Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Opinie ekspertów, Oprogramowanie, Rynek, Top7, Wydarzenia-Cisco wprowadza kompleksową architekturę bezpieczeństwa dla przemysłowego Internetu rzeczy

Cisco wprowadza kompleksową architekturę bezpieczeństwa dla przemysłowego Internetu rzeczy

Sieci stały się fundamentem technologii operacyjnych (OT), które wspierają działanie infrastruktury odpowiadającej za energię, transport i produkcję. Chcąc usprawnić procesy wytwórcze, zarządzać kosztami i podnieść wskaźniki poziomu bezpieczeństwa, organizacje coraz częściej wymagają dostępu, w czasie rzeczywistym, do danych generowanych przez te systemy.

Dziś Cisco zaprezentowało architekturę bezpieczeństwa IoT, która zapewnia zaawansowany wgląd w środowiska IT i OT i zabezpiecza procesy przemysłowe.

Nowe rozwiązanie Cisco umożliwia zbieranie i wydobycie najważniejszych danych z urządzeń końcowych IoT, dzięki czemu organizacje mogą poprawić efektywność, co przekłada się na lepsze decyzje biznesowe i przyspieszenie projektów z zakresu cyfryzacji.

 

Liczba cyberzagrożeń dotyczących infrastruktury krytycznej wzrasta i wciąż przekłada się na bezpieczeństwo ludzi oraz straty finansowe. „Zmiany jakie zachodzą w urządzeniach i połączeniach muszą być szybko identyfikowane. Należy określić ich podatności i podjąć stosowne działania zanim system cyberbezpieczeństwa organizacji zostanie naruszony” – mówi Sid Snitkin, wiceprezes ARC Advisory Group.

Organizacje potrzebują pełnego wglądu w najbardziej zróżnicowane środowiska sieciowe, aby zabezpieczyć urządzenia na krawędzi sieci przemysłowej, obniżyć ryzyko wystąpienia cyberzagrożeń i zoptymalizować procesy wytwórcze” – tłumaczy Liz Centoni, starsza wiceprezes i dyrektor generalna, Cloud, Compute i IoT w Cisco.

 

Nowości Cisco dotyczące bezpieczeństwa architektury IoT obejmują:

  • Zabezpieczenie przemysłowych środowisk sieciowych: Cisco Cyber Vision to pierwsze rozwiązanie IIoT w portfolio Cisco z zakresu cyberbezpieczeństwa, oparte na oprogramowaniu, które umożliwia zautomatyzowane wykrywanie zagrożeń w zasobach przemysłowych. Cisco Cyber Vision analizuje ruch z połączonych urządzeń, tworzy polityki segmentacji w Cisco ISE i DNA Center, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zagrożeń w środowiskach operacyjnych. Rozwiązanie wykorzystuje wiedzę specjalistów z Cisco Talos co gwarantuje monitoring, w czasie rzeczywistym, cyberzagrożeń wpływających na czas pracy, produktywność i bezpieczeństwo.
  • Zarządzanie danymi pochodzącymi zarówno z krawędzi sieci, jak i środowisk multi-cloud: Zintegrowane z siecią przemysłową Cisco, Cisco Edge Intelligence upraszcza proces wydobycia danych na krawędzi sieci. Usprawnia również dostarczanie danych do środowisk multi-cloud oraz systemów działających wewnątrz orgranizacji, co wpływa na podniesienie pozycji na tle konkurencji i pomaga biznesowi lepiej zarządzać danymi podczas całego cyklu ich życia.

 

Zamiast wielu dostawców, zróżnicowanych danych i infrastruktury, Cisco proponuje proste rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa IoT, które mogą być zarządzane z poziomu każdego przełącznika lub routera Cisco. Łączą one w sobie kompleksową ochronę z uproszczonym zarządzaniem.Autor |2020-01-30T12:14:29+02:0030 stycznia 2020 12:40|Kategorie: Aplikacje, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Opinie ekspertów, Oprogramowanie, Rynek, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.