Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Fortinet prezentuje pierwszy w branży wysokowydajny firewall nowej generacji ze zintegrowaną funkcją Zero Trust Network Access

Fortinet prezentuje pierwszy w branży wysokowydajny firewall nowej generacji ze zintegrowaną funkcją Zero Trust Network Access

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, zaprezentował zaporę sieciową nowej generacji FortiGate 3500F NGFW, która chroni przedsiębiorstwa posiadające hybrydowe centra danych przed stale rosnącą liczbą zagrożeń i ataków typu ransomware. FortiGate 3500F zapewnia jedne z najwyższych w branży parametry wydajnościowe, w tym obsługę protokołu TLS 1.3, zabezpieczającego w automatyczny sposób przed zaszyfrowanymi zagrożeniami. FortiGate 3500F wyposażono także w funkcję Zero Trust Network Access (ZTNA), zaś dzięki podejściu do zarządzania siecią bazującemu bezpieczeństwie zagwarantowane jest spójna ochrona danych i komfortowe korzystanie z nich przez użytkowników w dowolnej lokalizacji.

 

Снимок экрана 2021 08 26 в 16.40.08

 

Rosnąca liczba zagrożeń wpływa na bezpieczeństwo hybrydowych centrów danych

Wraz z przejściem na pracę z dowolnego miejsca, firmy decydują się na korzystanie z usług hybrydowych centrów danych, aby zwiększyć swoją sprawność operacyjną poprzez rozmieszczenie wybranych zasobów w wielu chmurach. Chcą jednak jednocześnie zachować krytyczne aplikacje biznesowe i najważniejsze dane we własnych serwerowniach, w celu zapewnienia sobie możliwości sprawowania kontroli oraz zgodności z regulacjami prawnymi.

Tymczasem, w miarę jak infrastruktura centrum danych staje się coraz bardziej rozproszona, zwiększa się liczba potencjalnych punktów ataku i pojawia coraz więcej „martwych” obszarów, co ogranicza możliwość sprawowania kontroli oraz zwiększa ryzyko powodzenia ataku. Kluczowe zatem dla firm staje się weryfikowanie zaszyfrowanego ruchu w celu wykrycia przesyłanego w ten sposób złośliwego kodu, co może zapobiec wykradaniu danych przez oprogramowanie ransomware i podczas ataków sterowanych z centrów zarządzania i kontroli (command and control).

Przedsiębiorstwa potrzebują również strategii zarządzania dostępem do zasobów, charakteryzującym się zbyt dużym poziomem zaufania. W przeciwnym razie firmy będą miały trudności z bezpiecznym rozwojem i kontynuowaniem cyfrowej transformacji, ponieważ stosowane przez nie rozwiązania ochronne nie będą w stanie nadążyć za rosnącymi wymaganiami biznesowymi.

 

Ochrona użytkowników danych i aplikacji w dowolnym miejscu

Sprostanie tym wyzwaniom ułatwia zapora sieciowa nowej generacji FortiGate 3500F. Pomaga ona firmom w zagwarantowaniu ciągłości działania i wdrożeniu zaawansowanych zabezpieczeń dla hybrydowych centrów danych. Dzięki najwyższemu w branży współczynnikowi wydajności procesów ochronnych (Security Compute Rating), wynoszącemu 6 dla transteru danych, FortiGate 3500F zabezpiecza infrastrukturę brzegową, rdzeń centrum danych oraz połączenia pomiędzy centrami danych, co zapewnia ultraszybką, bezpieczną komunikację oraz łączność konieczną w przypadku uruchomienia procesu odzyskiwania danych po awarii. Umożliwia również wydajną komunikację z usługami chmurowymi z zachowaniem pełnej kontroli i zgodności z regulacjami prawnymi. Inne kluczowe cechy urządzenia FortiGate 3500F:

 

