Jesteś tutaj:-, Newsy, Rozrywka, Telewizja-Przekształcenie Discovery World w Discovery Turbo Xtra

Przekształcenie Discovery World w Discovery Turbo Xtra

Firma Discovery Networks Central & Eastern Europe, Middle East and Africa (CEEMEA), oddział Discovery Communications, największego nadawcy programów dokumentalnych na świecie, ogłosiła przekształcenie kanału Discovery World w Discovery Turbo Xtra. Zmiana ta nastąpi 17 września.


Dotyczy ona także nowego formatu emisji ramówki – 16:9. Dzięki niemu widzowie będą mogli oglądać zarówno ulubione programy emitowane dotychczas na Discovery World, jak i nowe propozycje Discovery Turbo Xtra w jeszcze lepszej jakości.

Kanał Discovery World, już wkrótce zmieniający swoją nazwę na Discovery Turbo Xtra, to stacja dla widzów, dla których najlepszym sposobem spędzania czasu wolnego jest bycie w centrum najciekawszych, najbardziej ekscytujących wydarzeń. Oferta programowa stacji skierowana będzie głównie do trochę niedocenianej, ale wymagającej grupy młodych polskich mężczyzn. Prezentowane w niej serie przeniosą widzów do świata rządzonego przez adrenalinę i prędkość, z dodatkiem „wysokooktanowych” emocji. Jednak ten kanał to nie tylko wrażenia spod znaku ‘Turbo’. To także bardziej życiowe tematy, którym poświęcone będą programy związane z męską kuchnią, zarabianiem pieniędzy czy ekstremalnym wędkowaniem – czyli właśnie ‘Xtra’. Nie zabraknie więc takich premier, jak m.in. Bar Rescue (Barowe Rewolucje), Man vs Food Nation (Naprawdę Wielkie Żarcie), Jasse James Outlaw Garage (Jesse James – Turba Pasja) czy Off the Hook Extreme Catches (Na Haczyku)” – powiedział Olgierd Dobrzyński, Country Manager Central Europe, Discovery Networks CEEMEA.

Widzowie Discovery World już teraz mogą obejrzeć nowe programy w specjalnym paśmie „Xtra”. Codziennie, od godz. 21 czekają na nich takie serie jak: Rekiny auto-biznesu, Jak to jest zrobione – samochody marzeń, Naprawdę wielkie żarcie, Mistrz wędki czy Zardzewiałe skarby. Powoli pasmo to będzie się wydłużać, a pełna przemiana, wraz z pojawieniem się nowej nazwy Discovery Turbo Xtra, nastąpi 17 września wraz z debiutem nowych serii programów, m.in.:

    Off The Hook: Extreme Catches (Na Haczyku) – amator aktywnego życia i profesjonalny zapaśnik „Showtime” Eric Young wyrusza w drogę, aby wędka w wędkę łowić ryby z najbardziej odważnymi i ekstremalnymi wędkarzami w Stanach Zjednoczonych. Ci widzowie, którzy dadzą się złapać na haczyk tej przygody, nie będą tego żałować.

    Fantomworks (Warsztat Retro) – to zupełnie nowy program, w którym widzowie poznają wyczyny Dana Shorta. Znawcy, wielbiciela i najlepszego „chirurga” starych, klasycznych samochodów. Ten były żołnierz Zielonych Beretów, marzy o otwarciu własnego salonu, w którym legendarne auta restaurowałby z wojskową precyzją. Czy uda mu się ziścić to marzenie?

    Loaded (Życie za Kółkiem) to opowieść o losach trzech trzech kierowców ciężarówek, którzy walczą z krótkim czasem dostawy, ekstremalnie niebezpiecznym ładunkiem i zdradziecką pogodą, starając się zawsze dotrzeć do celu z cennym towarem, mimo czyhających na drodze przeszkód. Tutaj jednak najważniejsze są minuty – a czas to pieniądz, zaś na otwartej drodze najważniejsza jest prędkość. Który z nich zakończy tydzień z najwyższą wypłatą, a który będzie musiał pokryć kary za niedotrzymanie terminu?

Nadchodząca zmiana jest częścią naszej strategii, jaką prowadzimy na polskim rynku i którą jest ciągłe inwestowanie w portfolio programowe. W minionym roku wprowadziliśmy wersje HD naszych dwóch flagowych kanałów Discovery Channel i TLC. Przynosi to doskonałe efekty – tegoroczny lipiec był najlepszym miesiącem w historii naszych stacji w Polsce. Oglądalność liczącego 10 kanałów portfolio wzrosła o 10% (w porównaniu z lipcem 2012 r. i o 19% w porównaniu z czerwcem 2013 r.). Całkowity zasięg kanałów Discovery Networks wyniósł 15,5 mln widzów (w grupie 4+), co stanowi niemal 44% ludności Polski. Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowego wizerunku kanału i przekonani, że przekształcenie Discovery World w Discovery Turbo Xtra wzbogaci naszą ofertę programową i przypadnie do gustu publiczności” – dodał Olgierd Dobrzyński, Country Manager Central Europe, Discovery Networks CEEMEA.

Discovery World, od 17 września jako Discovery Turbo Xtra, dostępny będzie niemal w pełnej dystrybucji kablowo-satelitarnej. Jego zasięg obejmie do 51% gospodarstw domowych w Polsce. Kanał znajdzie się w ofercie wszystkich platform cyfrowych i największych sieciach kablowych (Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Multimedia, Vectra, Netia, Inea, Toya, itd.).

źródło: Discovery

KanAutor |2013-08-20T14:13:41+01:0020 sierpnia 2013 14:13|Kategorie: Inne, Newsy, Rozrywka, Telewizja|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.