Jesteś tutaj:-, Apple, Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Sprzęt, Telefony, Top7-Aplikacja w App Store mierzyła puls za 90 dolarów

Aplikacja w App Store mierzyła puls za 90 dolarów

W App Store pojawiła się aplikacja Heart Rate, która mierzy puls człowieka. Za jeden pomiar aplikacja pobierała 90 dolarów.

Heart Rate ma klasyczny interfejs. Do pomiaru pulsu użytkownika trzeba było przyłożyć palec do czytnika. Jak tylko procedura pomiaru została zakończona, właścicielowi smartfona przychodziło powiadomienie o pobraniu z rachunku  90 Dolarów (około 340 złotych). Przy czym użytkownik świadomie nie potwierdzał żadnych opłat.

Według oszukanych użytkowników, cały proces odbywał się tak szybko, że nie dało się zauważyć, że aplikacja przełączała ekran pomiaru pulsu na ekran potwierdzenia płatności odciskiem palca. Po odczycie na aplikacji pojawiał się komunikat, że puls użytkownika wzrósł, co można uznać za przewroty żart ze strony oszustów – zapewne każdemu, kogo właśnie oszukano na 90 Dolarów puls wzrasta.

Aplikacja została już usunięta ze sklepu App Store. Pomimo dosyć rygorystycznej polityki sklepu iTunes, czasami można natknąć się w nim na nieuczciwe programy od twórców aplikacji, którzy chcą w łatwy sposób zarobić pieniądze obchodząc różnego rodzaju zabezpieczenia.

Autor |2018-12-03T09:57:00+01:003 grudnia 2018 08:54|Kategorie: Aplikacje, Apple, Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Sprzęt, Telefony, Top7|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.