Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-“Gdyby Matejko był dziś z nami, mógłby spieniężyć swoją twórczość na naszej platformie”. #Mateico – nowy wielofunkcyjny projekt NFT na polskim rynku

“Gdyby Matejko był dziś z nami, mógłby spieniężyć swoją twórczość na naszej platformie”. #Mateico – nowy wielofunkcyjny projekt NFT na polskim rynku

Na miesiąc przed 184. rocznicą urodzin Jana Matejki debiutuje #Mateico – międzynarodowa platforma NFT polskiego pochodzenia, której głównym założeniem jest połączenie świata konserwatywnych artystów i nowoczesnych technologii. W ramach projektu powstanie m.in. własny marketplace, autorska galeria digitalowej sztuki i Park VR w Warszawie. Jego działalność opiera się na przyjaznej środowisku technologii XinFin ($XDC).

 

Mateico.io to międzynarodowa platforma NFT, która umożliwi monetyzację dzieł zarówno artystom tradycyjnym, jak i digitalowym. Pasją do technologii chcemy zarazić nie tylko fanatyków NFT – wierzymy, że gdyby Jan Matejko był dziś z nami, mógłby z łatwością spieniężyć swoją twórczość na naszej platformie mówi Łukasz Danielewski, założyciel i CEO Mateico.

 

Rozwiązania, jakie będzie oferować platforma, to m.in. autorska galeria sztuki, która oprócz możliwości wystawiania swoich dzieł, pozwoli posiadaczom konta na całkiem nowy kontakt z fanami i da twórcom innowacyjne narzędzia, NFT marketplace, metaverse, sklep z własnym merchem czy aplikacja AR. Mateico pozwoli na pogłębianie wiedzy w dziedzinie nowych technologii między innymi poprzez dostęp do cyfrowej przestrzeni w unikalnym Parku VR w stolicy. Założeniem projektu jest również realizacja działań charytatywnych poprzez pomoc domom dziecka, młodym artystom i startupom, które chcą rozwijać się wykorzystując nowoczesne technologie.

 

Mateico VR

 

Mateico opiera się na technologii sieci XinFin, którą cechują niskie opłaty transakcyjne i przede wszystkim znikoma ekspozycja na środowisko naturalne. Architektura sieciowa $XDC łączy w sobie najlepsze cechy publicznego blockchaina Ethereum i prywatnego Quorum, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i swobodę w przestrzeni finansowej oraz nieodłączną możliwość posiadania praw cyfrowej własności.

Zespół Mateico tworzą specjaliści w zakresie blockchain i nowych technologii. Pomysłodawca, Łukasz Danielewski, to ekspert na rynku kryptograficznym od 2011 roku i artysta, który postanowił połączyć swoją wiedzę i pasję. COO spółki został Michał Andrzejuk posiadający 14-letnie doświadczenie w sektorze IT, a Chief Blockchain Officerem Rafał Kiełbus, który pozostaje jednocześnie członkiem Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin i członkiem zarządu Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii. Za bezpieczeństwo projektu odpowiada Tomasz Czarnecki (Chief Information Security Officer).

1500x500

Token użytkowy platformy ($MATE) oraz Vesting pozytywnie przeszły audyt w zakresie ewaluacji projektu, manualnej analizy inteligentnych kontraktów, testów jednostkowych oraz testowania automatycznego Mythril, Oyente, Manticore i Solgraf, który potwierdził brak wszelkich problemów o średniej i wysokiej surowości.Autor |2022-05-23T11:18:13+02:0023 maja 2022 11:00|Kategorie: Aplikacje, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.