Jesteś tutaj:-, Inne, Nawigacja, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-TomTom dołącza do MIH Consortium

TomTom dołącza do MIH Consortium

Doświadczenie firmy TomTom w zakresie tworzenia map i nawigacji pomoże przyspieszyć rozwój pojazdów elektrycznych nowej generacji (EV), jazdy autonomicznej oraz aplikacji związanych z usługami mobilnymi.

TomTom, specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś, że dołączył do MIH Consortium jako pierwszy i jedyny globalny producent map oraz dostawca nawigacji. Zainicjowane przez Foxconn, MIH Consortium, skupia strategicznych partnerów, takich jak TomTom, z całego przemysłu motoryzacyjnego, w celu stworzenia następnej generacji pojazdów elektrycznych (EV), autonomicznej jazdy i aplikacji związanych z usługami mobilnymi.

MIH Consortium postrzega wiedzę firmy TomTom w zakresie cyfrowego kokpitu i doświadczenia użytkownika (UX) nawigacji dla kierowców pojazdów elektrycznych jako istotne uzupełnienie Open EV Alliance. Wydajny silnik wyznaczania tras od TomTom wykorzystuje zaawansowane mapy i dane o ruchu drogowym, a także informacje z pojazdu i jego otoczenia, aby zapewnić niezawodne trasy dla pojazdów elektrycznych, które najszybciej doprowadzą kierowcę do celu, bez obaw o zasięg i ładowanie.

 

Jack Cheng, CEO w MIH Consortium, powiedział: „Dzięki doświadczeniu firmy TomTom w tworzeniu i utrzymywaniu globalnie skalowalnych map zoptymalizowanych pod kątem przyjaznej dla użytkownika nawigacji w pojazdach elektrycznych, zautomatyzowanej jazdy i inteligentnych rozwiązań w zakresie mobilności, jasne jest, że będzie ona nieocenionym partnerem MIH Consortium i Open EV Alliance”.

 

indigo cockpit mih no logos

 

Jako członek MIH Consortium firma TomTom będzie regularnie współpracować z globalnymi liderami branży motoryzacyjnej i technologicznej, pomagać w wyznaczaniu strategicznego kierunku działania konsorcjum, przyspieszać tworzenie innowacji i wpływać na największe trendy w branży mobilności.

 

„Konsumenci oczekują, że samochody staną się jak najszybciej smartfonami na kółkach. MIH Consortium odgrywa istotną rolę w wypełnianiu luki pomiędzy wszystkimi członkami ekosystemu motoryzacyjnego, zapewniając ścisłą współpracę, która jest niezbędna dla całej branży, aby osiągnąć ten cel” – dodał Antoine Saucier, Managing Director, TomTom Automotive. „Dzięki bliższej współpracy z innymi członkami konsorcjum MIH, w tym z producentami oprogramowania samochodowego, firma TomTom może odegrać kluczową rolę w rozwoju inteligentnych, przyjaznych dla użytkownika pojazdów elektrycznych, które będą stale ewoluować, aby zadowolić kierowców i pasażerów”.

Autor |2022-03-31T09:23:19+02:0031 marca 2022 10:00|Kategorie: Aplikacje, Inne, Nawigacja, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.