Jesteś tutaj:-, Inne, Inne, Internet, Newsy, Operatorzy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Top7, Wydarzenia-NEXERA zrealizowała już ponad 1000 zamówień od OSE

NEXERA zrealizowała już ponad 1000 zamówień od OSE

NEXERA, hurtowy operator telekomunikacyjny, zrealizowała już ponad tysiąc zamówień od Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej na transmisję danych dla szkół. Liczba placówek edukacyjnych podłączonych do sieci NEXERY, w których OSE może zapewniać dostęp do Internetu systematycznie rośnie, a NEXERA jest jednym z największych partnerów OSE w tym zakresie.

 

900 adresów w 6 miesięcy

Pod koniec listopada ubiegłego roku, liczba zrealizowanych zamówień od OSE na transmisję danych do szkół o przepływności co najmniej 100 Mb/s, wynosiła nieco ponad 100. W ciągu 6 miesięcy grono szkół gotowych do wykorzystywania potencjału szybkiego Internetu dzięki inwestycjom NEXERY, wzrosło więc ponad dziesięciokrotnie. Możliwość korzystania z wysokiej prędkości połączenia z Internetem to m.in. możliwość wprowadzania nowych, atrakcyjniejszych metod dydaktycznych oraz lepszego przygotowywania uczniów do podejmowania pracy w nowych zawodach, które tworzą się na skutek cyfryzacji gospodarki.

 

„To kolejna symboliczna liczba na naszej drodze do budowy pierwszego dużego hurtowego operatora światłowodowej sieci dostępowej. Osiągnięty wynik cieszy, tym bardziej, że udało nam się go zrealizować w warunkach trudnych dla tak dużej, rozległej geograficznie inwestycji i wbrew ogromnym wyzwaniom budowlanym oraz administracyjnym, którym jako operator będący dziś de facto również deweloperem, musimy sprostać” – podkreśla Paweł Biarda, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Rozwoju Biznesu NEXERY.

 

Przepustowość nawet 1 Gb/s

Pojedyncze łącze, które udostępnia NEXERA szkołom w ramach podpisanej z Ogólnopolską Siecią Edukacyjną umową, ma przepustowość symetryczną minimum 100 Mb/s, ale technicznie operator hurtowy jest w stanie świadczyć usługi o przepustowości sięgającej nawet 1 Gb/s. Decyzja o wyborze szybkości łącza zależy od dyrektorów placówek oświatowych. Zgodnie z ustawą, za łącze o przepustowości 100 Mb/s szkoła nie płaci nic, gdyż cały koszt pokrywa OSE.

 

„Pamiętajmy, że pod jednym adresem, do którego doprowadzamy łącze, może funkcjonować kilka różnych jednostek edukacyjnych. W takich przypadkach zawsze rekomendujemy wybór większej przepustowości, która gwarantuje możliwość realizacji zaawansowanych projektów edukacyjnych i komfortowego korzystania z zasobów globalnej sieci. Zwłaszcza, że koszt dostępu do najszybszego, 1 Gb/s Internetu, jest, jak na koszty funkcjonowania szkoły, niewielki” – zwraca uwagę Paweł Biarda z NEXERY.

 

Docelowo, sieć szybkiego dostępu do Internetu rozwijana przez hurtowego operatora telekomunikacyjnego, ma objąć swoim zasięgiem niemal 3 tysiące jednostek oświatowych zlokalizowanych na terenie 4 regionów NEXERY: Kujaw z Pomorzem i Mazowszem, Warmii i Mazur, Łódzkiego oraz Świętokrzyskiego.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.