Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Fortinet prezentuje pierwszy w branży wysokowydajny firewall nowej generacji ze zintegrowaną funkcją Zero Trust Network Access

Fortinet prezentuje pierwszy w branży wysokowydajny firewall nowej generacji ze zintegrowaną funkcją Zero Trust Network Access

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, zaprezentował zaporę sieciową nowej generacji FortiGate 3500F NGFW, która chroni przedsiębiorstwa posiadające hybrydowe centra danych przed stale rosnącą liczbą zagrożeń i ataków typu ransomware. FortiGate 3500F zapewnia jedne z najwyższych w branży parametry wydajnościowe, w tym obsługę protokołu TLS 1.3, zabezpieczającego w automatyczny sposób przed zaszyfrowanymi zagrożeniami. FortiGate 3500F wyposażono także w funkcję Zero Trust Network Access (ZTNA), zaś dzięki podejściu do zarządzania siecią bazującemu bezpieczeństwie zagwarantowane jest spójna ochrona danych i komfortowe korzystanie z nich przez użytkowników w dowolnej lokalizacji.

 

Снимок экрана 2021 08 26 в 16.40.08

 

Rosnąca liczba zagrożeń wpływa na bezpieczeństwo hybrydowych centrów danych

Wraz z przejściem na pracę z dowolnego miejsca, firmy decydują się na korzystanie z usług hybrydowych centrów danych, aby zwiększyć swoją sprawność operacyjną poprzez rozmieszczenie wybranych zasobów w wielu chmurach. Chcą jednak jednocześnie zachować krytyczne aplikacje biznesowe i najważniejsze dane we własnych serwerowniach, w celu zapewnienia sobie możliwości sprawowania kontroli oraz zgodności z regulacjami prawnymi.

Tymczasem, w miarę jak infrastruktura centrum danych staje się coraz bardziej rozproszona, zwiększa się liczba potencjalnych punktów ataku i pojawia coraz więcej „martwych” obszarów, co ogranicza możliwość sprawowania kontroli oraz zwiększa ryzyko powodzenia ataku. Kluczowe zatem dla firm staje się weryfikowanie zaszyfrowanego ruchu w celu wykrycia przesyłanego w ten sposób złośliwego kodu, co może zapobiec wykradaniu danych przez oprogramowanie ransomware i podczas ataków sterowanych z centrów zarządzania i kontroli (command and control).

Przedsiębiorstwa potrzebują również strategii zarządzania dostępem do zasobów, charakteryzującym się zbyt dużym poziomem zaufania. W przeciwnym razie firmy będą miały trudności z bezpiecznym rozwojem i kontynuowaniem cyfrowej transformacji, ponieważ stosowane przez nie rozwiązania ochronne nie będą w stanie nadążyć za rosnącymi wymaganiami biznesowymi.

 

Ochrona użytkowników danych i aplikacji w dowolnym miejscu

Sprostanie tym wyzwaniom ułatwia zapora sieciowa nowej generacji FortiGate 3500F. Pomaga ona firmom w zagwarantowaniu ciągłości działania i wdrożeniu zaawansowanych zabezpieczeń dla hybrydowych centrów danych. Dzięki najwyższemu w branży współczynnikowi wydajności procesów ochronnych (Security Compute Rating), wynoszącemu 6 dla transteru danych, FortiGate 3500F zabezpiecza infrastrukturę brzegową, rdzeń centrum danych oraz połączenia pomiędzy centrami danych, co zapewnia ultraszybką, bezpieczną komunikację oraz łączność konieczną w przypadku uruchomienia procesu odzyskiwania danych po awarii. Umożliwia również wydajną komunikację z usługami chmurowymi z zachowaniem pełnej kontroli i zgodności z regulacjami prawnymi. Inne kluczowe cechy urządzenia FortiGate 3500F:

 

