Jesteś tutaj:-, Inne, Inne, Internet, Newsy, Operatorzy, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Ericsson zdobywa kontrakt na komercyjną sieć 5G dla koreańskiego operatora KT

Ericsson zdobywa kontrakt na komercyjną sieć 5G dla koreańskiego operatora KT

Operator KT (dawniej Korea Telecom) wybrał firmę Ericsson do budowy komercyjnej sieci 5G, która umożliwi uruchomienie usług na terytorium całej Korei już na początku kwietnia 2019 roku.

Koreańscy operatorzy połączyli siły, by zdążyć z uruchomieniem pierwszych, komercyjnych usług 5G już na początku kwietnia 2019 roku – tak aby dotrzymać kroku producentom smartfonów, którzy w tym samym terminie wprowadzą na rynek urządzenia zdolne do obsługi 5G. Planowana przez KT ogólnokrajowa sieć 5G odgrywa bardzo ważną rolę.

Zgodnie ze wstępną umową o charakterze komercyjnym – pierwszą od czasu, w którym Ericsson zostały wybrany przez KT jako dostawca 5G w listopadzie 2018 roku – dostarczone zostanie wyposażenie i oprogramowanie 5G New Radio (NR), spełniające standardy opracowane przez 3GPP i stanowiące element kompleksowej platformy 5G firmy Ericsson. Umożliwi to KT uruchomienie sieci NSA pracującej w paśmie 3.5 GHz.

Koreańscy konsumenci chętnie korzystają z nowinek technicznych związanych z usługami mobilnymi, grami, streamingiem, informacjami, rozrywką oraz funkcjami interaktywnymi. Wszystkie wymagają przesyłania dużych i nieustannie rosnących ilości danych oraz dostępu do szerokopasmowego Internetu.

Korzystający ze smartfonów abonenci KT będą pierwszymi na świecie, którzy będą mogli wypróbować szybki mobilny Internet 5G zapewniający bezproblemową i charakteryzującą się niezwykle niskimi opóźnieniami transmisję danych.

Skomercjalizowane rozwiązanie KT będzie wykorzystywane nie tylko do podniesienia poziomu rozrywki i korzystania z mediów. Planowane jest także zastosowanie go w inteligentnych fabrykach, w obszarze bezpieczeństwa, w dronach oraz w autonomicznych pojazdach.

Sieć 5G firmy Ericsson pozwoli także KT zaoferować koreańskim firmom globalne rozwiązania z zakresu Internetu Rzeczy (IoT) oraz Industry 4.0.

Jinho Choi, Wiceprezes KT ds. Projektowania Sieci Dostępowych zauważa: „Mając na uwadze pomyślną współpracę, jaką nawiązaliśmy z firmą Ericsson przy wprowadzaniu 4G LTE, cieszymy się, że będziemy nadal kooperować, realizując nasze ambitne plany dzięki wiodącym rozwiązaniom 5G.

Ericsson zdobywa kontrakt na komercyjną sieć 5G dla koreańskiego operatora KT

Korea jest jednym z najbardziej konkurencyjnych i zaawansowanych technologicznie rynków na świecie. Pełniąc rolę globalnego lidera, który wdraża ogólnokrajowe usługi 5G z wykorzystaniem dostępnych na rynku smartfonów, KT dowodzi swojego zaangażowania na rzecz konsumentów i udowadnia, że jesteśmy w awangardzie firm budujących światowy ekosystem 5G, w którym Korea odgrywa jedną z kluczowych ról.”

Patrick Johansson, Dyrektor Ericsson w Korei dodaje: „Współpracujemy z KT już od wielu lat, wspólnie oferując użytkownikom urządzeń mobilnych to, co najnowocześniejsze i najlepsze na rynku. Nasza współpraca w zakresie 5G była jeszcze bliższa, ponieważ chcieliśmy wspólnie pokazać całemu światu, jakie możliwości oferuje 5G podczas globalnego wydarzenia sportowego, które odbyło się w roku 2018.

Pragniemy, by dzięki 5G firma KT mogła zaoferować swoim klientom zupełnie nowe doświadczenia – czy to dzięki szybszej transmisji danych, czy też dzięki zapewnieniu krajowym i globalnym firmom możliwości wykorzystania szans, jakie niosą ze sobą rozwiązania IoT i Industry 4.0.”

Autor |2019-03-22T15:03:38+01:0022 marca 2019 15:03|Kategorie: Aplikacje, Inne, Inne, Internet, Newsy, Operatorzy, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , , |7 komentarzy

7 komentarzy

 1. indi 22 marca 2019 w 15:44 - Odpowiedz

  My też powinniśmy wybrać wykonawcę tworzenia sieci 5g, i wcale nie musi to być Huawei. Ale skoro inne kraje już się dogadują to Polska znowu traci czas na niepotrzebną biurokrację, przez co możemy stracić miesiące.

 2. oles 22 marca 2019 w 18:00 - Odpowiedz

  Wcale nie musimy wybierać 5G wystarczy dobry światłowód .Nie spiesz się tak.Nikt nie wie jak wielki ma to wpływ na choroby w szczególności na Raka..

 3. Lesłąw 26 marca 2019 w 19:39 - Odpowiedz

  Tam jakoś tylu krytyków sieci nie ma, po prostu cieszą się że technologia idzie do przodu i potrafią z tego skorzystać.

 4. jarza 27 marca 2019 w 14:11 - Odpowiedz

  Korea to bardzo zaawansowany kraj jeśli chodzi o nowe technologie, co za tym idzie mądrze wprowadza już 5G u siebie.

 5. Adrian 27 marca 2019 w 17:27 - Odpowiedz

  Ericsson to szanowana i znana marka, może polskie sieci komórkowe również powinny się z nimi dogadać.

 6. Skowron 31 marca 2019 w 13:24 - Odpowiedz

  Powoli 5G pojawia się w bardziej zaawansowanych krajach, w Szwajcarii już jest dostępna. To pokazuje dlaczego te kraje są tam gdzie są, a my jesteśmy tam gdzie jesteśmy. U nas jeszcze przestarzałe normy promieniowania nawet nie są zmienione to jak mamy się technologicznie rozwijać. Nie ma co się oszukiwać, obecne gospodarki są budowane na innowacyjnej technologi, więc rozwój w tym względzie powinien być traktowany priorytetowo.

 7. Mortez 6 kwietnia 2019 w 11:48 - Odpowiedz

  Światłowód to też promieniowanie, z resztą każdy na co dzień korzysta z wifi, czy to w domu czy to w pracy, więc dużej różnicy nie będzie. Codziennie korzystamy też z wielu rzeczy, których bezpieczeństwo nie jest potwierdzone, nawet kawa. Chodzi o to, że skoro na podstawie dostępnej wiedzy coś nie zostało w 100% stwierdzone jako szkodliwe to jest duża szansa, że nie jest albo że ma marginalny wpływ na nasze zdrowie. Lepiej skupić się na jakości powietrza i jedzenia. Bo to akurat wiadomo, że jest kluczowe dla naszego zdrowia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.