Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Logitech wprowadza nowości w swoim oprogramowaniu – Sync rozszerza zakres obsługi dla użytkowników niezależnie od ich miejsca pracy

Logitech wprowadza nowości w swoim oprogramowaniu – Sync rozszerza zakres obsługi dla użytkowników niezależnie od ich miejsca pracy

Od teraz oprogramowanie Sync będzie współpracować z kamerami internetowymi, zestawami słuchawkowymi i stacją dokującą Logi Dock. Zmiana zapewni kompleksowe rozwiązanie do zarządzania urządzeniami, które obejmuje biura domowe i osobiste miejsca pracy. Co to oznacza dla pracujących w trybie mieszanym?

Firma Logitech poinformowała o znaczącej aktualizacji platformy Sync do zarządzania urządzeniami, stworzonej z myślą o pracujących w trybie hybrydowym. Platforma Sync obsługuje teraz osobiste urządzenia do współpracy, takie jak kamery internetowe, zestawy słuchawkowe i stacje dokujące, ułatwiając informatykom zarządzanie salami konferencyjnymi i stacjami roboczymi za pomocą jednego interfejsu opartego na chmurze.

image processing20220118 2525316 1sh45bc

Ponad połowa wszystkich pracowników know-how (pracowników wiedzy) na świecie pracuje zdalnie, a większość z nich (83%) preferuje hybrydowy system pracy w najbliższej przyszłości. Chociaż praca hybrydowa jest korzystna ze względu na dużą satysfakcję i produktywności pracowników, niesie ze sobą szereg wyzwań dla specjalistów IT. I tak na przykład widoczny jest wzrost liczby zgłoszeń o pomoc do działów help desk. Dodatkową trudnością jest konieczność odpowiedniego wyposażenia pracowników do współpracy zdalnej czy rozbieżności pomiędzy zarządzaniem i utrzymaniem sprawności działania urządzeń w biurze i tych wykorzystywanych w domu w celach służbowych.

 

Praca zdalna i narzędzia współpracy na wiele sposobów uratowały globalną gospodarkę i pozwoliły nam wszystkim zachować produktywność w czasie pandemii. Stworzyły również ogromny problem zwłaszcza teraz, gdy setki milionów ludzi pracują z domu, a zespoły IT mają ograniczony lub żaden wgląd w problemy techniczne i sposoby ich rozwiązywania. To jest potencjalny kryzys wydajności, a Logitech Sync rozwiązuje ten krytyczny problem, rozszerzając możliwości wglądu działu IT w to, co dzieje się w urządzeniach biurowych i tych używanych w domowym biurze lub w dowolnym miejscu, gdzie pracujemy. To zupełnie nowa szansa w rozwiązywaniu problemów zgłaszanych przez pracowników i analiz, dzięki którym nasze organizacje będą prężniej działać i rozwijać się – mówi Scott Wharton, dyrektor generalny i wiceprezes firmy Logitech Video Collaboration.

 

Dział IT może w prosty sposób masowo zarejestrować całą flotę stacji roboczych za pomocą oprogramowania Logi Tune, przy jednoczesnym wglądzie w stan urządzeń. Dzięki temu umożliwia użytkownikom końcowym personalizację kamer internetowych, zestawów słuchawkowych i stacji Logi Dock.

Za pomocą pojedynczej platformy internetowej menedżerowie IT mogą przesyłać aktualizacje oprogramowania sprzętowego i włączać nowe funkcje do tysięcy sal konferencyjnych i milionów osobistych urządzeń. Redukuje to tym samym potencjalne problemy, zanim staną się one zgłoszeniami usterek i spowodują zatrzymanie produktywności. Aplikacja Sync działa na najpopularniejszych platformach współpracy w chmurze, takich jak Microsoft Teams, Zoom i Google Meet. Co jest bardzo istotne, ponieważ zespoły IT zyskują wgląd we wszystkie urządzenia organizacji, niezależnie od tego, z jakiej platformy korzystają.

image processing20220118 2525981 cdd4e3

Sync dostarcza również cennych informacji, takich jak dostępność sal konferencyjnych. Analiza informacji ma pomóc menedżerom IT w podejmowaniu krytycznych decyzji opartych na danych. W miarę jak firmy zmieniają swoje przestrzenie biurowe, dane analityczne dostarczają niecodzienną szansę na określenie potrzeb organizacji i pracowników. Za ich pomocą można sprawdzić, czy pomieszczenia powinny być przeprojektowane tak, żeby bardziej sprzyjały współpracy – zmniejszyć dużą przestrzeń do kilkuosobowych huddle-roomów, czy też – w przypadku niektórych sal konferencyjnych – całkowicie zrezygnować takiej przestrzeni w biurze.

 

Cena i dostępność

Nowe funkcje zarządzania urządzeniami do współpracy osobistej w Sync są dostępne jako publiczna wersja beta na całym świecie i są bezpłatne dla klientów. Poproś o wcześniejszy dostęp do stopniowego wdrażania za pośrednictwem portalu Sync.Autor |2022-01-18T13:05:21+01:0018 stycznia 2022 13:05|Kategorie: Aplikacje, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.