  • Usługi zabezpieczające FortiGuard oraz moduł Fortinet ASIC SPU zapewniają ochronę w bardzo dużej skali przeciwko atakom ransomware i zaawansowanym zagrożeniom – FortiGate 3500F jest wyposażony w zaprojektowane przez Fortinet procesory ASIC Security Processing Units (SPU), takie jak NP7 i CP9. Rozwiązanie to zapewnia najwyższy – w porównaniu z konkurencyjnymi zaporami sieciowymi nowej generacji – współczynnik wydajności procesów ochronnych, wynoszący 6. Umożliwia także obsługę protokołu TLS 1.3, co ułatwia wykrywanie takich ataków jak ZEUS, Trickbot czy Dridex, a także ochroni firmę przed atakami sieciowymi, aplikacyjnymi i bazującymi na plikach oraz wieloma innymi wyrafinowanymi zagrożeniami. FortiGate 3500F jest również zintegrowany z usługami bezpieczeństwa FortiGuard. To dodatkowo pomaga przedsiębiorstom w ochronie dzięki takim funkcjom jak sieciowy moduł antywirusowy, zabezpieczenia poczty, anty-DDoS, IPS i inne mechanizmy zwalczania złośliwego kodu.
  • Wbudowane funkcje bufora dostępu, m.in. takie jak mechanizm ZTNA (Zero Trust Access Network) – FortiGate 3500F jest jedynym urządzeniem NGFW w branży, w którym zintegrowano funkcje bufora dostępu zapewniające mechanizm ZTNA. Umożliwia to firmom hostowanie aplikacji w dowolnym miejscu z zachowaniem spójnych zasad kontroli, co przekłada się na bezpieczeństwo przetwarzanych w nich danych oraz gwarantuje komfort pracy użytkownika w modelu hybrydowym.
  • Konsolidacja funkcji zapewnia bezproblemową obsługę użytkowników – Dzięki zapewnianemu przez Fortinet podejściu do zarządzania siecią bazującemu na bezpieczeństwie, urządzenie FortiGate 3500F łączy w sobie funkcje ochronne i sieciowe, w tym Secure SD-WAN i Zero Trust Network Access. Fortinet jest jedynym dostawcą, które oferuje Secure SD-WAN, SD-Branch i ZTNA w jednym urządzeniu.

 

Skalowalny biznes dzięki najwyższej wydajności i zaawansowanym zabezpieczeniom

FortiGate 3500F jest wyposażony w zaprojektowane przez Fortinet procesory ASIC SPU. Dzięki temu dla niektórych funkcji zapewnia nawet 12-krotnie większą wydajność urządzeń NGFW niż konkurencja. Cechuje się też niespotykaną, porównywalną z wydajnością sieci, szybkością i skalowalnością funkcji analizy, segmentacji oraz zabezpieczania lokalnie przechowywanych danych i zadań obliczeniowych. Uławia to przedsiębiorstwom hostować krytyczne dla biznesu aplikacje i zapewnianie bezpiecznego dostępu do nich użytkownikom korporacyjnym, klientom i partnerom.

Poniżej tabela porównująca FortiGate 3500F z najlepszymi zaporami sieciowymi na rynku.

 

Specyfikacja Fortinet

FortiGate 3500F

Średnia branżowa Współczynnik wydajności procesów ochronnych Palo Alto Networks

PA-5260

Checkpoint

SG-26000

Cisco Firepower

FPR-4125

Juniper 

SRX54002

 
Firewall 600 Gb/s  95 Gb/s 6x 60 Gb/s 106 Gb/s 80 Gb/s 135 Gb/s
IPsec VPN 165 Gb/s 28 Gb/s 6x 28 Gb/s 40 Gb/s 14 Gb/s 30 Gb/s
Ochrona przed zagrożeniami  57 Gb/s 29 Gb/s 2x 34 Gb/s 24 Gb/s brak brak
Inspekcja SSL  64 Gb/s 8 Gb/s 8x 6.5 Gb/s 8 Gb/s brak
Liczba równoległych połączeń 330 mln1 28 mln 12x 32 mln 10 mln 25 mln 45 mln
Liczba połączeń na sekundę 4,8 mln1 771,5 tys. 6x 586 tys. 550 tys. 1,1 mln 850 tys.

 

  1. Wydajność z uruchomioną hiperskalowalną licencją
  2. SRX5400E-B1-AC, tryb IPsec non-power

  

John Maddison, EVP of Products and CMO, Fortinet

„Urządzenie FortiGate 3500F, które uzupełniło nasze wiodące w branży portfolio rozwiązań NGFW, zapewnia wysoką wydajność transferu danych w zintegrowanej sieci oraz bezpieczeństwo hiperskalowalnych hybrydowych centrów danych. Dzięki FortiGate 3500F, Fortinet jest jedynym dostawcą, który natywnie integruje funkcje bufora dostępowego w swoich urządzeniach NGFW, co umożliwia wdrożenie mechanizmu ZTNA. Dodatkowo, FortiGate 3500F gwarantuje ochronę przed ewoluującymi zagrożeniami i nasilającymi się atakami typu ransomware – jest ona zapewniana z najwyższym w branży, sześciokrotnym współczynnikiem wydajności procesów ochronnych, w porównaniu z rozwiązaniami konkurencyjnymi. Spójne bezpieczeństwo całej infrastruktury zagwarantowano dzięki inspekcji ruchu szyfrowanego protokołem TLS 1.3.”

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile