Jesteś tutaj:-, Foto, Inne, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt-Nowa kamera Axis z 21-krotnym zoomem optycznym

Nowa kamera Axis z 21-krotnym zoomem optycznym

Axis Communications wprowadza na rynek nową kamerę blokową AXIS Q1715 Block Camera. Urządzenie charakteryzuje się wysoką rozdzielczością HDTV 1080p i płynnością wyświetlanego obrazu w 60 kl./s, a 21-krotny zoom optyczny pozwoli na doskonałe odwzorowanie szczegółów – nawet z daleka.

Urządzenie jest przystosowane pod wieloma względami do szczegółowych obserwacji, nawet jeżeli kamera jest umieszczona daleko od monitorowanego obiektu. Wysoka gęstość pikseli i najwyższa jakość obrazu, pozwalają na przeprowadzanie szczegółowych analiz oraz gromadzenie metadanych analitycznych, przy wykorzystaniu techniki głębokiego uczenia się na brzegu sieci. Moduł ten, daje szerokie możliwości w zakresie analiz opartych na sztucznej inteligencji. Ponadto, w połączeniu z aplikacją AXIS Object Analytics, klasyfikacja i detekcja obiektów jest bardzo szczegółowa, co ogranicza liczbę fałszywych trafień.

Kamera jest bardzo lekka i poręczna, można także umieścić ją w dodatkowej skrzynce, bądź obudowie. Dzięki specjalnie przystosowanemu portowi szeregowemu, jest kompatybilna z urządzeniem sterującym AXIS T99A10 Positioning Unit i silnikami obracająco-pochylającymi. Wyposażenie kamery w wyjścia HDMI i HD-SDI, pozwala na przekazywanie obrazu na żywo do ogólnodostępnego monitora lub podłączenie jej do większości urządzeń wideo. W razie zerwania połączenia, nadzorowane wejścia będą generować specjalnie powiadomienia, informujące o zaistniałej sytuacji.

Kamera może być zasilana prądem stałym lub przez PoE. W razie awarii, za ciągłość pracy odpowiadać będzie dodatkowy zasilacz DC, a wbudowane funkcje cyberzabezpieczeń, chronią kamerę przed nieautoryzowanym dostępem i zabezpieczają system.

 

Najważniejsze cechy:

  • Rozdzielczość 1080p przy 60 kl./s z 21-krotnym zoomem
  • Zaawansowane funkcje sztucznej inteligencji z głębokim uczeniem
  • Szczegółowa klasyfikacja obiektów
  • Idealne urządzenie do dodatkowych obudów i skrzynek
  • Wyjścia HDMI i HD-SDI


Autor |2022-01-17T12:48:48+01:0017 stycznia 2022 13:00|Kategorie: Bezpieczeństwo, Foto, Inne, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.