Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Telewizja-TelSat – praktyczny program do projektowania instalacji RTV/SAT

TelSat – praktyczny program do projektowania instalacji RTV/SAT

Zaprojektowanie instalacji zbiorowej dla ośmiu czy dziesięciu abonentów dla profesjonalnego projektanta na pewno nie jest problemem. Kłopoty mogą zacząć się dopiero, gdy liczba ta staje się trzycyfrowa bądź, w skrajnych przypadkach, nawet czterocyfrowa. Program TelSat to narzędzie zarówno dla doświadczonego, jak i początkującego projektanta, które pozwoli bezbłędnie zaprojektować instalację RTV/SAT nawet dla kilkuset mieszkań.


Obowiązujące od 22 lutego 2013 roku warunki techniczne, jakie muszą spełniać instalacje teletechniczne w budownictwie wielorodzinnym, wprowadzają dla deweloperów obowiązek wyposażenia każdej nowej inwestycji w okablowanie telekomunikacyjne o określonych parametrach, a każde nowe mieszkanie w telekomunikacyjną skrzynkę mieszkaniową. Każdy z lokali mieszkalnych musi również posiadać dostęp do sygnałów satelitarnych z dwóch satelitów oraz do sygnałów naziemnej telewizji cyfrowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu lokatorzy zyskali swobodę przy wyborze telewizji, jaką chcieliby odbierać, wraz z niemal nieograniczonym dostępem do oferty wszystkich operatorów kablowych na rynku. Nowe udogodnienia dla lokatorów wiążą się jednak z koniecznością wykorzystania kilometrów kabli oraz zastosowania dużej ilości specjalistycznych urządzeń. Generuje to wiele wyzwań dla projektantów instalacji w budynkach wielorodzinnych:

  • Jak poprawnie zaprojektować instalację dla kilkuset mieszkańców w jednym miejscu?
  • Jak zmieścić wszystkie urządzenia w jednym pomieszczeniu?

Wychodząc naprzeciw coraz większym wymaganiom stawianym projektantom sieci telekomunikacyjnych, TELKOM-TELMOR udostępnił autorski program do projektowania instalacji antenowych – TelSat. Pozwala on zaprojektować instalację multiswichową zarówno dla kilku, jak i dla kilkuset abonentów. Podczas projektowania istnieje bowiem możliwość wpisania do programu podziału na kondygnacje oraz opcja numeracji klatek, budynków czy bloków.

TelSat to program profesjonalny, a jednocześnie przystępny i intuicyjny w obsłudze. Pozwala on szybko i bezbłędnie dobrać niezbędne elementy instalacji oraz opracować prawidłowe schematy połączeń między nimi. Zaawansowane możliwości aplikacji skutecznie wspomagają użytkownika na każdym etapie tworzenia projektu.

Program TelSat umożliwia:

  • zaimplementowanie wszystkich urządzeń niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania zaprojektowanej instalacji,
  • sprawdzenie prawidłowości połączeń pod kątem technicznym,
  • wykonanie końcowej symulacji zaprojektowanej instalacji,
  • sporządzenie szczegółowej wyceny instalacji, począwszy od ilości i długości kabli, poprzez wszystkie elementy bierne (złącza, gniazda), kończąc na wszystkich urządzeniach niezbędnych do prawidłowego działania całego systemu,
  • wyeksportowanie wyceny do pliku Excel czy CSV, a całego projektu instalacji do pliku PDF, co zdecydowanie ułatwi jego dalsze przesyłanie lub wydruk.

Po wprowadzeniu danych do instalacji, program TelSat sam wyliczy długość potrzebnego kabla, ilość urządzeń czy poziom wyjściowy sygnału na gniazdku dla abonenta.

Program jest bardzo prosty i intuicyjny – do jego obsługi nie potrzeba obszernej wiedzy czy bogatego doświadczenia, a jedynie odrobiny wyobraźni i intuicji. Jego instalacja jest darmowa – wystarczy tylko zarejestrować się na stronie telsat.telmor.pl.

źródło: TelSat

Kan

Autor |2015-10-16T16:18:18+02:0016 października 2015 16:18|Kategorie: Aplikacje, Inne, Newsy, Telewizja|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Uka 16 października 2015 w 21:01 - Odpowiedz

    Ok

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile