Jesteś tutaj:-, Artykuły, Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Testy i opinie, Top7-Norton Security: ochrona komputera, telefonu i jego użytkowników

Norton Security: ochrona komputera, telefonu i jego użytkowników

Ciągle słyszymy o różnego rodzaju atakach na posiadaczy komputerów, a nawet telefonów komórkowych. Oczywiście, wiele zależy od samych użytkowników. Jak można zabezpieczyć się przed zagrożeniami dla naszych mobilnych urządzeń? Programów jest wiele. Do redakcyjnych testów dostaliśmy tym razem pakiet narzędzi stworzony i rozwijany przez firmę Symantec – Norton Internet Security, który bliżej opiszemy. Celem narzędzi jest kompleksowa ochrona przed zagrożeniami z sieci.

Norton Security w skrócie

 • Norton Security – to rozbudowany, wszechstronny program zapewniający bezpieczeństwo komputera i jego użytkowników. Dostępny jest wraz z pakietem usług online.
 • Norton Security to nie tylko profesjonalny pakiet chroniący przed wirusami, rootkitami, phishingiem, programami szpiegującymi, spamem, atakami hakerów i próbami kradzieży tożsamości. Umożliwia on również bezpieczne przeglądanie stron, robienie zakupów online i korzystanie z bankowości internetowej.
 • Dzięki ochronie proaktywnej chroni przed jeszcze nieznanymi zagrożeniami, a dzięki funkcji Insight analizuje wszystkie pobierane dane i wskazuje te, które mają złą reputację. Norton Security wyposażony jest również w moduł Kontroli rodzicielskiej, pozwalający chronić dzieci przed szkodliwymi treściami.
Norton Security dodawanie

Norton Security dodawanie

Cyberprzestępcy stosują coraz bardziej zaawansowane metody i dysponują różnymi narzędziami umożliwiającymi uzyskanie dostępu do danych. Darmowe programy zabezpieczające często nie dają możliwości zwalczania nowych zagrożeń. Programy Norton oferują takie funkcje. Norton Security zaprojektowano tak, aby konsumenci mogli łatwiej niż przedtem uaktywnić zabezpieczenia i zarządzać nimi za pośrednictwem prostego, administracyjnego portalu umieszczonego w chmurze. Oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej Norton Family chroni dzieci przed niebezpieczeństwami czyhającymi w Internecie, pokazując rodzicom działania ich pociech w sieci i wykrywając możliwe zagrożenia, zanim przerodzą się w problemy. Oprogramowanie Norton Family obejmuje narzędzia, dzięki którym wiemy, co nasze dzieci robią w sieci; w razie wykrycia niebezpiecznych zachowań mamy możliwość oznaczenia ich i porozmawiania o właściwym postępowaniu.

Publiczne sieci Wi-Fi, choć wygodne, nigdy nie są bezpieczne. Wysyłanie danych za pomocą niezabezpieczonego punktu dostępu do sieci Wi-Fi naraża nas na ryzyko przejęcia przez hakerów i złodziei tożsamości najbardziej poufnych informacji, takich jak hasła, zdjęcia czy numery kart kredytowych. Aplikacja Norton WiFi Privacy pozwala szyfrować te informacje, dzięki czemu można spokojnie korzystać z komputera PC lub Mac, smartfona lub tabletu we wszystkich publicznych sieciach Wi-Fi. Norton WiFi Privacy pomoże nam zachować anonimowość w Internecie, niezależnie od tego, z jakiego miejsca łączymy się z siecią. Program Norton WiFi Privacy jest również wirtualną siecią prywatną (VPN), w której nie są tworzone dzienniki. W takiej sieci informacje osobiste są szyfrowane, a nasza lokalizacja ani aktywność nie są śledzone ani zapisywane.

Po zainstalowaniu oprogramowania wygląda ono następująco:

Norton Security app2

Norton Security

Program daje możliwość skorzystania z następujących funkcji:

 • zabezpieczenie komputera;
 • ochrona tożsamości;
 • wykonywanie kopii zapasowej;
 • optymalizacja komputera.

