Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Prawo, Rynek, Top7-Rząd Australii zmusił firmy do zezwolenia na dostęp do zaszyfrowanych wiadomości

Rząd Australii zmusił firmy do zezwolenia na dostęp do zaszyfrowanych wiadomości

Australijski rząd opracował przepisy mające na celu uzyskanie dostępu do zaszyfrowanych wiadomości z różnych aplikacji. Firmy technologiczne obawiają się, że stworzy to furtkę dla hakerów, którzy będą doprowadzać do exploitów szyfrowania i zagrażać bezpieczeństwu, pisze The Guardian.

Rząd swoje czyny podpiera partnerstwem z firmami telekomunikacyjnymi i technologicznymi, a zmiany w przepisach przechwytywania mają dać możliwość lepszego obserwowania domniemanych przestępców i terrorystów. Urzędnicy twierdzą, że bocznych drzwi nie będzie, ponieważ mają w zamiarze stosować inne metody deszyfracji. Zapewne nie jest niczym zaskakującym, że pierwsze skrzypce w tej sprawie grają Facebook i Google, ze względu na ogromne ilości danych osobowych, które gromadzą i przetwarzają.

Zakaz skutecznie zabezpieczonej komunikacji w żaden sposób nie zaszkodzi kompetentnym technicznie przestępcom czy terrorystom. Oni zawsze będą mogli skorzystać z dostępnych im opensource’owych komunikatorów i komunikować się poprzez Tora czy I2P”, komentuje Mariusz Politowicz, inżynier techniczny Bitdefender, „takie prawo to przede wszystkim problem dla zwykłych obywateli, których prywatność będzie narażona.” – dodaje

Australijski minister ds. cyberbezpieczeństwa Angus Taylor nie przedstawił jasnych wyjaśnień na temat technologii i metod stosowanych do uzyskania dostępu do zaszyfrowanych wiadomości lub tego, czy nadzór będzie dotyczył również urządzeń mobilnych. Pomimo braku szczegółów, jedno jest pewne: ustawa wejdzie w życie w ciągu najbliższych miesięcy a firmy, które nie będą jej przestrzegać czekają duże kary finansowe.

Kluczową kwestią dla nas jest taka modernizacja prawa, która pozwoli nam uzyskać dostęp do informacji, w celu prowadzenia dochodzeń i zbierania dowodów przeciwko kryminalistom i terrorystom” – powiedział Taylor w wywiadzie.

źródło: BitdefenderAutor |2018-06-12T05:33:22+02:0012 czerwca 2018 05:33|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Prawo, Rynek, Top7|Tagi: , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. czytelnik 12 czerwca 2018 w 08:19 - Odpowiedz

    kto ten tytuł pisał. Masło maślane „zmusił firmy do zezwolenia”

  2. Tomasz 12 czerwca 2018 w 14:04 - Odpowiedz

    Więc trzeba się uczyć programować i samemu tworzyć apki i programy do szyfrowanej komunikacji. Najlepiej puszczające w tle jakieś nie zaszyfrowane ciągi tekstu Przypadkowe zdania czy fragmenty tekstów z artykułów. I niech sobie władzunia czyta 😉 Terrorystów szukają? Czy może ludzi którzy są przeciw uciskowi tych psychopatów? Czemu szczyty G7, zjazdy Bilderbergów są otoczone kordonem policji i służb i nie są transmitowane na żywo ? Czegoś się boją ? A może knują przeciw nam i nie chcą abyśmy się dowiedzieli ?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.