Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Top7-Trend Micro rozszerza rozwiązanie do ochrony kontenerów

Trend Micro rozszerza rozwiązanie do ochrony kontenerów

Trend Micro Incorporated, poinformował o rozszerzeniu swojego rozwiązania do ochrony kontenerów o nowy komponent Deep Security Smart Check, który umożliwia ciągłe skanowanie obrazu kontenerów. Komponent ten uzupełnia dotychczasową ochronę kontenerów runtime za pomocą rozwiązania Deep Security.

Deep Security Smart Check

Deep Security Smart Check

Deep Security Smart Check skanuje obrazy kontenerów przed wdrożeniem aplikacji, co znacznie zwiększa efektywność wykrywania szkodliwego oprogramowania i identyfikowania podatności. Problemy z bezpieczeństwem można rozwiązywać często już w trakcie programowania, a nie dopiero po wprowadzeniu aplikacji na rynek.

Kluczem do zwiększenia bezpieczeństwa aplikacji jest wbudowanie zabezpieczenia w łańcuch ciągłego integrowania i programowania (ang. continuous integration and development – CI/CD)” ― powiedział Jason Cradit, dyrektor ds. technologii w firmie TRC Companies. „Trend Micro spełnił nasze wymagania, ponieważ oferuje narzędzia, które są dostosowane do środowiska programistycznego i nie spowalniają pracy systemu”.

Ponadto Trend Micro wprowadza na rynek nowy, bogaty pakiet interfejsów API oraz centrum automatyzacji z zasobami, które umożliwią automatyzowanie zabezpieczeń poprzez ich lepszą integrację. Klienci używający rozwiązania Trend Micro Deep Security mogą wykorzystywać interfejsy API tego produktu w takich celach, jak zapewnienie ciągłego dostarczania, monitorowanie statusu, zarządzanie usługami informatycznymi oraz integracja narzędzi koordynujących, do których należy nowe rozwiązanie Amazon Elastic Container Service for Kubernetes.

Platformy kontenerów umożliwiają przedsiębiorstwom szybsze tworzenie oprogramowania i jego wprowadzanie na rynek. Instalacja dodatkowych zabezpieczeń nie może spowalniać ich działania” ― powiedział Bill McGee, wiceprezes i dyrektor generalny działu zabezpieczeń dla chmur hybrydowych w firmie Trend Micro. „Wszystkie środowiska, w których przetwarzane są obciążenia, wymagają zabezpieczeń. Dotyczy to również środowisk kontenerów, które ze względu na swój rozmiar i tymczasowy charakter mogą tworzyć luki w zabezpieczeniach wykorzystywane przez cyberprzestępców. Możemy się również spodziewać, że hakerzy atakujący aktywne środowiska aplikacji i serwerów zmienią kierunek swoich działań. Będą uderzać w cykl tworzenia oprogramowania, próbując instalować szkodliwe oprogramowanie od wewnątrz środowiska programistycznego”.

Przedsiębiorstwa coraz częściej korzystają z usług w chmurach hybrydowych, dokąd przenoszą swoje obciążenia. Skaner Deep Security Smart Check zapewnia ciągłość i bezpieczeństwo prac programistycznych, pomaga w szybkim wprowadzaniu na rynek nowych produktów i może być uruchamiany w każdym środowisku. Spełnia więc wymagania środowisk tworzenia i eksploatacji oprogramowania (DevOps). Rozwiązanie Trend Micro Deep Security dostosowuje się do zmian w infrastrukturach używanych przez klientów, od wirtualizacji poprzez chmurę publiczną po środowiska kontenerów, dzięki czemu cały czas zapewnia zaawansowaną ochronę. Deep Security Smart Check jest tego kolejnym potwierdzeniem.

Rozwiązanie Deep Security Smart Check jest dostępne na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

źródło: Trend MicroAutor |2018-07-24T13:21:42+02:0025 lipca 2018 08:17|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Top7|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.