Na niewielkiej obudowie (110x40x12 mm, 40g) znalazło się miejsce dla dwóch portów USB 2.0 OTG, dodatkowego portu micro-USB, czytnika kart micro-SD, przycisku Reset, diody LED oraz gniazda IR. Oprócz tego, na urządzeniu znajduje się wyjście HDMI.


Duża ilość otworów w obudowie zapewnia chłodzenie umieszczonej w środku elektroniki. Podczas testów nie zaobserwowałem nadmiernego nagrzewania się obudowy tego sprzętu.

Podsumowanie:


Android stał się uniwersalnym systemem, który opanował urządzenia mobilne, a dzięki Smart TV Android Dongle trafił do telewizora. Czy warto wiec kupić taki gadżet? – mam mieszane uczucia. Jeśli ktoś ma starszy telewizor i jest fanem Internetu na dużym ekranie, to pewnie tak. aplikacja bez problemu otwierała strony WWW, chociaż daleko jej do płynności znanej z komputera, za to w miarę szybko i płynnie przewijała zdjęcia z „chmury”, bez problemów także mogłem grać w proste gry, czy przeglądać YouTube. Niestety gadżet miał problemy z czytanie plików na dysku zewnętrznym podpiętym przez USB i uruchomieniem z niego filmów. Wadą jest także, brak jakiegokolwiek pilota czy innego manipulatora umożliwiającego zdalne sterowanie podłączoną przystawką. Reasumując, po uwzględnieniu potrzeb użytkowników starszych modeli telewizorów oraz ceny, za jaki musimy kupić Gembird HDMI SmartTV Dongle SMP-TVD-002, decydujemy się przyznać urządzeniu ocenę dobrą i tytuł gadżet przydatny. Przystawka kosztuje 293 zł.

Andrzej Kisiała