Jesteś tutaj:-, Rynek, Sprzęt, Telewizja, Voip-Rosnące wymagania telewidzów napędzają rozwój Telewizji Światłowodowej

Rosnące wymagania telewidzów napędzają rozwój Telewizji Światłowodowej

Telewizja Światłowodowa, czyli dystrybuowana przez EVIO Polska usługa interaktywnej telewizji cyfrowej, trafia do abonentów dzięki bliskiej współpracy z dostawcami usług internetowych. Szybka rozbudowa oferty programowej, innowacyjne funkcjonalności usługi IPTV oraz korzystny model współpracy sprawiły, że w ciągu zaledwie dwóch lat w rozwój Telewizji Światłowodowej zaangażowało się 260 operatorów ISP. W ich zasięgu jest ponad 800 tys. gospodarstw domowych.

Jak wskazują analitycy rynek telewizji cyfrowej jest w trakcie transformacji. Według agencji badawczej Digital TV Research, w Europie Zachodniej już w minionym roku więcej użytkowników korzystało z płatnej IPTV niż z satelitarnych pakietów premium. Także eksperci Zion Research przewidują w tegorocznym raporcie, że globalny rynek IPTV czeka szybki wzrost. Jego wartość w 2015 roku szacowali na około 34,7 miliarda dolarów, zaś do 2021 roku ma on urosnąć do blisko 94 miliardów dolarów, co oznacza że średnia roczna stopa wzrostu w ciągu kolejnych 5 lat przekroczy 18 procent.

logo Telewizja Światłowodowa
Telewizja Światłowodowa

Przyszłość IPTV na rodzimym rynku – kluczowa rola partnerów

EVIO Polska jako jedna z pierwszych firm w naszym kraju dostrzegła ogromny potencjał w obszarze IPTV. Od samego początku kierowała się przekonaniem, że dzięki tej technologii już wkrótce dokona się przełom, którego beneficjentami będą zarówno abonenci, jak też lokalni operatorzy ISP. To właśnie partnerzy telekomunikacyjni, inwestujący w doprowadzanie sieci światłowodowych bezpośrednio do mieszkań użytkowników, w ogromnym stopniu przyczyniają się do przemian na rynku usług telewizyjnych.

Migracja abonentów z ofert satelitarnych w kierunku światłowodów stała się faktem, a my wspólnie z lokalnymi operatorami czynimy wszystko, by wspierać ten trend. Lokalni dostawcy ISP inwestują w technologię FTTH, a dzięki współpracy z nami mogą szybko i bezinwestycyjne uruchomić w swojej sieci optycznej pełną usługę telewizji cyfrowej w modelu IPTV. To jest fundament, na którym budujemy rynek cyfrowej TV, jakiego oczekują konsumenci drugiej dekady XXI wieku” – powiedział Mariusz Filipiak, prezes zarządu EVIO Polska.

EVIO dba o nas nie tylko, jeśli chodzi o atrakcyjną ofertę usługi TV, ale przede wszystkim w zakresie materiałów marketingowych, szybkiego doradztwa oraz cyklicznie wysyłanej informacji o innowacjach firmy” – recenzuje współpracę Radosław Światłowski, współwłaściciel WIFIMAX. „Dzięki owocnej współpracy z EVIO dostarczamy naszym klientom telewizję na bardzo wysokim poziomie. EVIO oferuje nam elastyczne warunki oraz konkretne wsparcie techniczne. Dzięki światłowodom nasi klienci uzyskują prawdziwie nieograniczony dostęp do rozrywki w postaci setek kanałów TV o krystalicznej jakości obrazu”.

Rosnące wymagania telewidzów napędzają rozwój światłowodowych usług IPTV

Rynek płatnej telewizji do niedawna zdominowany był niemal wyłącznie przez tradycyjnych operatorów kablowych i satelitarnych. Zwiększające się oczekiwania użytkowników, którzy chcieliby m.in. jak najszerszej oferty kanałów nie tylko w jakości HD, ale wkrótce też 4K, sprzyjają rozwojowi Telewizji Światłowodowej. Dzieję się tak, ponieważ usługa IPTV oparta wyłącznie na sieci optycznej (technologia FTTH), jest wolna od ograniczeń, z jakimi borykają się dostawcy wykorzystujący starsze technologie, np. przesył satelitarny albo hybrydowe sieci kablowe (HFC). Przesył światłowodowy pozwala zaoferować klientom praktycznie niegraniczoną liczbę kanałów w najwyższej rozdzielczości, bez uciekania się do takich „sztuczek”, jak transkodowanie sygnału FullHD, aby kosztem jakości zmieścić więcej programów w ofercie.

