Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Oprogramowanie-Android P zablokuje starsze aplikacje – to możliwe

Android P zablokuje starsze aplikacje – to możliwe

Wersje testowe (Developer Preview) Androida P są już w rękach deweloperów. Sporo się zmieniło na poziomie systemu. Okazuje się, że w tej wersji systemu Google zaszyło funkcję, która ostrzega przed uruchamianiem starszych aplikacji – konkretniej tych, które były pisane pod kątem Androida 4.1 lub starszej wersji. Jak informuje Android Police, dla Androida P oznacza to API 17, a więc jest jednoznaczne z Androidem 4.2 Jelly Bean.

Android P GSM Arena

Android P GSM Arena

Na tym nie koniec, bo istnieją podejrzenia, że przestarzałe programy w przyszłości w ogóle będą blokowane. Aktualnie na komunikacie się kończy i program i tak można uruchomić, jednak jak sugeruje dokumentacja. Pamiętajmy jednak, że obecnie deweloperom zaleca się zgodność z API maksymalnie sprzed roku.

Android P wprowadza nowe interfejsy API 28 poziomu, czy odświeżony wygląd powiadomień z komunikatorów. Nowa obsługa powiadomień ma je uczynić bardziej czytelnymi, a przy tym także zapewnić im szersze możliwości. System obsługuje również wyświetlacze z wycięciami i niestandardowymi kształtami. Jest też Multi-Camera API, czyli funkcje używania przedniego i tylnego aparatu… równocześnie, co daje całkiem nowe doświadczenia związane z możliwościami audiowizualnymi sprzętu. Inne nowości w nadchodzącym Androidzie to między innymi możliwość korzystania z lokalizacji w budynkach na podstawie Wi-Fi, optymalizacje dla Kotlina, ulepszona wydajność ART i …

Android P Developer Preview 1 jest dostępny dla Google Pixel, Google Pixel 2, Google Pixel XL i Google Pixel XL 2.  Oprogramowanie w finalnej wersji zadebiutuje prawdopodobnie w drugiej połowie roku. Jednakaże Google milczy w sprawie oficjalnej premiery.

Źródło: Android PoliceAutor |2018-03-19T14:57:46+02:0019 marca 2018 14:48|Kategorie: Android, Inne, Newsy, Oprogramowanie|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.