Pierwszy smartband w ofercie mPTech

Nowe urządzenie pozwoli zadbać o bliskich

Inteligentna opaska myBand 4family to najnowsza propozycja od mPTech, największego polskiego producenta smartfonów, telefonów komórkowych i małej elektroniki. Nowe urządzenie ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa seniorom, a także dzieciom. Opaska połączona jest z aplikacją mobilną 4family stworzoną przez mPTech, pozwalającą na łatwy kontakt z bliskimi, monitorowanie podstawowych funkcji życiowych, sprawdzanie lokalizacji seniora czy natychmiastowe wysyłanie powiadomień SOS do wybranej osoby.

 

Wprowadzony przez mPTech smartband to kolejne urządzenie w portfolio firmy, obok klasycznych telefonów komórkowych oraz telefonów stacjonarnych na kartę sim, stworzone z myślą o osobach starszych. Funkcje opaski zapewniają większe bezpieczeństwo jej użytkownikom, dzięki możliwości integracji opaski ze smartfonem opiekuna (w przypadku dzieci) lub bliskiej osoby (w przypadku seniora). To co wyróżnia ten produkt to kompatybilność z bezpłatną aplikacją 4family.

Umożliwia ona zsynchronizowanie urządzenia ze smartfonem innej, wybranej osoby. Zdalne zarządzanie smartbandem pozwala na zapewnienie lepszej opieki bliskim. Funkcje aplikacji pozwalają między innymi na określenie aktualnego miejsca pobytu użytkownika opaski dzięki lokalizatorowi GPS. Dodatkowo, istnieje możliwość ustalenia stref bezpieczeństwa np. w przypadku dzieci. Jeśli podopieczny opuści wyznaczony obszar, opiekun otrzyma natychmiastowe powiadomienie, które pozwoli mu szybko zareagować.

Dzięki slotowi na kartę nanoSIM oraz wbudowanemu głośnikowi i mikrofonowi, zaproponowane
przez mPTech urządzenie może pełnić również funkcję telefonu komórkowego. Odbieranie i nawiązywanie połączeń telefonicznych jest możliwe za pomocą jednego przycisku. Dzieci oraz seniorzy nie muszą już pamiętać, gdzie zostawili swój telefon czy smartfon – inteligenta opaska, którą wystarczy mieć na ręce, ułatwi kontakt z najbliższymi w wielu trudnych do przewidzenia sytuacjach.

 

Opaska myBand 4family to rozszerzenie naszej dotychczasowej oferty produktów oraz nowe zastosowanie dla udostępnionej w kwietniu 2020 r. bezpłatnej aplikacji 4family. Dążymy do tego, aby zapewnić osobom starszym wygodną i intuicyjną możliwości kontaktu z bliskimi oraz wdrażanie do naszych urządzeń technologii, która wpływa na bezpieczeństwo seniorów i dzieci. Nowoczesny smartband to najwygodniejsze rozwiązanie zarówno dla użytkownika, jak i jego opiekuna – mówi Radosław Kaczorowski, Product Manager z mPTech.

 

Oprócz wyżej wymienionych funkcjonalności, noszona na nadgarstku opaska monitoruje podstawowe funkcje życiowe takie jak np. tętno oraz ciśnienie krwi. Wgląd do tych informacji pozwala opiekunom osób starszych na zdalne monitorowanie ich stanu zdrowia, a w razie nagłych lub budzących wątpliwości aktywności, reakcję i szybki kontakt. Kolejnym rozwiązaniem zasługującym na uwagę jest możliwość wysłania komunikatu alarmowego przez użytkownika opaski. Wciśnięcie funkcji SOS skutkuje natychmiastowym wysłaniem wiadomości do opiekuna wskazanego w aplikacji 4family. Łatwość dostępu do przycisku oraz możliwość szybkiego zaalarmowania bliskich w wyniku odczuwalnego pogorszenia samopoczucia, może realnie wpłynąć na tempo w jakiej potrzebujący otrzyma niezbędną pomoc. Już sama świadomość możliwości wezwania pomocy zwiększa poczucie bezpieczeństwa noszącej smartband osoby. Mimo, że np. przebywa sama w domu – zawsze może liczyć na ekspresową pomoc, dzięki zdalnemu powiadomieniu wysyłanemu do bliskich.

 

myBand plastry na sklep 1075x500px 4

myBand plastry na sklep 1075x500px 2

 

Urządzenie jest kompatybilne ze smartfonami działającymi pod kontrolą systemów Android 4.4
i nowszymi. Bateria 580 mAh, która pozwala na funkcjonowanie urządzenia w stanie czuwania przez ok. 5 dni.  Posiada kolorowy, intuicyjny interface oraz ekran 0.95”. Odporność na zachlapanie wodą
i zakurzenie potwierdza certyfikat IP66. Urządzenie dostępne jest w sklepie internetowym mPTech,
w cenie 299 zł brutto.

Autor |2021-01-22T09:34:40+01:0022 stycznia 2021 09:34|Kategorie: Bezpieczeństwo, Gadżety, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia, Zdrowie|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile