Jesteś tutaj:-, Gry, Newsy, Rozrywka, Top7-Nauka matematyki za pomocą gier losowych: Jak Prodigy wykorzystuje AWS do skalowania i przetwarzania 20 milionów pytań dziennie?

Nauka matematyki za pomocą gier losowych: Jak Prodigy wykorzystuje AWS do skalowania i przetwarzania 20 milionów pytań dziennie?

Misją gry Prodigy jest upowszechnienie dostępu do edukacji oraz wsparcie każdego dziecka na świecie w polubieniu nauki. Ta gra matematyczna – skierowana do uczniów w klasach od pierwszej do ósmej – pozwala doskonalić umiejętności matematyczne za pomocą pytań zadawanych zgodnie z indywidualnymi potrzebami. „Prodigy umożliwia nauczycielom obserwację i śledzenie postępów uczniów oraz bieżące mierzenie osiąganych przez nich wyników.

Nauczyciele mają również możliwość dopasowania zawartości gry do potrzeb uczniów z nastawieniem na ich indywidualne cele. Jest to skuteczna metoda wykorzystywana między innymi w nauce do testów” – mówi Tomasz Stachlewski, CEE Solutions Architecture Manager w AWS.Gra jest bezpłatna dla uczniów, wychowawców i rodziców, ale rodzice mogą zdecydować się na zakup członkostwa, aby umożliwić swoim dzieciom korzystanie z dodatkowych funkcji gry.

Prodigy ma ponad dwa miliony aktywnych użytkowników dziennie, z całkowitą bazą użytkowników liczącą ponad 700 tysięcy nauczycieli i 50 milionów uczniów. Podczas dnia szkolnego, EdTech może się spodziewać od 50 do 200 tysięcy użytkowników korzystających z platformy, przetwarzających ponad 20 milionów odpowiedzi dziennie. Wraz z rosnącą globalną bazą użytkowników, Prodigy wykorzystuje usługi internetowe Amazon Web Services (AWS), które elastycznie skalują się, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu.

 

Jak AWS pomaga Prodigy skalować i wprowadzać innowacje? 

Adam Delyea, kierownik operacyjny w Prodigy mówi, że EdTech wcześniej używał Microsoft Azure. Wraz ze wzrostem liczby użytkowników, zwiększało się obciążenie możliwości do sprostania rosnącym wymaganiom. Delyea wspomina: „Używaliśmy niestandardowego systemu kontroli zdarzeń, który miał śledzić wszystkie otrzymane odpowiedzi, ale ta metoda miała swoje ograniczenia. Zdecydowaliśmy się skorzystać z Amazon Kinesis Data Firehose i Amazon API Gateway w celu gromadzenia naszych danych. Ich wdrożenie natychmiast rozwiązało nasze problemy ze skalowaniem. Korzystając z AWS, jesteśmy teraz w stanie przetwarzać 20 milionów odpowiedzi dziennie. Nie bylibyśmy w stanie tego zrobić z naszym własnym niestandardowym systemem”.

Po migracji do AWS Delea mówi: „Dwa lata temu napotkaliśmy problem w gromadzeniu i przetwarzaniu wszystkich otrzymanych odpowiedzi. Obecnie przetwarzamy około jednego do dwóch milionów odpowiedzi każdego dnia”. Prodigy obecnie korzysta z ponad 30 produktów i usług AWS, w tym m.in.: Amazon SageMaker, Amazon Redshift, Amazon Elastic Kubernetes Service i Amazon GuardDuty. Przejście na AWS pomogło Prodigy przyciągnąć największe talenty. Delyea zauważa: „Wielu kandydatów z pogranicza DevOps i utrzymania systemów jest zaznajomionych z AWS. To sprawia, że zatrudnianie i szkolenie nowych pracowników jest dla nas łatwiejsze, i zarazem mniej czasochłonne”. Deleya mówi, że korzystanie z AWS pomaga Prodigy lepiej realizować swoją podstawową misję. „AWS ułatwia zespołom skupienie się na tym co istotne dla biznesu oraz dla nich samych. Pracownicy mogą powiem skupić się w pełni na tym co lubią i co jest unikalne dla danej firmy – bez obciążania się na pobocznych tematach – którymi zajmuje się AWS – takimi jak dbanie i utrzymywanie infrastruktury serwerowej”– mówi Stachlewski. – „W przyszłości Prodigy planuje rozszerzyć swoją platformę edukacyjną poza świat matematyki na inne przedmioty. To doskonale pokazuje, że AWS nie tylko wspiera bieżące procesy, ale również pomaga w rozwoju”.

 Autor |2019-11-28T15:48:07+02:0028 listopada 2019 15:48|Kategorie: Aplikacje, Gry, Newsy, Rozrywka, Top7|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.