Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Newsy, Rynek, Telewizja-Astra zwiększa zasięg wszystkich platform

Astra zwiększa zasięg wszystkich platform

ASTRA dociera obecnie do 135 milionów gospodarstw domowych odbierających telewizję w 35 krajach / 16 milionów gospodarstw domowych odbierających satelitarną telewizję HD / 10 milionów gospodarstw domowych odbierających telewizję IPTV.

SES ASTRA ogłosiła, że zwiększyła swój zasięg w Europie. Obecnie ASTRA dociera do 135 milionów gospodarstw domowych w Europie i Afryce Północnej, dostarczając im telewizję drogą satelitarną. Stanowi to ponad połowę gospodarstw domowych odbierających telewizję na tym obszarze. „Monitor Satelitarny” ASTRY, coroczne badanie rynku mierzące pokrycie telewizyjne w 35 krajach, pokazuje stały wzrost dla ASTRY na wszystkich platformach i we wszystkich modelach dystrybucji, począwszy od bezpośredniego odbioru satelitarnego (Direct-to-Home, DTH) po telewizję wysokiej rozdzielczości (HD) oraz IPTV.

SES ASTRA obsługuje obecnie 16 z 20 milionów gospodarstw domowych odbierających sygnał telewizji HD bezpośrednio z satelity. Satelity spółki przesyłają ponad 200 kanałów HD wszystkich wiodących nadawców. W rosnącym segmencie IPTV – telewizji dostarczanej w formacie protokołu komunikacyjnego IP poprzez sieci telekomunikacyjne – SES ASTRA osiągnęła również wiodącą pozycję jako dostawca techniczny. Najnowsze badanie rynku pokazuje, że satelity ASTRA dostarczają telewizję – poprzez sieciowe stacje czołowe – do prawie 10 z ponad 12 milionów gospodarstw domowych odbierających IPTV.

W sumie, satelita jest największą cyfrową infrastrukturą masową, o stopie digitalizacji wynoszącej 95 procent, obsługującą 75 milionów cyfrowych gospodarstw domowych, w porównaniu do 29 milionów cyfrowych gospodarstw domowych otrzymujących sygnał za pośrednictwem sieci kablowych, co równa się cyfryzacji kablowej na poziomie 42 procent. Dziś prawie co drugie gospodarstwo domowe posiadające telewizję cyfrową obsługiwane jest przez satelitę. Biorąc pod uwagę łączny odbiór analogowy i cyfrowy, transmisje satelitarne zwiększyły swoją przewagę nad przekazami w sieciach kablowych, docierając do 79 milionów gospodarstw domowych, w porównaniu z 71 milionami, którym dostęp zapewnia kablówka.

HD+, platforma SES ASTRA do przesyłu niemieckich programów HD, również wykazuje imponujący wzrost. Platforma HD+, która obecnie przesyła osiem prywatnych, kodowanych kanałów telewizyjnych w jakości HD, jak również pozwala na odbiór wszystkich innych bezpłatnych kanałów HDTV w Niemczech, dostarczyła ponad 1,5 miliona elektronicznych kart chipowych wytwórcom odbiorników, którzy wyprodukowali ponad 50 różnych modeli odbiorników HD+ obecnych na rynku. Sprzedanych zostało 400 000 tych odbiorników, jak również dodatkowe 100 000 modułów, które pozwalają na odbiór HD+ na odbiornikach nie dedykowanych HD+.

Stały wzrost naszego zasięgu technicznego, szczególnie poprzez przyszłościowe platformy i modele dystrybucji takie jak HD czy IPTV, pokazują, że satelita pozostaje nadal najbardziej atrakcyjną infrastrukturą cyfrową,” powiedział Ferdinand Kayser, Prezes i Dyrektor Zarządzający SES ASTRA. „Sukces HD to połączenie przewagi technicznej naszych satelitów, obejmujących swoim zasięgiem ogromne terytoria, oraz korzystnej cenowo oferty wysokiej jakości sygnału i usług. Tempo wzrostu HD jest dowodem na to, że telewizja pozostaje nadal najważniejszym medium rozrywkowym. W połączeniu z interaktywnymi usługami telekomunikacyjnymi w rozwiązaniach hybrydowych i współpracą z partnerami telekomunikacyjnymi, będzie stanowić kolejny logiczny krok w naszym rozwoju strategicznym i główną siłę napędową naszych przyszłych działań biznesowych.”

źródło: SES Astra

KanAutor |2011-03-25T15:31:59+02:0025 marca 2011 15:31|Kategorie: Internet, Internet mobilny, Newsy, Rynek, Telewizja|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. eMb 27 marca 2011 w 09:46 - Odpowiedz

    Nie chce mi sie czytac uwaznie calosci, bo pelno marketingu i nie rzucily mi sie w oczy zadne konkrety. Wysylaja na orbite kolejnego satelite, zeby zwiekszyc pokrycie czy tez tytul nie ma zwiazku z trescia?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.