Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-NEXERA uruchamia API – pierwsze Polsce dostosowane do rynku lokalnego i regulacji

NEXERA uruchamia API – pierwsze Polsce dostosowane do rynku lokalnego i regulacji

Nexera, pierwszy w Polsce wyłącznie hurtowy operator telekomunikacyjny o dużej skali, rozwijający światłowodową sieć dostępową o wysokiej przepustowości, zakończyła pracę nad wdrożeniem API. Wielofunkcyjna platforma została stworzona zgodnie z rekomendacjami regulatorów z branży telekomunikacyjnej oraz dostosowana do specyfiki rynku lokalnego. Mechanizm standaryzuje procedury, usprawnia komunikację oraz efektywność współpracy między operatorami.

 

Nowy standard na rynku

Nexera wdrożyła wielochmurowe rozwiązanie integrujące systemy OSS i BSS z infrastrukturą sieciową. Pozwoliło to firmie stworzyć zautomatyzowaną, wielofunkcyjną platformę zbudowaną z założeniem wykorzystania w szerokim zakresie API. System został zaprojektowany w oparciu o standardy regulatorów (UKE i TM Forum) i dostosowany polskiego rynku.

 

Wdrożyliśmy rozwiązanie, które w dłuższej perspektywie pozwoli zbudować jednolite i równorzędne zasady działania operatorów na rynku. Dla wielu podmiotów platforma będzie również drogowskazem wyznaczającym optymalny model funkcjonowania, wymiany komunikacji międzyoperatorskiej, zgodny z najlepszymi praktykami i regulacjami w branży. Jesteśmy przekonani, że nasz mechanizm usprawni współpracę między partnerami i poprawi efektywność dostarczania usług w technologii światłowodowej a także stanie się punktem odniesienia dla innych. To pierwsze tego typu wdrożenie w Polsce i wierzymy, że jest ono prawdziwym przełomem – mówi Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu w firmie Nexera.

Będąc członkiem TM Forum jak i również MEF (Metro Ethernet Forum) rekomendujemy i wdrażamy rozwiązania oparte na wytycznych tych organizacji. Wdrożenie dla Nexery to krok milowy w rozwoju standardów – podkreśla Artur Ostrowski, Chief Commercial Officer w Enxoo. – Wierzymy, że to rozwiązanie daje Nexerze możliwość na bardzo szybkie uruchamianie kolejnych partnerów. Nasza wiedza i doświadczenie z pewnością będą cenne dla kolejnych partnerów, jak i również operatorów globalnych – dodaje Artur Ostrowski.

 

Pierwsze udostępniania już w październiku

Tworząc swój pionierski system w oparciu o zalecenia regulatorów rynku, Nexera rozpoczęła definiowanie standardu komunikacji międzyoperatorskiej produktu FTTH – BSA (Fiber To The Home – BitStream Access) dla całego świata. Produkt jest oficjalnie zgłoszony jako Proof Of Concept w organizacji Metro Ethernet Forum (MEF). Już w październiku Nexera planuje komercyjne uruchomienie systemu pierwszemu podmiotowi – jest to jeden z największych operatorów internetu na polskim rynku.

 

Jesteśmy pierwszym wyłącznie hurtowym operatorem tej skali w Polsce bazującym wyłącznie na sieci światłowodowej, współpracującym z wieloma operatorami detalicznymi. Dajemy klientom końcowym możliwość korzystania z ofert nawet 7operatorów detalicznych, co jest ewenementem w skali międzynarodowej. W związku z tym, naszą ambicją było stworzenie jednego, uniwersalnego systemu, wyznaczającego standardy działania podmiotów na rynku telekomunikacyjnym. Jesteśmy dumni, że udało nam się z powodzeniem wdrożyć ten innowacyjny system – komentuje Tomasz Wójcik, Business Operations & IT Manager z Nexery.Autor |2020-10-16T10:26:03+01:0016 października 2020 10:26|Kategorie: Aplikacje, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.