Jesteś tutaj:-, Newsy, Oprogramowanie, Top7-Komunikacja, która dostosowuje się do użytkownika

Komunikacja, która dostosowuje się do użytkownika

Nowoczesne narzędzia do komunikacji to podstawa w firmach, które chcą sprawnie działać na współczesnym rynku. Wybór jest szeroki, ale prym wśród nich wiedzie Office 365, który oferuje znacznie więcej niż pudełkowa wersja Office.

 

Centrale abonenckie przez lata odgrywały kluczową rolę w firmowej komunikacji. W ciągu ostatnich kilku lat ich znaczenie zmniejszyło się na skutek ekspansji usług chmurowych i telefonii mobilnej. Jak wynika z danych IHS Markit, w 2017 roku globalne przychody ze sprzedaży tych urządzeń wyniosły 5,7 mld dolarów – 8 proc. mniej niż rok wcześniej. W tym samym okresie obroty w segmencie systemów zunifikowanej komunikacji wzrosły o 5 proc. Jego niekwestionowanym liderem jest Microsoft, który kontroluje aż 67 proc. rynku.

 

Odejście od tradycyjnych rozwiązań już dawno stało się faktem. Analitycy nie mają złudzeń, że mamy do czynienia ze zmianą warty. Tradycyjne systemy telekomunikacyjne są wypierane przez bazujące na chmurze oprogramowanie.  Prekursorem zmian jest koncern z Redmond, który nie zamierza zwalniać tempa.

 

Microsoft w ramach usługi Office 365 zapewnia szereg kompleksowych rozwiązań usprawniających komunikację biznesową.

 

Rozwiązania chmurowe Microsoft powinny być traktowanie nie tylko przez pryzmat narzędzi, ale możliwości, jakie zapewniają. Łatwiejsza, intuicyjna komunikacja to jeden z priorytetów firmy. Właśnie dlatego Office 365 i Microsoft 365 zawierają kompleksowe, zintegrowane rozwiązania ułatwiające współpracę i pozwalające na sprawną kooperację, nawet, gdy pracownicy działają na różnych kontynentach – tłumaczy Daniel Kaczmarczyk, Cloud Sales Director z firmy Senetic, która jest Partnerem Roku Microsoft w segmencie MŚP.

 

Użytkownicy Office 365 w planie Enterprise E5 otrzymują w pakiecie system telefoniczny pozwalający całkowicie zrezygnować z tradycyjnych central telefonicznych i związanych z nimi kosztów eksploatacji.  Połączenia konferencyjne z siecią PSTN umożliwiają dołączenie do spotkania w Skype for Business również z poziomu telefonów komórkowych i tradycyjnej sieci telefonicznej zarówno w organizacji, jak i poza nią. Pracownik korzystający z usługi chmurowej, uzyskuje dostęp do funkcji znanych z tradycyjnej telefonii, takich jak przenoszenie numerów, połączenia alarmowe, numery bezpłatne i elastyczne pakiety telefoniczne. Rozmowy można prowadzić przy użyciu telefonu, komputera bądź urządzeń przenośnych. Ale czasami przedsiębiorcy poszukują prostszych rozwiązań.

 

Małe i średnie firmy od lat wykorzystują do komunikacji Skype’a. Jednak świat nowych technologii bardzo szybko się zmienia i wszystko wskazuje na to, że nawet tak kultowe narzędzie jak Skype for Business znajdzie wkrótce swojego następcę. Decyzja Microsoft o zastąpieniu Skype’a platformą Teams wywołała sporo emocji. Pierwsza z wymienionych aplikacji pozwala na przesyłanie wiadomości błyskawicznych, połączeń konferencyjnych i innych funkcji znanych z tradycyjnych rozwiązań. Natomiast najnowsze narzędzie Microsoftu dodatkowo oferuje usługi znane z takich aplikacji jak Slack, Circuit czy Spark.

 

  • Microsoft opracował narzędzie integrujące wszystkie elementy niezbędne do zapewnienia sprawnej współpracy. Użytkownik otrzymuje kompleksowe rozwiązanie łączące grupy Office 365, dokumenty, zapisy rozmów, a także integrujące głos i obraz. Co ważne, Teams można uruchomić zarówno poprzez aplikację na pulpicie, przeglądarkę, jak i klienta na urządzeniach mobilnych – podsumowuje Daniel Kaczmarczyk z Senetic.

Migracja ze Skype for Business do Microsoft Teams jest stosunkowo prosta i nie oznacza dla klientów rewolucji. Teams jest dostępny w pakietach Business Essentials, Business Premium oraz Enterprise E1, E3 i E5.

 

  • Skype for Business czy Microsoft Teams nie zostały stworzone po to, by zrewolucjonizować dotychczasową komunikację. Zaprojektowano je tak, by uzupełniały zmieniające się potrzeby użytkownikó Jesteśmy mobilni, żyjemy coraz szybciej i wymagamy coraz więcej, także od nowych technologii – dodaje specjalista z Senetic.

 

Skype for Business nie zniknie z dnia na dzień. Klienci będą mogli równolegle korzystać z obu narzędzi, przyzwyczajając się do zmiany. Ofensywa Microsoftu na rynku systemów komunikacji trwa i niewykluczone, że koncern zaskoczy jeszcze niejedną niespodzianką.  Firma dostrzega zmianę pokoleniową i fakt, iż telefony stacjonarne i technologia TDM są coraz częściej postrzegane jako relikty minionej epoki.

źródło: SeneticAutor |2018-06-15T07:16:47+02:0015 czerwca 2018 07:16|Kategorie: Inne, Newsy, Oprogramowanie, Top7|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.