Jesteś tutaj:-, Rozrywka, Samsung, Sprzęt, Telewizja, Top7-Samsung rozwija ekosystem HDR10+

Samsung rozwija ekosystem HDR10+

Samsung Electronics stale pracuje nad rozwojem standardu HDR10+. Firma poinformowała o rozszerzeniu ekosystemu HDR10+ do 45 partnerów oraz zapowiedziała budowę nowego centrum certyfikacji w Chinach. Nowe partnerstwa z firmami oferującymi zróżnicowane usługi i produkty – od streamingu internetowego i usług związanych z treścią po produkcję półprzewodników – zapewnią odbiorcom dostęp do większej ilości realistycznych materiałów. Rozwój programu potwierdza także coraz większy wpływ technologii HDR10+ na różne segmenty rynku.

Standard HDR10+ oznacza bardziej realistyczny obraz i lepsze wrażenia podczas oglądania.

HDR10+ to stworzona przez Samsung nowa technologia i standard przetwarzania obrazu. Dzięki optymalizacji poziomów jasności i kontrastu dla każdej sceny, a także rozjaśnieniu obszarów jasnych i przyciemnieniu ciemnych, obraz jest jeszcze bliższy rzeczywistości. Standard jest rozwijany przez firmę Samsung we współpracy z 20th Century Fox i Panasonic.

 

Współpraca z nowymi dostawcami treści przyniesie widzom dostęp do większej ilości treści prezentowanych w żywych i realistycznych kolorach. Rakuten TV, europejska platforma streamingu online, zacznie oferować treści HDR10+ w pierwszej połowie przyszłego roku. Z kolei MEGOGO, jeden z największych dostawców usług OTT/VOD w Europie Wschodniej i Wspólnocie Niepodległych Państw (WNP), kończy obecnie proces licencjonowania HDR10+, co oznacza, że przyjęcie tego standardu jest już oficjalne. MEGOGO planuje udostępnić na swojej platformie treści HDR10+, które będą odbierane na wszystkich urządzeniach Samsung Smart TV. Także ARSPRO, którego siedziba znajduje się w Moskwie, wdrożył technologię HDR10+, w tym wykorzystanie dynamicznych metadanych. Firma z powodzeniem zremasterowała kilka pierwszych programów w tym standardzie. Natomiast 3 grudnia br. największy rosyjski serwis OTT/VOD – ivi – po raz pierwszy zaprezentował w HDR10+ pięć europejskich seriali. Odbiorcami byli użytkownicy Samsung Smart TV w Rosji i regionie WNP.

 

W 2017 roku Samsung uruchomił także usługę streamingu wideo premium z Amazon, dzięki czemu Prime Video stało się pierwszą platformą, która umożliwia dostarczanie wszystkich treści 4K (UHD) w HDR10+. W 2018 r. firma Amazon zintegrowała obsługę HDR10+ z Amazon Fire TV Stick 4K. Inny partner HDR10+, Warner Bros Home Entertainment, stworzył już ponad 70 tytułów zgodnych z HDR10+, a oferta dystrybucji cyfrowej w tym standardzie na początku przyszłego roku ma przekroczyć 100 pozycji.

 

Samsung rozwija również partnerstwa z dużymi producentami procesorów do smartfonów. Qualcomm, amerykański dostawca półprzewodników i urządzeń telekomunikacyjnych oraz członek sojuszu HDR10+, ogłosił niedawno, że technologia ta będzie obsługiwana w nowym chipsecie Snapdragon 855. Także firma Arm, lider w zakresie innowacyjnych technologii mobilnych w Wielkiej Brytanii, która współpracowała już z Samsung w zakresie Systemu LSI, dołączy do sieci HDR10+, dodatkowo zwiększając znaczenie tego standardu w kategorii urządzeń przenośnych.

 

Ponadto w grudniu Samsung planuje rozpocząć budowę nowego centrum HDR10+ w Chinach we współpracy z TIRT, krajowym centrum badań i inspekcji chińskiej elektroniki użytkowej. Z założenia centrum będzie pomagać chińskim producentom telewizorów, w tym Hisense, TCL i Konka, w uzyskaniu dostępu do procedury certyfikacyjnej, co z kolei przyspieszy ekspansję ekosystemu HDR10+. Chińskie centrum będzie już czwartym takim ośrodkiem po placówkach w Korei, Japonii i USA, które zostały otwarte na początku tego roku.Autor |2018-12-27T12:13:16+01:0027 grudnia 2018 12:13|Kategorie: Newsy, Rozrywka, Samsung, Sprzęt, Telewizja, Top7|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.