Jesteś tutaj:-, Muzyka, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia-Nowa gwiazda Luxury Audio w Polsce – Mark Levinson No 5101

Nowa gwiazda Luxury Audio w Polsce – Mark Levinson No 5101

Na zakończenie Dni Otwartych do Bielska Białej zawita prawdziwa gwiazda w postaci streamera Mark Levinson No 5101! To wyjątkowa, choć nie jedyna, okazja, by posłuchać go na żywo. Odsłuchy w najbliższym czasie odbędą się również w innych miastach w Polsce w salonach dealerów marki, między innymi w Katowicach, Gdyni, Słupsku i Rzeszowie.

Снимок экрана 2020 10 02 в 09.45.40

Dni Otwarte w Hi Fi Studio oraz Cafe Zadymka w Bielsku Białej trwać będą jeszcze przez najbliższy weekend (2-3 października br.), a do high-endowego sprzętu dołączy prawdziwa gwiazda i zupełna nowość w postaci streamera Mark Levinson No 5101! Ten nowy streamer serii 5000 o odważnym i pięknym wyglądzie wyposażony został w przetwornik cyfrowo-analogowy PrecisionLink II, który zapewnia niezrównaną wierność, doskonałe funkcje i wszechstronność. Mark Levinson No 5101 został z dumą zaprojektowany, skonstruowany i precyzyjnie wykonany w USA.

Снимок экрана 2020 10 02 в 09.45.13

Dzięki szerokiej gamie obsługiwanych cyfrowych źródeł i formatów audio No 5101 umożliwia odtwarzanie nośników fizycznych, w tym SACD, CD-A, CD-R i CD-RW. Obsługuje formaty FLAC, WAV, AIFF, OGG, MP3, AAC i WMA. Może również przesyłać sygnał strumieniowo z dysków NAS oraz urządzeń DLNA i UPnP podłączonych do tej samej sieci co No 5101 przez Ethernet lub WiFi. Może także nawigować i odtwarzać pliki audio z napędu flash USB podłączonego do wejścia USB typu A. Dodatkowo, z jednym koncentrycznym i jednym optycznym wejściem cyfrowym S / PDIF, No 5101 służy jako samodzielny przetwornik cyfrowo-analogowy klasy premium dla źródeł cyfrowych.

Снимок экрана 2020 10 02 в 09.45.31

Mark Levinson PrecisionLink II DAC pozwala No 5101 zaoferować wyjątkową cyfrową jakość dźwięku. Najnowszej generacji 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS PRO Sabre z układem eliminacji jittera stanowi serce cyfrowego etapu przetwarzania dźwięku. Ponadto, obok wejść cyfrowych, ma jedno wyjście koncentryczne i jedno optyczne wyjście cyfrowe S / PDIF, które będzie przekazywać sygnał stereo PCM do urządzeń takich jak wzmacniacze zintegrowane Mark Levinson No 5802 lub No 5805. Transformator toroidalny powiązany z 13 600 uF pojemności filtra stanowi serce liniowego zasilacza, który zasila przetwornik cyfrowo-analogowy i wszystkie obwody analogowe. Poszczególne regulatory dla każdego kanału zapewniają autentyczną pracę dual – mono. Dyskretny stopień wyjściowy linii PurePath klasy A zapewnia wyjątkową przejrzystość i zakres dynamiki, z których słyną produkty Mark Levinson.

 

Снимок экрана 2020 10 02 в 09.45.25

 

„No 5101 to bardzo ekscytujący nowy produkt. Na rynku dostępne są wysokiej klasy odtwarzacze CD, choć niewiele z nich obsługuje format SACD i oferuje zintegrowane przesyłanie strumieniowe” – powiedział Jim Garrett, starszy dyrektor ds. strategii i planowania produktu w firmie HARMAN Luxury Audio. „Poziom wzornictwa industrialnego Mark Levinson i przełomowa inżynieria zastosowana w tym odtwarzaczu są niezwykłe i oczekujemy, że No 5101 ponownie określi oczekiwania dotyczące zintegrowanych odtwarzaczy audio”.

 

No 5101 oferuje elastyczne sterowanie z integracją systemu, a porty komunikacyjne obejmują IP (Ethernet), RS-232, wejście IR i wejście wyzwalacza 12V. W zestawie jest elegancki, niestandardowy aluminiowy pilot na podczerwień z serii 5000. Kontrola systemu jest również dostępna za pośrednictwem aplikacji Mark Levinson 5000 Control na urządzenia z systemem iOS i Android oraz aplikacji Harman Luxury Music Life do agregacji treści i odtwarzania strumieniowych i lokalnych źródeł. Ponadto dostępne są sterowniki dla centralnych systemów sterowania. Podobnie jak w przypadku wszystkich elementów Mark Levinson, solidne materiały, bogate wykończenia i odważna geometria stały się cechą wyróżniającą jakość firmy. W przypadku No 5101, przedni panel z litego aluminium o grubości jednego cala jest piaskowany, anodowany na czarno i maszynowo wyprofilowany, aby płynnie przejść w elegancki szklany wyświetlacz, który sam jest wpuszczony w piaskowaną i anodowaną aluminiową ramkę. Skrupulatny kunszt widoczny jest w drobnych szczegółach, w tym w wytłoczonych otworach górnej pokrywy, sitodruku za szklanym panelem i aluminiowych przyciskach menu oraz sterowania transportem, a wszystko spoczywa na dopasowanych niestandardowych aluminiowych nóżkach.

Streamer Mark Levinson No 5101 dostępny jest w salonach: Audiostyl w Katowicach, Hi Fi Studio w Bielsku Białej, KK&RS w Słupsku, Albatros w Gdyni, Linia Dźwięku w Rzeszowie, a także HTAudio w Poznaniu, Planeta Dźwięku w Warszawie oraz AudioTrendt w Krakowie.

 

Najważniejsze cechy:

No 5101 to źródło towarzyszące 3 w 1 dla No 5805 lub No 5802

 1. Slot SACD Player
 2. Network Streamer
 3. DAC
 • Odtwarza wszystkie formaty płyt, w tym SACD, CD-A, CD-R i CD-RW
 • Obsługuje FLAC, WAV, AIFF, OGG, MP3, AAC i WMA
 • USB–A do odtwarzania plików z napędu USB
 • PrecisionLink II DAC
 • Zasilacz liniowy
 • Analogowy stopień wyjściowy ML PurePath
 • Zrównoważone i pojedyncze wyjścia
 • Wejścia optyczne i koncentryczne
 • Streaming sieci Ethernet i WiFi
 • Sterowanie RS–232
 • Wejścia wyzwalające i IR
 • Ręcznie wykonane w USA

Sugerowana cena detaliczna: 23 900 złAutor |2020-10-02T09:47:41+02:002 października 2020 09:47|Kategorie: Inne, Muzyka, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.