Jesteś tutaj:-, Newsy, Oprogramowanie, Top7-Procesory: Huawei jeszcze bardziej inwestuje w AI

Procesory: Huawei jeszcze bardziej inwestuje w AI

Huawei Enterprise chce przyśpieszyć rozwój technologii AI dzięki swoim chipom Ascend 310. Dewizą Huawei w zakresie sztucznej inteligencji jest „AI z korzyścią dla wszystkich”, dlatego też strategia firmy w tej dziedzinie zakłada: inwestycje w badania i rozwój talentów; budowę wszechstronnego i kompletnego portfolio AI oraz wsparcie otwartego, globalnego ekosystemu. Każdego roku Huawei inwestuje od 10 do 15 procent swoich przychodów ze sprzedaży w badania i rozwój, a w tym roku inwestycje w sektor R&D przekroczą kwotę 15 miliardów Dolarów, wspierając rozwój oraz implementację nowej strategii AI firmy.

„Sztuczna inteligencja to najnowsza technologia, którą Huawei udostępnia swoim  klientom i partnerom. Firma dąży do upowszechnienia AI tak, aby przestała to być technologia dostępną tylko dla wysoko wykwalifikowanych specjalistów. W ciągu najbliższych trzech lat firma, we współpracy z milionem programistów AI, pragnie napędzać innowacje, jednocześnie dostarczając przystępną cenowo, efektywną i niezawodną sztuczną inteligencję, dostępną dla każdej firmy i branży, aby zbudować w pełni połączony, inteligentny świat” – zapowiada Yan Lida, prezydent Huawei Enterprsie Business Group. „Naszym atutem jest nie tylko umiejętność wykorzystania  AI, ale także osiągnięcie efektu synergii między sztuczną inteligencją a chmurą, Internetem Rzeczy (IoT), wideo, edge computingiem, big data oraz innymi technologiami, w celu stworzenia otwartej platformy, która wspiera cyfrową transformację dla wszystkich gałęzi przemysłu” – tłumaczy Yan Lida.

Na początku października br., podczas V edycji World Internet Conference odbywającej się w Wuzhen w Chinach, miała miejsce oficjalna premiera kompletnego rozwiązania AI zaprojektowanego przez Huawei – układu scalonego Ascend 310. Ascend 310 to pierwszy chip w serii Ascend, który rozpoczyna nową erę dla sztucznej inteligencji. To ekonomiczne rozwiązanie zapewnia nie tylko potężną moc obliczeniową, ale również niskobarierowe platformy do tworzenia aplikacji, które upraszczają oraz zwiększają elastyczność i wydajność modelowania danych AI i tworzenia aplikacji. Rozwiązanie jest w stanie kierować wszechobecną inteligencją niezależnie od rodzaju urządzenia, wariantów edge czy cloud computingu. Seria chipów AI Ascend stanowi podstawę dla rozwiązań Huawei wykorzystujących AI.

Ascend 310 to obecnie najsilniejszy w branży układ AI SoC dla edge computingu. Niezależnie, czy w grę wchodzi szybko poruszający się samochód, czy wysoce wydajna linia produkcyjna, złożone badania naukowe lub codzienne potrzeby  edukacyjne, Ascend 310 może wesprzeć każdą branżę dzięki wydajnej energii obliczeniowej. Jeden chip Ascend 310 może osiągnąć aż do 16TOPS obliczeń on-site, jednocześnie wspierając identyfikację 200 różnych obiektów – chip jest w stanie przetworzyć tysiące zdjęć w ciągu jednej sekundy. Niedawno Huawei i Audi zademonstrowały wykorzystanie chipsetu w autonomicznej jeździe w samochodzie, który był wyposażony w mobilną jednostkę obliczeniową Mobile Data Center (MDC) firmy Huawei. Oszacowano, że chipset Ascend 310 firmy Huawei zużył tylko 200 watów mocy podczas autonomicznej jazdy. 

Kolejną zaletą serii Ascend jest zastosowanie innowacyjnej, zunifikowanej i rozszerzalnej architektury Da Vinci autorstwa Huawei, która zapewnia pełne działanie w różnych scenariuszach – od najniższego zużycia energii do wysokiej mocy obliczeniowej – czego nie oferuje obecnie żadna inna architektura dostępna na rynku. Architektura Da Vinci umożliwia jednoczesne wdrażanie, migrowanie i współpracę aplikacji AI w różnych sytuacjach, co znacznie poprawia efektywność tworzenia oprogramowania i przyspiesza aplikację sztucznej inteligencji w różnych gałęziach przemysłu. Możliwości układu scalonego Ascend 310 zostały docenione również podczas konferencji World Internet Conference, gdzie nowy chip został wyróżniony spośród ponad 400 osiągnięć technologicznych i uhonorowany nagrodą  World Leading Scientific and Technological Achievement.Autor |2018-11-22T14:57:31+02:0022 listopada 2018 11:40|Kategorie: Inne, Newsy, Oprogramowanie, Top7|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Cameleon 22 listopada 2018 w 17:47 - Odpowiedz

    Trzeba przyznać małą innowacyjność jeżeli chodzi o dodatkowy układ NPU właśnie wprowadził Huawei ale testy nie pozostawiają żadnych wątpliwości.Chińczycy zbyt słabo rozwinęli swój projekt NPU przez co różnica między Kirin 970 i Kirin 980 w teście AI nie jest zbyt duża.
    http://ai-benchmark.com/ranking.html
    Samsung jeszcze jest z tyłu w tym temacie ale czy na pewno? Nie dawno ogłosili moc ich układu AI , która przerośnie możliwości Exynos 9810 w Exynos 9820 głównie za sprawą braku modułu AI w modelu starszym ale siedmio-krotność mocy obliczeniowej w tych specyficznych warunkach.Zobaczymy może rozwiązanie od Koreańczyków będzie pod tym względem bardziej dopracowane i będzie mogło być wykorzystywane w zdecydowanie większej ilości czynności jak NPU w Kirin 970/980.

  2. backup 30 listopada 2018 w 11:52 - Odpowiedz

    Nie ma się, co dziwić, że giganci inwestują w AI, to już niezaprzeczalne, że sztuczna inteligencja staje się powili naszą rzeczywistością. Początkowo wykorzystywana w optymalizacji procesów biznesowych, a później…kto wie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.