Możliwe jest również bezpośrednie uruchomienie skanowania komputera. Aby rozpocząć wystarczy kliknąć przycisk „Uruchom skanowanie”. Po kliknięciu w ikonę „Więcej ochrony” mamy listę funkcjonalności, które są dostępne w ramach tego obszaru. Po kliknięciu „Ustawienia” pojawiają się informacje na temat wszystkich zabezpieczeń ustawionych lub wyłączonych na komputerze.

Wymagania systemowe

Rozwiązanie dostępne dla komputerów z systemem Windows, komputerów Mac oraz urządzeń z systemami iOS i Android:

Systemy operacyjne Windows

 • Microsoft Windows 7 (wszystkie wersje) z dodatkiem Service Pack 1 (SP 1) lub nowszym
 • Microsoft Windows 8/8.1 (wszystkie wersje)
 • Microsoft Windows 10 (wszystkie wersje)

Systemy operacyjne Mac

 • Obecna i dwie poprzednie wersje systemu Mac OS X

Systemy operacyjne Android

 • System Android w wersji 4.1 lub nowszej

Systemy operacyjne iOS

 • Urządzenia iPhone i iPad z obecną i dwiema poprzednimi wersjami systemu Apple iOS

A ceny takiego kompleksowego zabezpieczenia. Tutaj warto wiedzieć, że możemy pobrać bezpłatną 30-dniową wersję próbną — Norton Security Deluxe, czyli kompletny pakiet zabezpieczeń i ochrony antywirusowej. Subskrypcja programu Norton obejmuje 60-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Poniższa tabela przedstawia porównanie funkcji produktów dostępnych tylko do odnowienia oraz aktualnie dostępne subskrypcje pakietu Norton Security.

ns licencje

ns licencje

Skuteczna ochrona podczas przeglądania Internetu i ochrona przed niebezpiecznymi treściami jednak musi kosztować. Ile czasu potrzeba, aby destrukcyjne oprogramowanie zainfekowało nasz nowy smartfon? Jeśli używacie bezpłatnych lub innych mniej skutecznych programów zabezpieczających, może to potrwać bardzo krótko. Czy warto, myślę, że w dobie wszechobecnej bankowości internetowej i technologii chmurowej na zabezpieczeniach przed zagrożeniami płynącymi z internetu nie warto oszczędzać. Zbytnia pewność siebie oraz brak ostrożności w sieci to najczęstsze przyczyny podatności na ataki cyberprzestępców. Jak wynika z raportu  2017 Norton Cyber Security Insights opublikowanego przez firmę Norton by Symantec hakerzy w 2017 r. ukradli 978 milionom osób aż 146, 3 mld euro, biorąc pod uwagę 20 krajów objętych badaniem. W minionym roku 98,2 mln Europejczyków (w 7 krajach objętych badaniem) padło ofiarą cyberprzestępczości, której koszty sięgnęły 23,3 mld euro, to więcej niż  PKB dziesięciu europejskich krajów. Cyberprzestępczości doświadczyła jedna trzecia dorosłych mieszkańców tych państw. Co więcej w ciągu ostatniego roku musieli poświęcić oni od 14 do 22 godzin na usuwanie skutków ataków. Program Norton Security chroni komputery PC i Mac, urządzenia z systemem Android oraz urządzenia iPad i iPhone.

Nowa licencja

 • Standard – 1 stanowisko – 95 zł
 • Deluxe – 3 stanowiska – 139 zł
 • Deluxe – 5 stanowisk – 149 zł
 • Premium – 10 stanowisk – 199 zł


Autor |2018-05-31T11:47:40+02:0031 maja 2018 11:47|Kategorie: Aplikacje, Artykuły, Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Testy i opinie, Top7|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

 1. Ormina 31 maja 2018 w 13:09 - Odpowiedz

  Ja nie używam antywirusa i nie mam problemów. Fajnie że takie artykuły powstają

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.