Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Rozrywka, Rynek, Telewizja, Wydarzenia-CANAL+ uruchamia nową usługę TVOD opartą o technologię redGalaxy

CANAL+ uruchamia nową usługę TVOD opartą o technologię redGalaxy

Canal+ udostępniło bibliotekę filmów i dokumentów na życzenie uruchamiając serwis – „Premiery CANAL+”, z którego mogą korzystać nie tylko Klienci platformy DTH. Platforma powstała w oparciu o autorską technologię redGalaxy – stworzoną i rozwijaną przez Atende Software.

Serwis Premiery CANAL+ został uruchomiony dzięki zastosowaniu komponentów platformy redGalaxy, które zostały udostępnione w modelu PaaS (platform as a service). Wygląd serwisu został dostosowany do wymogów wizerunkowych CANAL+. Całość treści została zabezpieczona z wykorzystaniem czołowych systemów DRM i jest udostępniana przy pomocy redGalaxy CDN, rozproszonego systemu dystrybucji treści.

Wypożyczalnia hitów filmowych od CANAL+ udostępniona była wcześniej w usłudze nc+GO, z której korzystać mogli abonenci telewizji linearnej. Teraz z bogatego zbioru biblioteki VOD będzie mógł korzystać każdy użytkownik Internetu. W serwisie Premiery CANAL+ można wypożyczyć kinowe hity i wyselekcjonowane dokumenty, wśród nich tytuły które dopiero co miały swoje kinowe premiery. Produkcje oferowane będą w modelu TVoD (Transactional Video on Demand) – użytkownik będzie płacił za wybrany film uzyskując do niego czasowy dostęp.

Usługa jest obecnie dostępna w przeglądarce internetowej, ale już wkrótce dostępne będą aplikacje mobilne na smartfony i tablety dla systemów iOS oraz Android. Dostęp do usługi będzie również możliwy na takich platformach jak Android TV oraz Tizen OS od Samsunga i webOS od LG.

 

CANAL+ jest czołowym dostawcą treści premium w Polsce. Dlatego cieszy nas fakt, że we wdrożeniu serwisu Premiery CANAL+ byliśmy odpowiedzialni za praktycznie wszystkie aspekty techniczne platformy.

– komentuje Przemysław Frasunek, Wiceprezes Zarządu Atende Software.

 

Atende Software

Atende Software jest wiodącym dostawcą technologii OTT w Europie Środkowo-Wschodniej. redGalaxy to kompleksowa platforma technologiczna dla telewizji internetowej, która składa się modułu zarządzania treściami, systemu dystrybucji treści, transkoderów, systemów zabezpieczania treści, a także aplikacji klienckich dla różnorodnych urządzeń końcowych. redGalaxy jest wykorzystywane przez największych nadawców telewizyjnych i operatorów telefonii komórkowych, takich jak: TVN Discovery Poland i P4 (operator sieci Play) oraz TV3 Group. Każdego dnia platforma dostarcza treści do milionów użytkowników końcowych.Autor |2020-06-09T09:23:58+02:009 czerwca 2020 09:23|Kategorie: Aplikacje, Inne, Internet, Newsy, Rozrywka, Rynek, Telewizja, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.