Jesteś tutaj:-, Gry, HTC, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Kolejna polska aplikacja VR zachwyca świat – poznaj T-Rexa twarzą w twarz, dzięki współpracy nowojorskim Muzeum Historii Naturalnej

Kolejna polska aplikacja VR zachwyca świat – poznaj T-Rexa twarzą w twarz, dzięki współpracy nowojorskim Muzeum Historii Naturalnej

VIVE Studios, inicjatywa HTC VIVE zajmująca się tworzeniem i publikacją treści oraz VIVE Arts, ogłosiły dziś, że „T. Rex: Skeleton Crew”, najnowszy tytuł ze sfery interaktywnej edukacji, jest już dostępny na platformie Viveport. Tytuł stworzony we współpracy z Amerykańskim Muzeum Historii Naturalnej, jest domową wersją pierwszego multiplayerowego doświadczenia wirtualnego w historii placówki. Goście wystawy głównej „T.Rex: The Ultimate Predator” będą mogli spotkać T-Rexa w wirtualnej rzeczywistości do 9 sierpnia 2020 roku. Już dzisiaj każdy posiadacz Vive’a, będzie mógł poczuć się paleontologiem we własnym domu.

 

Aplikacja stworzona przez firmę Immersion, daje użytkownikom możliwość własnoręcznej rekonstrukcji szkieletu Tyrannosaurusa Rexa. Podczas tworzenia modelu, gracze poznają fascynujące fakty na temat najbardziej znanego drapieżnika w historii świata, dowiedzą się o tym jak każdego roku zmienia się nasza wiedza o prehistorych gadach, jak i otrzymają informacje o najnowszych odkryciach ze świata paleontologii. „T. Rex: Skeleton Crew” jest już dostępny do pobrania w ramach Viveport Infinity, usługi zapewniającej nieograniczony dostęp do aplikacji VR, a także za 19,00 PLN w sklepie Viveport.

„T. Rex: Skeleton Crew” przenosi graczy do przestrzeni podobnej do Muzealnej Sali Dinozaurów Gadziomiedniczych, w której mogą stworzyć idealnie odwzorowany model szkieletu 3D, budując kość po kości prehistorycznego gada. Gdy szkielet zostanie ukończony, gracze trafią na trzęsawisko, które 66 milionów lat temu było domem legendarnego drapieżnika, a które znajdowało się na terenach amerykańskiej Montany. Właśnie tam użytkownicy będą mieli okazję zobaczyć żywego T-Rexa w swoim naturalnym środowisku. Wersja dla pojedynczego gracza to jednak nie tylko aplikacja znana już gościom muzeum. Użytkownicy odkryją w niej wiele dodatkowych, wcześniej niedostępnych treści, a wśród nich m.in. interaktywną i zabawną wycieczkę, której przewodnikiem jest kurator wystawy dr Mark Norell, jak i archiwalne filmy, wyjątkowe animacje i wizualizacje.

 

„Rzeczywistość wirtualna jest niesamowitą dziedziną technologii. Gdy z niej korzystamy nasze postrzeganie czasu i przestrzeni całkowicie się zmienia” – mówi Vivian Trakinski, dyrektor Muzeum ds. Wizualizacji nauki. „Jako muzeum historii naturalnej możemy wykorzystać tę technologię, aby nasi goście mogli doświadczyć i poznać bliżej nawet najbardziej fantastyczne i niedostępne dla człowieka aspekty przyrody. W wirtualnej rzeczywistości nic nie jest zbyt małe, zbyt duże, zbyt szybkie, zbyt powolne, zbyt odległe, nic nie wydarzyło się zbyt dawno temu, aby nie móc się temu przyjrzeć z bliska.”

 

„T. Rex: Skeleton Crew okazał się niezwykle popularnym i interaktywnym sposobem dla odwiedzających amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej na poszerzenie swojej wiedzy o fascynującym ich temacie. Każdy chce zobaczyć ożywionego „Króla Dinozaurów” na własne oczy”, opowiada Chris Chin, GM z Vive Studios. „Nie możemy doczekać się, aż fani dinozaurów na całym świecie, będą mogli odlecieć z ekscytacji dzięki produkcji Vive Studios, która w końcu trafia do ich domów.”

 

Za pośrednictwem Vive Arts, Vive współpracuje z najbardziej nowoczesnymi i patrzącymi w przyszłość instytucjami kulturalnymi na świecie. Współpraca z Amerykańskim Muzeum Historii Naturalnej to tylko najnowszy z wielu przykładów, potwierdzających pozycję Vive jako lidera rynku wspierającego cyfrową innowację w sztuce i kulturze, tworzącego imponujące dzieła sztuki i eksponaty z czołowymi artystami, muzeami i organizacjami kulturalnymi. Do tej pory Vive Arts współpracowało z m.in. Luwrem, Tate Modern, National Palace Museum w Taipei, a ostatnio z Biennale Arte 2019.

 

„T. Rex: Skeleton Crew” jest dostępne do pobrania na całym świecie poprzez Viveport Infinity, w dwóch wersjach językowych – angielskiej i chińskiej.. Nowi członkowie Infinity mogą rozpocząć swoją dwutygodniowy bezpłatny okres próbny i uzyskać dostęp do nieograniczonej liczby gier VR, a także wyjątkowych korzyści, takich jak darmowe prezenty, oferty weekendowe i treści premium w Viveport Video.

 

Bezpłatną wersja próbną znajduje się tutaj: www.viveport.com/infinity

 Autor |2019-07-23T10:16:42+02:0023 lipca 2019 10:16|Kategorie: Aplikacje, Gry, HTC, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.