Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Newsy, PC i Laptopy, Rynek, Telewizja-Polsatnews.pl – ruszył kanał informacyjny dla użytkowników smartfonów

Polsatnews.pl – ruszył kanał informacyjny dla użytkowników smartfonów

Grupa Polsat uzupełnia portfolio kanałów informacyjnych o portal internetowy dedykowany smartfonom. – Grupą docelową serwisu będą przede wszystkim użytkownicy urządzeń mobilnych – zapowiada Beata Drozdowska-Wolska, redaktor naczelna polsatnews.pl.

Naszym celem jest przeniesienie treści telewizyjnych do internetu i dotarcie do internautów. Serwis polsatnews.pl będzie oferował więcej treści niż kanały informacyjne Polsatu – mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Beata Drozdowska-Wolska.

Portal podzielony będzie na działy: Kraj, Świat, Sport, Nauka i technologie, Biznes oraz Rozrywka. Publikowane z nim będą bieżące informacje wzbogacone o zdjęcia i najczęściej także o filmiki wideo. – Jedno z haseł polsatnews.pl brzmi „Zobacz więcej”. W serwisie pojawią się materiały z anteny obu kanałów, jak i te, których nie wyemitowano – dodaje Drozdowska-Wolska.

Materiały wideo na polsatnews.pl prezentowane będą w formie krótkich klipów (nawet kilku w jednym newsie). Teksty pisane mają być zwięźle, a każdy tytuł ma składać się maksymalnie ze 140 znaków, by mógł być podany dalej jako Tweet. Pod artykułami w portalu znajdą się komentarze użytkowników, ale pisać będzie można je tylko po zalogowaniu przez Facebooka.

Założeniem jest, że Polsatnews.pl ma przyciągnąć głównie użytkowników urządzeń mobilnych – witryna została przygotowana w technologii RWD, a docelowo ma się pojawić towarzysząca jej aplikacja mobilna. Za budowę portalu od strony informatycznej i graficznej odpowiadał pion projektów internetowych Cyfrowego Polsatu. Polsatnews.pl będzie umożliwiał bezpłatne korzystanie z 25 programów, które dotychczas dostępne były tylko poprzez płatną stronę bądź aplikację ipla.tv

źródło: wirtualnemedia.pl

KanAutor |2015-10-20T17:08:16+01:0020 października 2015 17:08|Kategorie: Internet, Internet mobilny, Newsy, PC i Laptopy, Rynek, Telewizja|Tagi: , , |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. qba 21 października 2015 w 18:19 - Odpowiedz

  Coraz mniej ludzi ogląda TV w ogóle, a tym bardziej w klasycznej formie. Świat i potrzeby ewoluują, a ten przykład pokazuje, że można pogodzić jedno i drugie.

 2. gramatyk 22 października 2015 w 20:46 - Odpowiedz

  bardzo fajnie zorganizowany serwis. i fakt, mało się teraz tv ogląda, przynajmniej tak po sobie widzę i po znajomych. Dlatego dobrze, że w końcu Polsat News się pojawił w necie. Ale oczekiwanie długie można wybaczyć, bo przynajmniej wejście mocne – bardzo dobrze się to przegląda.

 3. Tadeusz 28 października 2015 w 13:45 - Odpowiedz

  Polsat News jak dla mnie jest lepszym z kanałów informacyjnych, dlatego się cieszę, że wreszcie doczekaliśmy się odpowiednika internetowego. Czekać było warto bo polsatnews.pl wygląda dobrze i działa sprawnie, także w wersji mobilnej.

  • Mucha 28 października 2015 w 18:47 - Odpowiedz

   Korzystam na smartfonie i jest to wygodne. Mobilnie stronka Polsatu News nawet się sprawdza. Długo kazali czekać, ale jest. I to się liczy.

 4. Leszek 29 października 2015 w 17:04 - Odpowiedz

  Niby pod smartphony, ale na komputerze też się fajnie prezentuje. Na pewno portal warty uwagi bo polsat jest gwarancją rzetelnych informacji. U mnie już jest w zakładkach.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.