Jesteś tutaj:-, Inne, Konkurs, Newsy, Sony, Sprzęt-Ogłoszono zdobywcę nagrody Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2022

Ogłoszono zdobywcę nagrody Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2022

World Photography Organisation i Sony Polska mają przyjemność poinformować, że nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2022 otrzymał Marcin Giba.

Program National Award to wspólna inicjatywa World Photography Organisation i Sony służąca promowaniu lokalnych fotografów z całego świata. Do tegorocznej edycji zakwalifikowano zdjęcia z 61 krajów.

Na konkurs Sony World Photography Awards 2022 napłynęło łącznie ponad 340 tysięcy fotografii z 211 krajów i terytoriów. Zwycięzców konkursu National Award wyłoniono spośród autorów ponad 170 tysięcy zdjęć zgłoszonych na konkurs otwarty.

Marcina Gibę nagrodzono za zdjęcie zatytułowane Turquoise Lake („Turkusowe jezioro”), zgłoszone na konkurs otwarty w kategorii Krajobraz. Zdjęcie, zrobione w Polsce w 2021 r., ukazuje wybrzeże jeziora o niezwykłych, turkusowych wodach.

 

© Marcin Giba Poland Winner National Awards Sony World Photography Awards 2022 wresized w964

© Marcin Giba Poland Winner National Awards Sony World Photography Awards 2022

 

Zdobywca nagrody Poland National Award pochodzi z Rybnika. Ukończył Instytut Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opawie (Czechy). Fotografuje od ponad 20 lat. Jest dyrektorem artystycznym Rybnickiego Festiwalu Fotografii. Marcin Giba za swoje prace był wielokrotnie nagradzany.

 

— Jest mi niezmiernie miło, że to właśnie moje zdjęcie zostało uhonorowane nagrodą Poland National Award — mówi zwycięzca. — To dla mnie ogromne wyróżnienie! Fotografię turkusowego jeziorka wykonałem w Polsce za pomocą drona, jesienią 2021 roku. Niech nikogo nie zwiedzie niezwykły błękit wody i kolor piasku: tam nie można się kąpać, a woda jest trująca. Ten krajobraz to wynik ingerencji człowieka w środowisko naturalne. Zdjęcie pochodzi z mojego długoterminowego projektu Podniebne Obrazy, z cyklu Natural.

 

Jako zdobywca nagrody Poland National Award Marcin Giba otrzyma cyfrowy sprzęt fotograficzny Sony, a jego zdjęcie znajdzie się na wystawie Sony World Photography Awards oraz w pamiątkowym albumie.

Nazwiska zwycięzców konkursu studenckiego, młodzieżowego, otwartego i profesjonalnego Sony World Photography Awards 2022 zostaną ogłoszone 12 kwietnia 2022 r. Nagrodzone prace będą prezentowane od 13 kwietnia do 2 maja 2022 r. na wystawie w londyńskim Somerset House. Dalsze informacje o zwycięzcach i laureatach można znaleźć pod adresem www.worldphoto.org

Autor |2022-02-08T11:55:13+01:008 lutego 2022 14:00|Kategorie: Foto, Inne, Konkurs, Newsy, Sony, Sprzęt|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile