Jesteś tutaj:-, Newsy-Mio MiVue C380 Dual – wideorejestrator dla wymagających

Mio MiVue C380 Dual – wideorejestrator dla wymagających

Tuż przed świętami Wielkiej Nocy oraz przed majówką, czyli czasem wzmożonych wyjazdów, marka Mio wprowadziła na rynek nowy wideorejestrator MiVue C 380 Dual. Jego cena oraz parametry techniczne przyjemnie zaskoczą kierowców.

Kalendarzowa wiosna to dla wielu kierowców sygnał, że przyszła pora na zajęcie się swoim autem. Oprócz zmiany opon na letnie i przeprowadzenia przeglądów technicznych pojazdów zmęczonych jazdą po podziurawionych po zimie drogach, przyszedł czas na doposażenie samochodów. Przed świętami Wielkiej Nocy i majówką zdecydowanie warto zamontować w pojeździe wideorejestrator. Jaki? Odpowiedź na to pytanie przygotowała marka Mio.

 Mio MiVue C380 Dual to wideorejestrator, którego parametry techniczne pozytywnie zaskoczą kierowców. Sprzęt wyposażono w dwa sensory optyczne Sony i obiektyw szerokokątny 130 stopni (przód) oraz 140 stopni (tył). Dzięki temu możliwe jest nagrywanie obrazu w wysokiej  rozdzielczości (1080p full HD) z prędkością 30 klatek na sekundę. Dla mniej wtajemniczonych parametry te oznaczają, że jakość nagrania będzie bardzo dobra i bez najmniejszych problemów na obrazie będzie można zobaczyć tablice rejestracyjne, znaki drogowe czy inne detale, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla ustalenia faktycznej wersji zdarzenia drogowego, w którym braliśmy udział. Stosowanie sensorów Sony i niskiej przysłony sprawia, że rejestrowany po zmroku obraz jest doskonałej jakości. Co równie ważne szeroki kąt widzenia obu kamer pozwala uniknąć tzw. efektu „rybiego oka”, a jednocześnie umożliwia zarejestrowanie wszystkiego, co się dzieje przed i za samochodem. Optyka zastosowana w modelu C380D jest szklana. To istotne rozwiązanie, ponieważ szklane soczewki nie matowieją z czasem tak jak plastikowe oraz znacznie lepiej znoszą nagłe zmiany temperatur – mówi Marcin Gutkiewicz, Marketing Manager MiTAC Europe.

Obraz to nie wszystko…

Od wielu lat wideorejestratory Mio oferują znacznie więcej niż tylko zapis obrazu na drodze. Nie inaczej jest w modelu C380D. Wbudowany w urządzenie moduł GPS rejestruje lokalizację i prędkość, jeśli tylko tego chcemy. W zależności od wyboru opcji zapis prędkości może być widoczny na nagraniu lub nie. Nawet jeśli na nagraniu wyłączymy prędkość, możemy ją podejrzeć w oprogramowaniu. To ważne w przypadku wystąpienia spornej sytuacji o ile ktoś przekroczył dozwoloną prędkość. W przeciwieństwie do innych, dostępnych obecnie na tynku urządzeń, w C380D cały moduł GPS schowany jest wewnątrz urządzenia.

Funkcja GPS została rozbudowana o alarmy prędkości i punkty fotoradarów pomagające zachować jazdę zgodną z przepisami. Baza fotoradarów jest aktualizowana przez cały okres eksploatacji urządzenia. Można do niej także dodać własne punkty ostrzeżeń przed fotoradarami, które nie zostały jeszcze dodane do bazy danych. Kamera MiVue C380Dual odpowiednio wcześnie ostrzega przed zbliżaniem się do fotoradaru, by w bezpieczny sposób można było wyhamować do wymaganej na danym odcinku drogi prędkości.

Zastosowany w C380D system zapisu awaryjnego nagra, wyseparuje i zabezpieczy krótki film, który zapisze w osobnym katalogu na karcie pamięci. Stanie się tak, gdy kamera wykryje nagłe przeciążenie (uderzenie, ostre hamowanie, wjazd w dziurę itp.). Nagrywanie awaryjne można również aktywować w razie potrzeby ręcznie. Dzięki temu, że filmik zostanie zamieszczony w bezpiecznym katalogu użytkownicy mogą mieć pewność, że będzie on chroniony przed nadpisaniem.

Kompletne i proste rozwiązania

Urządzenie Mio MiVue C380D jest sprzedawane z wewnętrzną, tylną kamerą MiVue A30, która stanowi uzupełnienie kamery głównej, rejestrując szczegóły za autem. Tylna kamera podpinana jest po 7 metrowym kablu, co niweluje problem zakłóceń czy interferencji. Zapewnia stabilny sygnał i nagrywanie cały czas, a długi kabel umożliwia montaż w autach terenowych, SUVach oraz kombi. Instalacja wideorejestratora jest bardzo prosta – wystarczy włożyć kartę SD, podłączyć do źródła zasilania w samochodzie, a bezpośrednio po uruchomieniu silnika kamera rozpocznie nagrywanie. Model C380D obsługuje karty pamięci do 128 GB, co pozwala na wielogodzinny zapis tego, co się dzieje przed i za samochodem. Co ważne kamerę można zamontować nawet na pionowej szybie ciężarówek czy wspomnianych niedawno SUVów, a uchwyt obrotowy zapewnia możliwość łatwego ustawienia urządzenia pod dowolnym kątem w celu gromadzenia dokumentacji wideo. Menu C380 Dual jest proste w nawigacji i obsłudze. Logicznie umieszczone opcje i czytelnie opisane na ekranie klawisze nie sprawiają problemu w trakcie użytkowania sprzętu, nawet w zupełnych ciemnościach.

Kamera jest dostępna w Polsce od marca 2018 r. Proponowana cena to 749 zł.

źródło: MiTACAutor |2018-03-26T13:09:46+02:0026 marca 2018 13:09|Kategorie: Nawigacja, Newsy|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. irish 26 marca 2018 w 23:35 - Odpowiedz

    Cacko jest całkiem ok, kusi mnie strasznie, póki co śmigam z Yanosikiem i jego wideorejestratorem, ale wiadomo co osobne urządzenie to jednak zazwyczaj ma większe możliwości, aczkolwiek to z yanka całkiem nieźle daje radę 😀 a że yanka i tak musiałbym mieć(ta ciężka noga) to muszę się mocno zastanowić

  2. Michal 17 lipca 2018 w 22:51 - Odpowiedz

    Zna ktoś producenta wideorejestratorów viofo? dużo czytałem na http://www.autowrzuta.pl opinii na ich temat, dostępne modele są na http://www.viofopolska.pl zna ktoś te wideorejestratory?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.