Jesteś tutaj:-, Rynek, Telewizja, Voip-Kongres Telewizji Światłowodowej – jak przyspieszyć rozwój IPTV w Polsce

Kongres Telewizji Światłowodowej – jak przyspieszyć rozwój IPTV w Polsce

Już 3 i 4 listopada w Gdańsku odbędzie się kolejna edycja Kongresu Telewizji Światłowodowej. Podczas wydarzenia, którego partnerem strategicznym jest EVIO Polska, specjaliści branży TV, nadawcy, operatorzy ISP oraz kablowi dyskutować będą o przyszłości rynku usług telewizyjnych w zyskującym popularność modelu IPTV. Po części merytorycznej pierwszego dnia kongresu, uczestnicy wezmą udział w Gali Światłowodowej, która odbędzie się w niepowtarzalnych wnętrzach Centrum Stocznia Gdańska.

Kongres Telewizji Światłowodowej
Kongres Telewizji Światłowodowej

Kongres Telewizji Światłowodowej to wydarzenie o charakterze ogólnopolskim, skierowane głównie do przedstawicieli firm branży telewizji cyfrowej. Impreza ma na celu popularyzację w Polsce interaktywnej telewizji IPTV, opartej o różnorodną ofertę programową, najnowsze technologie dostarczania treści oraz coraz bardziej powszechną infrastrukturę światłowodową. Jak wskazują analitycy agencji badawczej Digital TV Research, rynek telewizji cyfrowej jest w trakcie transformacji. Według ich danych, w Europie Zachodniej już w minionym roku więcej użytkowników korzystało z płatnej IPTV niż z satelitarnych pakietów premium . Przedstawiciele rynku „Pay TV” będą dyskutować podczas Kongresu Telewizji Światłowodowej, jak przyspieszyć rozwój IPTV w Polsce i zaoferować klientom najbardziej atrakcyjną formę telewizyjnej oraz internetowej rozrywki.

Europa Zachodnia stała się ośrodkiem dynamicznego rozwoju IPTV i migracji abonentów z ofert satelitarnych w kierunku światłowodów. Trend ten widoczny jest również w Polsce, gdzie IPTV jest najdynamiczniej rozwijającym się segmentem na rynku płatnej telewizji. Właśnie z myślą o rozwoju rynku IPTV w Polsce EVIO od trzech lat współorganizuje kongres o tej tematyce. W tym roku motywem przewodnim kongresu jest przełom na polskim rynku IPTV, dlatego odbędzie się on w Gdańsku – mieście bardzo wielkich zmian. Zapraszam do udziału w kongresie, bo warto zobaczyć ten przełom na własne oczy” – powiedział Mariusz Filipiak, prezes zarządu EVIO Polska.

Poprzednie edycje wydarzenia, które odbyły się kolejno w Wieliczce i Krakowie, spotkały się z dużym zainteresowaniem przedstawicieli branży usług telewizyjnych i telekomunikacyjnych. W 2015 roku na zaproszenie EVIO przyjechało do stolicy Małopolski ponad 350 uczestników. Sukces minionej edycji sprawił, że na nadchodzącym kongresie organizatorzy spodziewają się nawet 500 gości. Będą oni mogli wziąć udział w wydarzeniach o charakterze merytorycznym i rozrywkowym. W części konferencyjnej goście będą uczestniczyć w szeregu dyskusji na temat rozwoju telewizji cyfrowej w Polsce. Dowiedzą się z nich, jak skutecznie rozbudowywać sieć, zarówno pod kątem technologicznym jak i marketingowo-sprzedażowym. Prelegenci opowiedzą też, jakie produkty i rozwiązania sprawiają, że IPTV zyskuje coraz większe grono zagorzałych zwolenników. Wieczorna Gala Światłowodowa, która odbędzie się we wnętrzach postindustrialnego Centrum Stocznia Gdańska, kolejny raz oczaruje uczestników efektami specjalnymi oraz występami artystów i performerów. Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć na stronie kongres.tv.

źródło: EVIO Polska

KanAutor |2016-10-04T08:14:58+01:004 października 2016 08:14|Kategorie: Newsy, Rynek, Telewizja, Voip|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.