Jesteś tutaj:-, Konkurs, LG, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Pierwszy w historii konkurs LG „LIFE’S GOOD AWARD” przyniesie innowacje dla lepszej jakości życia

Pierwszy w historii konkurs LG „LIFE’S GOOD AWARD” przyniesie innowacje dla lepszej jakości życia

Ogłoszony przez globalną markę konkurs o wartości 1 miliona dolarów zaprasza do udziału innowatorów z całego świata, aby zaprezentowali swoje pomysły na rzecz społeczeństwa i planety

Firma LG Electronics ogłasza start konkursu o nagrodę LIFE’S GOOD AWARD. Zgłoszenia przyjmowane są od 6 września do 10 października. Zapowiedziany na targach CES® 2022 konkurs LIFE’S GOOD AWARD ma na celu odkrycie innowacyjnych rozwiązań, zgodnych z celem firmy LG, czyli zapewnieniem lepszego życia. Łącznie na rozwój zwycięskich pomysłów przeznaczony zostanie 1 milion USD.

Dążąc do zrównoważonego świata, dobrego zarówno dla planety, jak i wszystkich jej mieszkańców, firma LG kontynuuje poszukiwania pomysłów sprzyjających ekologii. W tym celu, opracowuje skoncentrowane na użytkowniku produkty i usługi, które zapewniają wszystkim dostęp do wygodnych, wartościowych i nowatorskich rozwiązań.

Konkurs LIFE’S GOOD AWARD stanowi ważny krok na drodze LG w kierunku zrównoważonego rozwoju, który pomoże jednocześnie rozpowszechnić globalnie przesłanie firmy – Life’s Good. Oprócz stosowania własnych praktyk firma zaprasza również podobnie do niej myślące osoby i grupy do zgłaszania swoich unikalnych pomysłów, aby wspólnie z nimi budować lepsze życie dla wszystkich.

W konkursie LIFE’S GOOD AWARD uczestnicy są zachęcani do zgłaszania oryginalnych i atrakcyjnych rynkowo rozwiązań, związanych z innowacjami dla planety (Innovation for the Planet), które dotyczą rozwiązań na rzecz zdrowego środowiska. Drugą kategorią zgłoszeń są innowacje dla ludzi (Innovation for People), które mają wzbogacić codzienne życie, stawiając na pierwszym miejscu bezpieczeństwo, użyteczność i dostępność. Zgodnie ze swoją filozofią otwartej współpracy firma LG zamierza ściśle współpracować z początkującymi innowatorami. Do konkursu można zgłaszać się na stronie internetowej LIFE’S GOOD AWARD, gdzie można również znaleźć szczegółowe informacje i warunki udziału.

 

Konkurs LIFE’S GOOD AWARD wyraża naszą filozofię innowacji oraz przekonanie, że jedyną drogą do lepszej przyszłości jest współpraca. Cieszymy się na innowacyjne pomysły uczestników na rzecz lepszego społeczeństwa i zdrowszego środowiska, jednocześnie zapewniamy nasze wsparcie i zachętę w ich realizacji – powiedział William Cho, dyrektor generalny LG Electronics.

 

Firma LG zaprosiła do współpracy naukowców z różnych dziedzin, związanych z ochroną środowiska i sprawami społecznymi. Wejdą oni, obok kierownictwa LG, w skład jury konkursu, nazwanego Komisją Dobrego Życia. Pośród jurorów znajdą się – Alex Edmans, profesor London Business School, który zdobył nagrodę Financial Times Best Business Books of 2020 oraz nagrodę Financial Times za Excellence in Sustainable Finance Education, Christopher Marquis, profesor Cambridge Judge Business School i złoty medalista 2021 Axiom Business Book Awards w kategorii etyka biznesu oraz Hyun S. Shin, profesor Hanyang Business School i dyrektor Collective Impact Center na Hanyang University.

 

Zastosowanie wiedzy do rozwiązywania problemów prawdziwego świata to coś, do czego dąży każdy uczony. Firma LG zapewniła nam do tego skuteczną platformę. Nagroda LIFE’S GOOD AWARD wykorzystuje zasoby LG, aby zgromadzić wokół siebie innowatorów, przedsiębiorców, naukowców i specjalistów od biznesu. Jest to fascynujący przykład tego, jak firma może mieć realny wpływ na poprawę jakości życia — powiedział profesor Christopher Marquis.

 

LG połączyło siły z B Lab Korea – organizacją non-profit, posiadającą doświadczenie w mierzeniu i certyfikowaniu wpływu społecznego przedsiębiorstw. Ma to zapewnić, że wszystkie zgłoszenia do nagrody LIFE’S GOOD AWARD będą oceniane przy użyciu odpowiednich wskaźników.

W pierwszym etapie zgłoszenia zostaną szczegółowo przeanalizowane. Te z najwyższymi ocenami przejdą do drugiego etapu, w którym oceni je jury złożone z wybranych przedstawicieli kierownictwa LG oraz uznanych naukowców. Trójka finalistów zostanie ogłoszona na targach CES® 2023, a w styczniu zaprezentują oni jury swój finałowy projekt. Zdobywca pierwszego miejsca (Grand Prix) otrzyma 700 tysięcy USD nagrody pieniężnej, a miejsca drugiego (Silver) i trzeciego (Bronze) odpowiednio 200 tysięcy USD i 100 tysięcy USD.

Innowatorzy na całym świecie mogą uzyskać więcej informacji na stronie LIFE’S GOOD AWARD.Autor |2022-09-08T11:44:49+01:008 września 2022 12:30|Kategorie: Inne, Konkurs, LG, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.