Jesteś tutaj:-, Reklama, Rynek, Telewizja-Grupa Polsat wybrała pierwsze projekty w ramach programu Cyfrowa Strefa Twórców

Grupa Polsat wybrała pierwsze projekty w ramach programu Cyfrowa Strefa Twórców

Po zaledwie czterech miesiącach od startu Cyfrowej Strefy Twórców, programu skierowanego do twórców i producentów filmowych, Grupa Polsat wybrała cztery projekty, w które zainwestuje w najbliższych miesiącach. W efekcie współpracy inicjatorów programu z twórcami, w 2017 i 2018 roku widzowie obejrzą: biografię Anny Przybylskiej, historię inspirowaną życiem sportowca Jerzego Górskiego, zabawną animację opartą na kultowej serii komiksowej i komedię o perypetiach 30-letniej singielki.


Cyfrowa Strefa Twórców, zintegrowana platforma cyfrowa, która pozwala na szybką komunikację pomiędzy twórcami, scenarzystami i producentami a Grupą Polsat, została pozytywnie odebrana przez środowisko filmowe, czego efektem jest duża liczba zgłoszeń przesłana do rozpatrzenia inicjatorom programu.

W ciągu czterech pierwszych miesięcy działania Cyfrowej Strefy Twórców, twórcy i producenci filmowi zgłosili do nas łącznie ponad 250 propozycji filmów i seriali. Do września oceniliśmy merytorycznie i rozpatrzyliśmy 240 z nich – mówi Agnieszka Odorowicz, Członek Zarządu Cyfrowego Polsatu S.A. – Udało się to dzięki intensywnej pracy naszego zespołu, który ocenia każdy projekt, biorąc pod uwagę wiele kryteriów. Do końca grudnia br. ogłoszone zostaną kolejne tytuły, które będą rozwijane w 2017 r., a do produkcji zostaną skierowane w roku 2018.

Już w 2017 r. będzie można obejrzeć film Łukasza Palkowskiego, reżysera kinowego hitu „Bogowie”, pt. „Podwójny Ironman” oraz 13-odcinkowy animowany serial komediowy oparty na kultowej serii komiksowej, tworzonej od 2002 roku przez braci Minkiewiczów, pt. „Wilq Superbohater”. Komedia romantyczna Bartosza Prokopowicza „Brawo My!” i wzruszająca biografia Anny Przybylskiej „Gwiazda” w reżyserii Radosława Piwowarskiego trafią do kin w 2018 roku.

Filmy, które wybraliśmy, będą przez nas produkowane i koprodukowane, jednak w przyszłości zamierzamy także inwestować w development interesujących nas projektów. Produkcjom, w które się zaangażujemy, zapewnimy także profesjonalną dystrybucję i promocję – dodaje Aleksander Myszka, Członek Rady Nadzorczej Cyfrowego Polsatu S.A., Polkomtelu Sp. z o.o. i Telewizji Polsat Sp. z o.o. – Wyspecjalizowana platforma współpracy, którą stworzyliśmy, pozwala na rzetelną selekcję oraz szybki i trafny wybór tych projektów, które spełniają nasze kryteria, z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron. ,/i>

Trzy z czterech wybranych do realizacji tytułów – „Podwójny Ironman”, „Brawo My!” i „Gwiazda” – będą dostępne w szerokiej dystrybucji – najpierw trafią do kin, a potem do kolejnych kanałów dystrybucji Grupy Polsat: kanałów płatnych, usług VOD, Internetu i na antenę otwartą. 13-odcinkowy animowany serial komediowy „Wilq Superbohater” będzie można obejrzeć w Internecie i na antenie stacji Polsat.

Program Cyfrowa Strefa Twórców nie ma określonych ram czasowych. Jego inicjatorzy czekają na kolejne zgłoszenia twórców, którzy mają pomysł i wizję – także debiutantów. Wystarczy wejść na stronę www.cyfrowastrefatworcow.pl, w pierwszym kroku przechodząc proces krótkiej rejestracji. Inicjatorami programu są: Cyfrowy Polsat, Telewizja Polsat, IPLA, Polkomtel oraz Dystrybucja Mówi Serwis.

Cyfrowa Strefa Twórców – nowy program Grupy Polsat

Program Cyfrowa Strefa Twórców zakłada:

 • Indywidualny charakter współpracy pomiędzy inicjatorami programu i twórcami,
 • Obejmowanie opieką produkcyjną, promocyjną i dystrybucyjną projektów audiowizualnych,
 • Korzystne modele współpracy, określające wspólne cele artystyczne i biznesowe,
 • Wspólną pracę nad jakością we wszystkich fazach realizacji projektów,
 • Efektywną i kompleksową promocję wspólnych projektów,
 • Skuteczną dystrybucję na wszystkich polach eksploatacji,
 • Zapewnienie ochrony prawnoautorskiej zgłaszanym projektom w ramach Grupy,
 • Uproszczenie i usystematyzowanie biznesowej współpracy z producentami przez spółki Grupy Polsat.

źródło: Cyfrowy Polsat

Kan

Autor |2016-09-21T14:58:04+02:0021 września 2016 14:58|Kategorie: Newsy, Reklama, Rynek, Telewizja|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

 1. Lenny 23 września 2016 w 11:19 - Odpowiedz

  Odważny projekt to był od początku i widać, że się rozwinął. Pomysły na produkcje bardzo ciekawe i myślę, że sporo dobrego tu Polsat robi dla polskiej kinematografii.

 2. Augustin 24 września 2016 w 19:34 - Odpowiedz

  Fajna inicjatywa polsatu, swoją drogą ponad podziałami. Kapitał grupy polsat gwarantuje odpowiednie finansowanie projektów, a są one dość interesujące.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile