Jesteś tutaj:-, Operatorzy, Telewizja-Schetyna nawołuje do bojkotowania abonamentu RTV. Zmiany w zamrażarce?

Schetyna nawołuje do bojkotowania abonamentu RTV. Zmiany w zamrażarce?

Ważą się losy abonamentu radiowo-telewizyjnego. Pomysłów dotyczących poprawy jego ściągalności było mnóstwo. Miało być szybkie uchwalenie ustawy, by finansowo pomóc TVP, tymczasem na razie projekt trafił do zamrażarki – poinformowała Gazeta Wyborcza. Nie będziemy płacić na TVPiS – zapowiada Platforma Obywatelska. Grzegorz Schetyna, szef partii proponuje Polakom „obywatelskie nieposłuszeństwo”. Déjà vu.

Zmiany w abonamencie RTV w zamrażarce? Wedle śmiałych planów posłów Prawa i Sprawiedliwości, każdy, kto miał kablówkę czy dostęp do platformy cyfrowej, bez względu na to, czy ogląda telewizję publiczną czy nie, miał obowiązkowo płacić co miesiąc abonament RTV. Okazuje się jednak, że partia zamraża swój projekt, bo boi się społecznego niezadowolenia. Według gazety, taka decyzja jest spowodowana obawą przed spadkiem notowań Prawa i Sprawiedliwości w sondażach oraz działaniem przeciwników obecnego prezesa TVP Jacka Kurskiego, którzy liczą, że taki ruch doprowadzi do tego, że straci stanowisko.

Przypominamy, że projekt zakłada też, że Poczta Polska będzie mogła skierować do dostawców usług telewizji płatnej zapytanie dotyczące poszczególnych klientów, by ustalić obowiązek zarejestrowania przez nich odbiornika.

Zaproponowane zmiany przewidują też umorzenie postępowania egzekucyjnego wobec osób zalegających z tytułu nieuiszczania opłat abonamentowych, które w terminie 3 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy dopełnią swoich obowiązków, czyli dokonają rejestracji odbiornika (jeśli nie jest zarejestrowany) oraz uiszczą opłatę z góry za co najmniej 6 miesięcy. Ponadto wobec takich osób nie byłoby możliwe wszczynanie nowych postępowań egzekucyjnych dotyczących zaległości powstałych przed wejściem w życie ustawy.

Według informacji KRRiT na koniec 2016 r. z uiszczaniem opłat abonamentowych zalegało ponad 2 mln gospodarstw domowych, w których były zarejestrowane odbiorniki radiowe lub telewizyjne. Kwota zaległości za ostatnie pięć lat, w stosunku do których możliwa byłaby egzekucja, przekraczała 3 mld zł.

Tymczasem Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapowiedział, że osoby, które obecnie zostaną ukarane za niepłacenie abonamentu radiowo-telewizyjnego, po przejęciu władzy przez jego partię otrzymają rekompensatę. – Nie będziemy płacić na TVPiS – zapowiada Platforma Obywatelska. Grzegorz Schetyna, szef partii proponuje Polakom „obywatelskie nieposłuszeństwo„.

Jeżeli na wniosek TVP parlament przyjmie podniesienie haraczu, wezwiemy do obywatelskiego nieposłuszeństwa, do niepłacenia tej opłaty – powiedział w sobotę Grzegorz Schetyna. Zapewnił, że ci, którzy dostaną kary, po wygranej PO będą mogli liczyć na rekompensaty.

A przecież wszyscy mamy w głowie wypowiedzi ówczesnego lidera formacji – Donalda Tuska – który kwestionował sens instytucji abonamentu radiowo-telewizyjnego i wypowiedział święta wojnę tej koncepcji. Degrengolada, która teraz się wyczynia w mediach publicznych, to jest właśnie wasza pokuta Platformo Obywatelska.

Oczywiście nie słuchajcie lidera PO, inaczej może to okazać się kosztowne. W skrajnym wypadku kara wyniesie 1,5 tys. zł. Politycy mają trudności z dotrzymywaniem obietnic danych będąc u władzy i to w ramach swojego własnego programu.

Było już kilka, a pewnie nawet i kilka tysięcy takich, co po wypowiedziach Donalda Tuska sprzed dekady uznali, że abonamentu RTV płacić już po prostu nie warto. Z czasem media relacjonowały, że po latach do ich drzwi pukał nawet komornik.

źródło: bezprawnik.pl

Kan

Warto przeczytać:
Abonament po nowemu: nowy pomysł – zapłacimy nie tylko na media

Platforma nc+ z ofertą dla seniorów pozwali ominąć abonament RTV

KIGEiT – projekt abonamentu RTV niezgodny z prawem unijnym?

Znamy stawki abonamentu RTV 2018PIKE, CP i nc+ piszą do Sejmu ws. danych w ustawie abonamentowej

Abonament po nowemu – nikt nie uniknie płacenia

Pomysł PiS na abonament pod ostrzałem krytykiAutor |2017-07-02T12:13:52+02:002 lipca 2017 12:13|Kategorie: Newsy, Operatorzy, Telewizja|Tagi: , , |14 komentarzy

14 komentarzy

 1. gosc 2 lipca 2017 w 10:48 - Odpowiedz

  Bardzo dobrze mówi. Nie jestem fanem PO ale na państwo policyjne kaczystów nie głosowałem. Abonament dziesiaj to przeżytek, to haracz na tubę propagandową tej czy innej partii będącej u władzy. Telewizja powinna dostawać odpowiedznie dotacje z budżetu czyli podatków które już zapłaciliśmy, nie widzę podstaw wprowadzania dodatkowych haraczy w tym przypadku na TVPiS. Bełkot o jakiejś „misji” czy programach które oni rzekomo tworzą jest śmieszny. Jak chcą osobnego abonamentu to albo niech wyłączą całokowicie reklamy albo niech zakodują sygnał i niech zainteresowani propagandą sobie zapłacą za odkodowanie.