Co sprawia, że operatorzy ISP do oferty coraz chętniej dołączają Telewizję Światłowodową?

Inwestujący w światłowody dostawcy usług internetowych to jeden z najdynamiczniej rozwijających się segmentów rynku telekomunikacyjnego. W oparciu o unijne dotacje budują sieci optyczne w miejscach, gdzie często istniała jedynie przestarzała infrastruktura miedziana. W tych lokalizacjach istnieje zapotrzebowanie klientów na atrakcyjne usługi multimedialne. Operatorzy pragnący zaoferować swoim abonentom usługę telewizyjną, opartą o rozlokowane niedawno sieci, nie muszą samodzielnie budować infrastruktury technicznej i pakietów programowych, jakie niezbędne są do dostarczania cyfrowej TV. Mogą skorzystać z gotowego rozwiązania, jakie proponuje EVIO.

Atutem oferty EVIO są jasne i przejrzyste zasady współpracy oraz rozliczeń z operatorami. Zapewniamy im dekodery, oprogramowanie i wsparcie w pozyskiwaniu atrakcyjnych treści do reemisji. Odciążamy operatorów w zakresie inwestycji środków finansowych w technologię i sprzęt, zapewniając im swobodę w budowaniu własnej oferty. Istotnym argumentem dla naszych partnerów jest to, że mogą uzyskać profity ze sprzedaży usługi TV już przy niewielkiej liczbie abonentów” – podkreśla Mariusz Filipiak, prezes zarządu EVIO Polska.

Jarosław Wałęga, współwłaściciel sieci ostrogNET oraz FIONE dodaje: „Współpracujemy z EVIO od ponad roku i z dużym zainteresowaniem przyglądamy się rozwojowi propozycji dla operatorów. Kluczowym elementem współpracy jest organizacja przez EVIO zespołu handlowego, który aktywnie pozyskuje nowych abonentów naszych usług: dostępu do Internetu jak i Telewizji Światłowodowej. EVIO efektywnie i profesjonalnie zajmuje się sprzedażą naszych usług, a my skupiamy się na rozwoju i dalszej rozbudowie naszej sieci”.

Więcej niż biznes TV – EVIO chce edukować na temat zalet technologii światłowodowej

Według danych panoramy rynku FTTH, opracowanej przez IDATE na zlecenie FTTH Council Europe, na koniec września 2015 roku w Polsce w zasięgu sieci FTTH/B znajdował się ponad 1 milion gospodarstw domowych. Dzięki inicjatywom takim, jak Narodowy Plan Szerokopasmowy, oraz odważnym inwestycjom lokalnych i ogólnokrajowych operatorów, z miesiąca na miesiąc powstają kolejne kilometry sieci światłowodowych. raport UKE wskazuje, że na koniec ubiegłego roku ich długość wyniosła w Polsce prawie 420 tys. km . EVIO dostrzega potrzebę edukowania rynku na temat potencjału technologii światłowodowej, ponieważ mimo postępów w zakresie rozbudowy sieci optycznych, sektor ICT potrzebuje działać z jeszcze większą werwą, by dogonić Europę Zachodnią. Współpraca z 260 operatorami w ramach rozwoju Telewizji Światłowodowej, jest jednym z elementów promowania tego, jakie korzyści dzięki sieciom FTTH może uzyskać zarówno biznes, jak i użytkownicy końcowi.

***

O atutach technologii światłowodowej oraz przyszłości rynku usług telewizyjnych w zyskującym popularność modelu IPTV już wkrótce (3 i 4 listopada w Gdańsku) dyskutować będą specjaliści branży TV, nadawcy, operatorzy ISP oraz kablowi. Spotkają się oni na kolejnej edycji Kongresu Telewizji Światłowodowej, którego partnerem strategicznym jest EVIO Polska. Więcej informacji o tym wydarzeniu: Tutaj

źródło: EVIO Polska

KanAutor |2016-10-19T16:45:53+02:0019 października 2016 16:45|Kategorie: Newsy, Rynek, Sprzęt, Telewizja, Voip|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.