Jesteś tutaj:-, Newsy, Oprogramowanie-Mozilla – aktualizacja Firefox na komputery stacjonarne i urządzenia Fire TV

Mozilla – aktualizacja Firefox na komputery stacjonarne i urządzenia Fire TV

Mozilla przedstawia najnowsze aktualizacje przeglądarki Firefox na komputery stacjonarne i urządzenia Fire TV

Mozilla, podmiot non-profit i twórca przeglądarki Firefox, przedstawia trzy nowe wersje swojego produktu. Przeglądarka Firefox, która teraz jest dostępna dla szerszego grona użytkowników, umożliwia dostęp do sieci bez względu na to, czy relaksujemy się z laptopem w domowym zaciszu, siedzimy przed telewizorem podłączonym do Amazon Fire TV, czy też pracujemy w biurze. Ponadto Mozilla zorganizowała konkurs dla użytkowników chcących pomóc w przygotowaniu najnowszej wersji Firefox Quantum, która zostanie udostępniona w maju.

Najnowsza wersja obejmuje następujące aktualizacje:

  • Najnowsza wersja Firefox Quantum na komputery stacjonarne

Dzisiaj, 13 marca, użytkownicy zyskują dostęp do najnowszej wersji przeglądarki Firefox Quantum. Mozilla usprawniła tryb przeglądania prywatnego.  Wprowadzono również zmiany pod maską, które użytkownicy powinni odczuć dzięki krótszym czasom ładowania się stron. Najnowsza wersja Firefox Quantum jest dostępna na komputery osobiste oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android.

  • Najnowsza wersja Firefox na urządzenia Amazon Fire TV już dostępna

Najnowsza wersja produktu przynosi odnowioną szatę graficzną, która powinna ułatwić użytkownikom surfowanie w Internecie za pomocą urządzeń Amazon Fire TV. Powiedz do widzenia długim adresom URL – ulubione strony możesz teraz zapisywać, przypinając je do ekranu domowego Firefox i w dowolnym momencie usuwać przy pomocy przycisku w menu.

  • Firefox Quantum dla firm w wersji beta od środy

Już w środę Firefox Quantum dla firm wchodzi w etap beta testów. Jest to ostatni krok przed udostępnieniem ostatecznej wersji użytkownikom korporacyjnym. Pozwoli to przejść na Firefox Quantum milionom użytkowników, gdyż każdy zasługuje na super szybką i świetnie zaprojektowaną przeglądarkę.

Użytkownicy przeglądarki również mogą pomóc w przygotowaniu nowej wersji. W roku 2008 Pocket wygrało organizowany przez Mozillę konkurs Extend Firefox 3. Obecnie tradycja konkursów na najlepsze rozszerzenia do przeglądarki Firefox powraca wraz z wyzwaniem Firefox Quantum Extensions Challenge. Bez względu na to, czy jesteś programistą czy po prostu kimś, kto lubi tworzyć fajne, ciekawe rzeczy, jak MaDonna, jednoosobowa „fabryka” motywów do Firefoxa, Mozilla szuka nowej generacji rozszerzeń, aby uczynić przeglądanie stron jeszcze bardziej produktywnym, szybszym i przyjemniejszym dzięki obsłudze nowych interfejsów WebExtension API. Zwycięzców konkursu poznamy przed wydaniem nowej wersji Firefox Quantum w maju.

źródło: Mozilla

 Autor |2018-03-14T12:52:32+02:0014 marca 2018 12:51|Kategorie: Inne, Newsy, Oprogramowanie|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.