  • Tania 2 lipca 2017 w 11:14 - Odpowiedz

   W artykule nie chodzi raczej, czy płacić za abonament, ale czy wierzyć politykom. Już raz wierzono Tuskowi, aby zastosować sprzeciw obywatelski i nie płać. Potem rządził i karał za niepłacenie. Znowu próbują ten sam bajer.

  • Lisu 2 lipca 2017 w 17:29 - Odpowiedz

   Przez 8 lat zamiast TVPiS było TVPO. Propaganda jak jest dobrze, jaka wolność, dobrobyt a mimo to 3 miliony młodych ludzi musiało uciec w poszukiwaniu chleba. Już wolę TVPiS, bo przynajmniej pokazują afery szmalcowników z teoretycznego amberpaństwa.

  • Lucek 2 lipca 2017 w 20:17 - Odpowiedz

   Za poprzedniej władzy TVP nieraz uprawiała propagandę sukcesu . Jednak nie kłamała tak idiotycznie jak dziś , nie atakowała tak po chamsku przeciwników władzy , nie przemilczywała niewygodnych faktów , nie wyrzucała „nieprawomyślnych” , nie uprawiała takiego chamstwa . I to jest podstawowa różnica .

 2. go 2 lipca 2017 w 11:47 - Odpowiedz

  Więc niech zrobią najprostsze rozwiązanie z możliwych – zlikwidują abonament. Ludzie w podatkach już go zapłacili.

  • wlo 3 lipca 2017 w 06:08 - Odpowiedz

   W podatkach to nigdy wszystko nie będzie opłacone. Zawsze będzie dużo za mało 😉

 3. wlo 2 lipca 2017 w 14:52 - Odpowiedz

  Ja płacę. Zawsze płaciłem. Bez dorabiania żadnej ideologii 😉
  Natomiast co to jakości mediów publicznych… Wolałbym nie płacić.
  Co do zwolnienia niepłacących dotychczas – no jestem zdecydowanie przeciwny. Można ich zwolnić z kary, odsetek. Ale niech płacą za okres określony ustawą! Jak ci, którzy już w rejestrze są i nie płacili po likwidacji książeczek, kiedy nie wiadomo było komu, jak i gdzie płacić. Sam doświadczyłem tego problemu – nie dostałem tej informacji z numerem klienta i numerem konta. Na poczcie gdzie płaciłem „na książeczkę” mówili, żebym na infolinię dzwonił. Na infolinii, że nie może mnie zweryfikować i z dowodem na pocztę mam iść… I tak zleciały chyba 3 lata. Aż tytuł wykonawczy przyszedł – tam już miałem dane abonenta i mogłem się zalogować na konto 😉 Oczywiście odsetki, koszty itd. Dlaczego łamiący prawo nie mieliby płacić tego wszystkiego?

 4. Kerto 3 lipca 2017 w 01:25 - Odpowiedz

  Schetyna tak mówi dzisiaj. A za tydzień, jak z imigrantami, będzie nawoływał żeby płacić. Po czym za dwa tygodnie, żeby znowu nie płacić. Ciekawe co na to Bufetowa?

 5. sgd 3 lipca 2017 w 05:21 - Odpowiedz

  Tak, tak. Popierajcie to antypolskie indywiduum bez kręgosłupa. Kolejny niemiecki sługus. Nasprowadza wam tu ciapatych do oporu i będzie dalej kradł na potęgę. Dopóki PIS trzyma nachodźców z dala od Polski ma mój głos. A abonament? Co za emocje. Jeden już taki był co nawoływał do niepłacenia. Co robił i co teraz ten od „polskość to nienormalność” robi to widać. Sekuje nas w tym „unijnym” odpowiedniku komuny.

 6. Ja 3 lipca 2017 w 09:14 - Odpowiedz

  Syndyk masy upadłościowej Schettino idzie na dno razem ze swoja krypą.

 7. Tigertygrys 3 lipca 2017 w 10:24 - Odpowiedz

  Lucek – żal komentować twój post .

  • Lucek 3 lipca 2017 w 14:55 - Odpowiedz

   Zawsze narzekamy na TV , ale dziś faktycznie co nieco żal tej poprzedniej . Czy dziś masowe zwolnienia nie są faktem , czy bezmyślne kłamstwa nie są na porządku dziennym , czy zwyczajne chamstwo wobec opozycji nie wywołuje niesmaku , czy włażenie bez wazeliny do odbytów małego wodza i ojczulka z Torunia nie wywołuje odruchów wymiotnych ?

 8. gosc 3 lipca 2017 w 16:50 - Odpowiedz

  Tak czy siak takiej nachalnej pisowskiej obrzydliwej propagandy nigdy nie było, ani za tego PO ani nawet za komuny. To już nawet nie ma czym rzygać jak się patrzy na służalczych pisowskich „dziennikarzy” którzy prześcigają się we wchodzeniu pisuarom w odbyt bez wazeliny. A dobrych zdolnych nie podatnych na propagandę pozwalniać.
  TVPiS służy antagonizowaniu Polaków, do tego robią wodę z mózgu młodym wybielając historię w drugą stronę, teraz dobrzy są zaklęci i przeklęci, wszyscy inni są źli. I oczywiście straszenie imigrantami i armagedonem (typowe dla nacjonalistów)

 9. seb 5 lipca 2017 w 11:51 - Odpowiedz

  schetyna zjadlby wlasne g…o byleby sie dorwac do wladzy a pozniej kolejna akcja „widelec” wszyscy to widzielismy i nie zapomnimy!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.