozgrywki nawet w przypadku wyeliminowania swojej drużyny narodowej, co jest najbardziej widoczne w Polsce (88%).

Снимок экрана 2022 11 21 в 13.45.43

Kluczowe zagadnienia przeprowadzonych ankiet w Polsce 

Źródło: Consumer Science & Analytics (CSA)

Z drugiej strony, respondenci z Niemiec (19%) i Francji (17%) są bardziej skłonni od respondentów z innych krajów do utraty zainteresowania, jeśli ich drużyna zostanie zdyskwalifikowana.

Jeśli chodzi o wyniki rozgrywek, kibice z Hiszpanii są najbardziej pewni wygranej swojej drużyny – ponad połowa (51%) ocenia jej szanse na zdobycie trofeum na 7 lub więcej (w skali od 1 do 10). Z kolei większość Brytyjczyków (73%), Francuzów (66%), Niemców (66%) oraz

Polaków (61%) wydaje się mniej pewna korzystnego wyniku i ocenia szanse na zdobycie trofeum przez swoją drużynę na 0 do 6 (w skali od 1 do 10).

Znaczna większość Europejczyków (85%) zamierza oglądać zawody w towarzystwie, na przykład z partnerem (43%), członkami rodziny (40%) lub przyjaciółmi (39%). Pragnienie wspólnego spędzenia czasu znajduje również odzwierciedlenie w fakcie, że 86% Europejczyków deklaruje oglądanie tegorocznych rozgrywek w domu na ekranie własnych telewizorów.

 

Снимок экрана 2022 11 21 в 13.45.49

Wyniki badań wskazują jednak na pewne różnice kulturowe. Brytyjscy (30%) i hiszpańscy (28%) respondenci spędzą ten czas w barach lub pubach, jeśli akurat nie będą oglądać meczów w domu, podczas gdy badani Niemcy (35%) i Francuzi (34%) obejrzą je w telewizji nawet w domu przyjaciela.

Ponadto francuscy respondenci okazali się bardziej zainteresowani szczegółami i wynikami meczów,ponieważ 35% zamierza oglądać je w domu.

Ponieważ dla wielu osób oglądanie meczu, od rozpoczęcia do końcowego gwizdka, jest oczywiste, 60% badanych rozważa również oglądanie meczów na urządzeniach mobilnych, jeśli nie mają akurat dostępu do telewizora. We Francji (51%) i Wielkiej Brytanii (50%) priorytetem będzie korzystanie ze smartfonów, w Polsce (50%) i Hiszpanii (42%) kibice wybiorą komputery, podczas gdy 38% kibiców w Niemczech będzie oglądać rozgrywki na swoich tabletach.

Przeżyj zawody najlepiej jak potrafisz

Międzynarodowe wydarzenie piłkarskie, które ma się wkrótce rozpocząć, może również stanowić dla konsumentów bodziec do zakupu nowych urządzeń, aby mogli w pełni cieszyć się rozgrywkami – i tak 8% Europejczyków objętych zakresem badania wspólnie podzielało ten pogląd, przy czym liczba ta była nieco wyższa wśród osób z Hiszpanii (10%). Chociaż większość respondentów zainteresowanych inwestycją w nowe produkty poszukuje większych ekranów i lepszej jakości obrazu (48% badanych Europejczyków), kibice francuscy bardziej zwracają uwagę na wygląd urządzeń (41% vs 32% dla średniej europejskiej), podczas gdy Hiszpanie priorytetowo traktowali łączność i inteligentne funkcje (42% vs 32% dla średniej europejskiej).

 

„Z prawie 2 miliardami aktywnych graczy, piłka nożna jest najczęściej uprawianym sportem na świecie. Jak pokazały wyniki ankiety, międzynarodowe zawody, które rozpoczną się 20 listopada, to wspaniała okazja do dzielenia się chwilami i pasjami z naszymi bliskimi. Ma to silny oddźwięk w TCL, ponieważ naszym celem jest nie tylko tworzenie zaawansowanych technologicznie produktów najwyższej jakości w przystępnych cenach, ale także dostarczanie użytkownikom nowych doświadczeń, jak również sposobów na inspirowanie i dążenie do wielkości w ich codziennym życiu. Jesteśmy niezwykle podekscytowani możliwością podziwiania rywalizacji drużyn z wielu krajów, jednak szczególnie będziemy kibicować czterem graczom, którzy są częścią zespołu Ambasadorów TCL: Rodrygo, Raphaël Varane, Pedri i Phil Foden. Życzymy powodzenia wszystkim zawodnikom. Niech wygrają najlepsi!” – powiedział Frédéric Langin, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu, TCL Electronics Europe.

Снимок экрана 2022 11 21 в 13.45.53

Dla miłośników sportu TCL ma w ofercie wyjątkowe telewizory o dużych przekątnych ekranu z kolekcji XL: 85C735 oraz 98C735, ale także 65 i 55-calowe telewizory w z technologią MiniLED serii C835 oraz C935. Oglądanie rozgrywek sportowych na ekranach tej jakości to prawdziwa przyjemność. Warto dodać, że model telewizora 98C735 zaprezentowany na tegorocznych targach IFA w Berlinie zajął właśnie pierwsze miejsce na świecie pod względem udziału w rynku w okresie Q1 – Q3 w kategorii telewizorów 98-calowych, podobnie zajmuje pierwsze miejsce pod względem wyników sprzedaży we Francji, Włoszech, Australii oraz Pakistanie na rynku telewizorów 98-calowych.Autor |2022-11-21T13:49:00+02:0021 listopada 2022 14:00|Kategorie: Newsy, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Telewizja|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Barteq 17 grudnia 2022 w 00:08 - Odpowiedz

    Na ten finał warto kupić nowy telewizor, ja jutro do media expert jadę po jednego z większych TCL-i. Jak przeżywać emocje to na dużym ekranie!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.