Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Pierwsze wyniki testów satelitarnego internetu Starlink od SpaceX

Pierwsze wyniki testów satelitarnego internetu Starlink od SpaceX

Niektórzy uczestnicy programu zamkniętych testów beta satelitarnego Internetu SpaceX opublikowali na forum Reddit pierwsze pomiary szybkości transmisji danych tej usługi. Uczestnikami programu mogli być mieszkańcy Stanów Zjednoczonych oraz Kanady południowej. Szersze testy planowane są w lecie tego roku.

 

Na razie dane dotyczące szybkości transmisji danych za pośrednictwem internetu satelitarnego Starlink są następujące:

  • Prędkość pobierania — do 60,24 Mb/s (7,2 MB / s);
  • Szybkość wysyłania — do 17,64 Mb /s (2,1 MB / s);
  • Opóźnienie wynosi od 31 ms.

 

sm.7l3ofzyu6ng51.750

 

Seria testów pokazuje, że średnia wartość opóźnienia (ping) wynosi 40-50 ms, a w najgorszym przypadku 94 ms. Jak wskazuje portal FreeNews, dla porównania, jeden z wiodących amerykańskich dostawców satelitarnych HughesNet zapewniał prędkość pobierania danych do 25 MB/s podczas uruchamiania swojej satelitarnej sieci internetowej, a wysyłania do 3 MB/s, opóźnienie transmisji wynosiło do 500 ms.

Źródło wskazuje, że na jego tle sieć Starlink wyróżnia się również szerszym zasięgiem. Internet satelitarny firmy SpaceX działa nawet w bardzo odległych od miast słabo zaludnionych obszarach.

 

starlink coverage earth spacex 3

 

SpaceX wcześniej obiecała, że w pełni wdrożona sieć niewielkich satelitów internetowych Starlink będzie w stanie zapewnić szybkość transmisji danych do 1 Gb/s (120 MB/s) przy poziomie opóźnienia od 25 do 35 ms. Firma nie podała jeszcze ceny naziemnego terminalu satelitarnego  oraz wielkości miesięcznej opłaty abonamentowej, ale eksperci przewidują, że dostęp do systemu będzie kosztował użytkownikowi około $ 100 miesięcznie.

 

starlinkufo

 

Jak zauważa źródło, wielu użytkowników w temacie publikowania wyników sprawdzania prędkości Internetu Starlink zgłosiło, że obecnie płacą swoim dostawcom satelitarnym ok 150 USD miesięcznie za Internet, który zapewnia prędkość pobierania na poziomie 10 MB/s, a wysyłania na poziomie 1 MB/s.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.