  • Usługi zabezpieczające FortiGuard oraz moduł Fortinet ASIC SPU zapewniają ochronę w bardzo dużej skali przeciwko atakom ransomware i zaawansowanym zagrożeniom – FortiGate 3500F jest wyposażony w zaprojektowane przez Fortinet procesory ASIC Security Processing Units (SPU), takie jak NP7 i CP9. Rozwiązanie to zapewnia najwyższy – w porównaniu z konkurencyjnymi zaporami sieciowymi nowej generacji – współczynnik wydajności procesów ochronnych, wynoszący 6. Umożliwia także obsługę protokołu TLS 1.3, co ułatwia wykrywanie takich ataków jak ZEUS, Trickbot czy Dridex, a także ochroni firmę przed atakami sieciowymi, aplikacyjnymi i bazującymi na plikach oraz wieloma innymi wyrafinowanymi zagrożeniami. FortiGate 3500F jest również zintegrowany z usługami bezpieczeństwa FortiGuard. To dodatkowo pomaga przedsiębiorstom w ochronie dzięki takim funkcjom jak sieciowy moduł antywirusowy, zabezpieczenia poczty, anty-DDoS, IPS i inne mechanizmy zwalczania złośliwego kodu.
  • Wbudowane funkcje bufora dostępu, m.in. takie jak mechanizm ZTNA (Zero Trust Access Network) – FortiGate 3500F jest jedynym urządzeniem NGFW w branży, w którym zintegrowano funkcje bufora dostępu zapewniające mechanizm ZTNA. Umożliwia to firmom hostowanie aplikacji w dowolnym miejscu z zachowaniem spójnych zasad kontroli, co przekłada się na bezpieczeństwo przetwarzanych w nich danych oraz gwarantuje komfort pracy użytkownika w modelu hybrydowym.
  • Konsolidacja funkcji zapewnia bezproblemową obsługę użytkowników – Dzięki zapewnianemu przez Fortinet podejściu do zarządzania siecią bazującemu na bezpieczeństwie, urządzenie FortiGate 3500F łączy w sobie funkcje ochronne i sieciowe, w tym Secure SD-WAN i Zero Trust Network Access. Fortinet jest jedynym dostawcą, które oferuje Secure SD-WAN, SD-Branch i ZTNA w jednym urządzeniu.

 

Skalowalny biznes dzięki najwyższej wydajności i zaawansowanym zabezpieczeniom

FortiGate 3500F jest wyposażony w zaprojektowane przez Fortinet procesory ASIC SPU. Dzięki temu dla niektórych funkcji zapewnia nawet 12-krotnie większą wydajność urządzeń NGFW niż konkurencja. Cechuje się też niespotykaną, porównywalną z wydajnością sieci, szybkością i skalowalnością funkcji analizy, segmentacji oraz zabezpieczania lokalnie przechowywanych danych i zadań obliczeniowych. Uławia to przedsiębiorstwom hostować krytyczne dla biznesu aplikacje i zapewnianie bezpiecznego dostępu do nich użytkownikom korporacyjnym, klientom i partnerom.

Poniżej tabela porównująca FortiGate 3500F z najlepszymi zaporami sieciowymi na rynku.

 

SpecyfikacjaFortinet

FortiGate 3500F

Średnia branżowaWspółczynnik wydajności procesów ochronnychPalo Alto Networks

PA-5260

Checkpoint

SG-26000

Cisco Firepower

FPR-4125

Juniper 

SRX54002

 
Firewall600 Gb/s 95 Gb/s6x60 Gb/s106 Gb/s80 Gb/s135 Gb/s
IPsec VPN165 Gb/s28 Gb/s6x28 Gb/s40 Gb/s14 Gb/s30 Gb/s
Ochrona przed zagrożeniami 57 Gb/s29 Gb/s2x34 Gb/s24 Gb/sbrakbrak
Inspekcja SSL 64 Gb/s8 Gb/s8x6.5 Gb/s8 Gb/sbrak
Liczba równoległych połączeń330 mln128 mln12x32 mln10 mln25 mln45 mln
Liczba połączeń na sekundę4,8 mln1771,5 tys.6x586 tys.550 tys.1,1 mln850 tys.

 

  1. Wydajność z uruchomioną hiperskalowalną licencją
  2. SRX5400E-B1-AC, tryb IPsec non-power

  

John Maddison, EVP of Products and CMO, Fortinet

„Urządzenie FortiGate 3500F, które uzupełniło nasze wiodące w branży portfolio rozwiązań NGFW, zapewnia wysoką wydajność transferu danych w zintegrowanej sieci oraz bezpieczeństwo hiperskalowalnych hybrydowych centrów danych. Dzięki FortiGate 3500F, Fortinet jest jedynym dostawcą, który natywnie integruje funkcje bufora dostępowego w swoich urządzeniach NGFW, co umożliwia wdrożenie mechanizmu ZTNA. Dodatkowo, FortiGate 3500F gwarantuje ochronę przed ewoluującymi zagrożeniami i nasilającymi się atakami typu ransomware – jest ona zapewniana z najwyższym w branży, sześciokrotnym współczynnikiem wydajności procesów ochronnych, w porównaniu z rozwiązaniami konkurencyjnymi. Spójne bezpieczeństwo całej infrastruktury zagwarantowano dzięki inspekcji ruchu szyfrowanego protokołem TLS 1.3.”Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.