Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Płatności, Sprzęt, Taryfy komórkowe-Credit Agricole dołączy do BLIK-a

Credit Agricole dołączy do BLIK-a

Polski Standard Płatności podpisał z Credit Agricole umowę o uczestnictwo w systemie płatności mobilnych BLIK. Decyzja oznacza, że bank będzie mógł udostępnić BLIKA swoim klientom w aplikacji mobilnej, która zostanie wdrożona w tym roku.

Credit Agricole to bank uniwersalny, koncentrujący swoje działania na budowaniu długoterminowych relacji z klientami, profesjonalnym doradztwie oraz przyjaznej obsłudze. Oferuje on klientom indywidualnym, małym i średnim firmom, korporacjom oraz rolnikom kompleksową ofertę produktów bankowych. W całym kraju ma ponad 460 placówek (oddziały własne, placówki partnerskie). Jest też jednym z liderów na rynku kredytów konsumenckich.

Cieszymy się, że Credit Agricole Bank Polska dołącza do naszego systemu. To dowód na to, że BLIK jest godnym zaufania, powszechnym i wygodnym rozwiązaniem, atrakcyjnym dla klientów. Podpisanie porozumienia z bankiem potwierdza upowszechnienie się otwartego dla każdego wydawcy systemu BLIK – mówi Grzegorz Długosz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

Płatności telefonem to niezwykle wygodna funkcjonalność. Credit Agricole dostarcza klientom usługi wygodne i praktyczne, zgodne z motto banku – prosto i z sensem. BLIK spełnia te kryteria i dlatego zdecydowaliśmy się dołączyć do grona banków udostępniających ten system płatności – mówi Piotr Giziński, dyrektor Centrum Płatności i Operacji Kartowych
w Credit Agricole.

Z BLIKA może korzystać obecnie ponad 1,5 miliona użytkowników, a od uruchomienia systemu w lutym dokonano około 2 milionów transakcji. BLIKIEM można płacić w ponad 130 tysiącach terminali płatniczych w sklepach stacjonarnych, kawiarniach i lokalach usługowych oraz w większości sklepów internetowych za pośrednictwem wielu integratorów płatności internetowych, takich jak: Dotpay, Przelewy24, Transferuj.pl, CashBill, eCard, PayTel czy First Data. Za pomocą BLIKA można także wypłacić w bezpieczny sposób gotówkę z większości, bo z ponad 14,5 tys. bankomatów (należą do nich między innymi bankomaty sieci Euronet oraz Planet Cash) oraz dokonać płatności bezpośrednio na numer telefonu w usłudze P2P (w tej chwili w ING Banku Śląskim, Banku Millennium oraz BZ WBK).

Aby skorzystać z BLIKA wystarczy odnaleźć go w aplikacji mobilnej dowolnego z banków-założycieli systemu. Aby dokonać zakupu należy wybrać BLIK jako formę płatności, wpisać jednorazowy, sześciocyfrowy kod na terminalu lub komputerze i zaakceptować transakcję na swoim telefonie.

W tej chwili z BLIKA korzystają klienci Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku (a także Orange Finanse) i PKO Banku Polskiego (oraz Inteligo). Niebawem dostęp do tej formy płatności będą mieli klienci Getin Banku. Podpisana właśnie umowa o uczestnictwo powoduje, że Credit Agricole Bank Polska staje się dziewiątym bankiem, który dołączył do systemu BLIK.

źródło: PSP

KanAutor |2016-01-14T11:37:30+02:0014 stycznia 2016 11:37|Kategorie: Konsole, Newsy, Operatorzy, Płatności, Sprzęt, Taryfy komórkowe|Tagi: , , , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. serti 14 stycznia 2016 w 11:00 - Odpowiedz

    Jako prawie były klient (zostało tylko zamknięcie konta) pamiętam, że aplikację mobilną obiecują od bodajże 3 lat

  2. olaf 14 stycznia 2016 w 11:07 - Odpowiedz

    Korzystając z okazji, chciałbym się spytać kiedy CA zaksięguje zwrot z 26 grudnia 2015 na koncie mojej karty kredytowej?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.