Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Foto, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Chińska aplikacja wklei twarz użytkownika do video

Chińska aplikacja wklei twarz użytkownika do video

Serwis Zao pozwala wstawić swoją twarz do dowolnego filmu — na przykład zamiast twarzy znanego aktora w filmie możemy wkleić swoją.

W Chinach aplikacja Zao zyskuje sporą popularność. Można  w niej załadować swoje zdjęcie i zastąpić twarz innej osoby występującej na filmie – może to być np. kadr z filmu, serialu bądź klipu muzycznego. Wygląda to na kolejne zastosowanie technologii deepfake, która używa sztucznej inteligencji do ingerencji w obrazy i filmy.

W deepfake trzeba wykorzystać maksymalnie dużo zdjęć dla uzyskania dobrego efektu. W Zao wystarczy tylko jedno zdjęcie. Ale efekt jest na podobnym poziomie.

Aplikacja Zao na razie jest dostępna tylko w Chinach a przetestowanie jej w Polsce nie jest tak proste. Nawet jak uda się ją pobrać z chińskiego Appstore, to w celu rejestracji w serwisie należy mieć chiński numer telefonu, aby otrzymać SMS z kodem potwierdzającym.

Zao został uruchomiony pod koniec sierpnia, ale już teraz serwis znajduje się na szczycie listy pobrań w chińskim sklepie App Store. Użytkownicy dzielą się swoimi przykładami w sieciach społecznościowych:

 

 

 

 

 

 Autor |2019-09-20T06:50:16+01:0020 września 2019 06:50|Kategorie: Aplikacje, Bezpieczeństwo, Foto, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.