Jesteś tutaj:-, Inne, Telewizja, Testy i opinie-Recenzja Compro VideoMate U90 DVB-T: telewizor w laptopie

Recenzja Compro VideoMate U90 DVB-T: telewizor w laptopie

Wyobraźmy sobie sytuację, w której leżąc np. na plaży możemy oglądać wiadomości sportowe, czy też ciekawy program publicystyczny. W dobie z darmowej, naziemnej telewizji cyfrowej, to już nie problem. Aby jednak móc odbierać bezpłatnie cyfrowe programy nadawane drogą naziemną należy posiadać odbiornik telewizyjny lub dekoder STB, który ma możliwość odbioru sygnału DVB-T nadawanego w formacie MPEG-4 i standardzie HD. Compro VideoMate U90 DVB-T to tuner TV pod USB, który pozwala na oglądanie oraz nagrywanie telewizji.


Niewielkich rozmiarów zewnętrzne urządzenie z łączem USB 2.0 jest przeznaczone do odbioru i nagrywania kanałów naziemnej telewizji cyfrowej w komputerze lub notebooku w standardach w jakości SDTV, H.264 oraz 1080i HDTV. Dzięki dołączonemu oprogramowaniu ComproDTV możemy oglądać program telewizyjne, odtwarzać nagrane pliki, podglądać inne kanały w trakcie oglądania jednego głównego, przechwytywanie pojedynczych klatek oraz ustawić tryb, w którym komputer zostanie wybudzony ze stanu czuwania bądź hibernacji celem nagrywania danego programu. Funkcja Transport Stream pozwala na jednoczesne nagrywanie kilku programów i oglądanie innego kanału. Urządzenie dodatkowo pozwala na dowolne ustawienie kolejności kanałów oraz utworzenie listy kanałów ulubionych. Dzięki intuicyjnemu oprogramowaniu z interfejsem Plug&Play USB 2.0 instalacja tunera jest niezwykle łatwa i szybka. Dodatkowo wbudowana dioda informuje o sile sygnału. Dołączone oprogramowanie – U90, pozwala na oglądanie cyfrowej telewizji, odtwarzanie zapisanych plików, korzystanie z funkcji timeshift, przeglądanie kanałów, przechwytywanie pojedynczych klatek, nagrywanie całego strumienia TS i późniejsze odtwarzanie programów nadawanych jednocześnie oraz organizowanie kanałów i tworzenie listy ulubionych. Funkcja Video Desktop pozwala na odtwarzanie aktualnego program w tle, dzięki czemu masz możliwości korzystania z innych aplikacji. Zaawansowane funkcje Picture in/out pozwala na jednoczesne oglądanie na żywo obrazu/odtworzenie go z pliku w tym samym czasie, otworzenie do 1 głównego oraz 3 podokienek z kanałami na raz. Zainstalowanie Compro TV card/box pozwoli na oglądanie oraz nagrywanie wszystkich wymienionych wcześniej funkcji jednocześnie. Dodatkową zachętą do zakupu ma być cena. U90 kosztuje ok. 100 zł. Przyjrzyjmy się Compro VideoMate U90 DVB-Tnieco bliżej.Autor |2013-01-12T08:41:26+02:0012 stycznia 2013 08:41|Kategorie: Artykuły, Inne, Telewizja, Testy i opinie|Tagi: , , , , |3 komentarze

3 komentarze

  1. PTK 13 stycznia 2013 w 14:58 - Odpowiedz

    Czy za pomocą w/w urządzenia można zgrać na dysk twardy komputera sygnał z odtwarzacza VHS ?

  2. herold 16 lipca 2013 w 06:49 - Odpowiedz

    Ja jestem pod wrażeniem.Na początku były pewne problemy ze sterownikami bo się zainstalowały a po chwili ich nie było,potem nie znajdywało żadnych kanałów ale nagle jak ręką odjął.Mieszkam w bloku na parterzy wśród innych bloków i tylko antena z dachu mnie ratuje ale jest super .22 kanały w tym 2 hd, to więcej niż łapie mi na telewizorze.Obraz rzeczywiście świetny! Za tą cenę nie ma nic lepszego.Pilot może wydawać się na początku troszkę nieporęczny ale działa i to najważniejsze.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.