Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Foto, Inne, Newsy, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Wydarzenia-Kamera wewnętrzna Hama WiFi z czujnikiem ruchu i noktowizorem

Kamera wewnętrzna Hama WiFi z czujnikiem ruchu i noktowizorem

Marka proponuje monitorowanie domu za pomocą swojej nowości z dziedziny smart home – obrotowej kamery WiFi, nagrywającej z rozdzielczością Full HD. Dysponuje ona noktowizorem z podczerwienią i czujnikiem ruchu oraz dźwięku, a także mikrofonem i głośnikiem dla swobodnego porozumiewania się w obie strony. Można nią sterować głosowo lub aplikacją na telefonie.

 

Nowość od marki Hama obsługuje asystentów głosowych.jpg

 

Podgląd na żywo na każdy zakątek swojego azylu i bieżąca kontrola nad tym, co się tam dzieje, a w związku z tym poczucie bezpieczeństwa – czy to w kontekście mieszkania czy domu. Wszystko to oferuje nowość w ofercie firmy Hama, czyli wewnętrzna inteligentna kamera nadzorcza WLAN. Zaznaczmy od razu, że można nią wygodnie sterować głosowo z dowolnego miejsca (kanapa, sofa, łóżko) lub za pomocą specjalistycznej aplikacji Hama Smart Home. Możemy ją postawić na jakimś meblu lub zawiesić na ścianie.

 

Kamerę można łatwo umieścić na dowolnym meblu.jpg

 

Kamerę zainstalujemy w najprostszy możliwy sposób we własnej sieci WiFi. Tworzy ona bezpośrednie połączenie Wi-Fi z routerem i niepotrzebny jest żaden hub. Skonfigurować ją da się raptem w parę paru minut. Gdy już całą procedurę będziemy mieli za sobą, uwydatni się jej główna cecha, czyli możliwość pełnego obrotu w każdą stronę. Kamerę można obracać i przechylać (maksymalny kąt nachylenia wynosi 50°, zaś kąt widzenia to 105°), sterując nią za pomocą aplikacji. W efekcie jej soczewka jest w stanie objąć całe pomieszczenie w którym się znajduje.

Kolejny atut to wysoka ostrość przechwytywanych ujęć. Oferuje ona rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 pikseli), co zapewnia odpowiednią szczegółowość obrazu. Jest w stanie nagrywać z prędkością maksymalnie 30 klatek na sekundę. A co z nagrywaniem w ciemności? Żaden problem, bo kamera monitorująca sprawdza się także w nocy dzięki wbudowanemu noktowizorowi z podczerwienią. Co więcej, urządzenie reaguje także na ruch. Jeśli wykryje obiekt w ruchu, może zostać wysłane na telefon powiadomienie push lub automatycznie rozpocząć się nagrywanie. Tak samo jest z wykrywaniem dźwięku z dwustopniową regulacją jego czułości.

 

Kamera może objąć swoim obiektywem sporo powierzchni.jpg

 

W kamerze nie mogło też zabraknąć możliwości dwustronnej komunikacji z dowolnego miejsca, podobnie jak w przypadku domofonu. Wszystko za sprawą wbudowanego mikrofonu i głośnika, umożliwiających kontakt za pośrednictwem kamery Wi-Fi oraz smartfona czy tabletu. Producent zadbał też o obsługę asystentów głosowych Amazon Alexa i Google. Tak oto dostajemy możliwość łatwego wyświetlenia obrazów na żywo z kamery na każdym urządzeniu, wyposażonym w ekran.

Kamera dysponuje gniazdem na kartę MicroSD o obsługiwanej pojemności do 128 GB. Opcjonalnie dostępne jest również przechowywanie wideo w chmurze.

W całym zestawie znajdziemy oczywiście zasilacz i kabel micro-USB.

Dodajmy, że dzięki aplikacji Hama Smart Home można rozbudować swój inteligentny dom o inne produkty z logo Hama, np. włączać inteligentne lampy LED i oświetlenie za pomocą czujnika ruchu.

Sugerowana cena detaliczna kamery wewnętrznej Hama WiFi z czujnikiem ruchu i noktowizorem wynosi 349 zł.

 Autor |2022-12-15T11:48:48+02:0015 grudnia 2022 12:00|Kategorie: Aplikacje, Bezpieczeństwo, Foto, Inne, Newsy, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.